Стас Козлюк: «Ніколи не питайте “Що ви відчуваєте?”»

Чергову лекцію Комісія з журналістської етики (КЖЕ) провела сьогодні, 16 квітня 2024 року об 11.00. Цього разу обговорювали, як писати журналістські репортажі з війни.

Зустріч відкрила Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA, членкиня КЖЕ. Вона представила друге видання посібника «Саморегуляція українських медіа під час дії воєнного стану в Україні», що містить додаткові роз’яснення щодо прав, обмежень та особливостей роботи ЗМІ.

Модератором вже традиційно виступив голова Комісії Андрій Куликов. А от запрошеним лектором цього разу став Стас Козлюк, репортер-фрілансер, володар Пулітцерівської премії, яку отримав за репортажі про війну в Україні для закордонної аудиторії.

Під час лекції порушили питання етики висвітлення подій війни, основ якісного репортажу та поговорили про співпрацю із іноземними журналістами і медіа, що публікують матеріали про російсько-українську війну. Особливу увагу було приділено саморегуляції медійної галузі країни.

Як зазначає Стас Козлюк, інформацію для кращих репортажів можна збирати декілька годин чи декілька днів. «Ніколи не питайте “Що ви відчуваєте?”», – наголошує журналіст, – «Краще спитайте, що людина сама б хотіла розказати».

Сама зустріч супроводжувалася жвавою дискусією.

Подія має неоціненне значення, зважаючи на важливість обговорюваних тем.

Із основними тезами зустрічі можна ознайомитися на сайті Комісії журналістської етики за посиланням https://cje.org.ua/news/nikoly-ne-pytayte-shcho-vy-vidchuvaiete-pro-reportazhi-z-viyny-stasa-kozliuka/

Посилання на посібник «Саморегуляція українських медіа під час дії воєнного стану в Україні»:

Дар’я Кізілова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print