У рамках Всесвітнього дня соціальної роботи, який світ відзначає щорічно 19 березня, кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти Бердянського державного педагогічного університету мала честь долучитися до співорганізації та роботи Всеукраїнського науково-практичного семінару «Теоретичні та практичні проблеми надання соціальних послуг в Україні». Ця подія стала не тільки можливістю поділитися досвідом та знаннями, але й активним кроком у спільному підході до розв’язання соціальних питань.
Ініціатором заходу виступила кафедра соціальної освіти та соціальної роботи Українського державного університету імені Михайла Драгоманова у співпраці з кафедрою соціальною роботи та інклюзивної освіти БДПУ, кафедрою соціальних технологій (Національний авіаційний університет), лабораторією соціальної педагогіки та соціальної роботи (Інститут проблем виховання НАПН України), кафедрою соціальної роботи (Національний університет «Чернігівська політехніка»), кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи (Криворізький державний педагогічний університет).
Метою роботи Всеукраїнського наукового семінару було фахове обговорення фундаментальних і прикладних проблем у сфері надання соціальних послуг, сприяння науково-практичному обміну інноваційними практиками соціальної роботи та пошуку конкретних механізмів покращення якості надання соціальних послуг в Україні.
Доповідачами від Бердянського державного педагогічного університету були:
- Анастасія Попова, доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти БДПУ із темою доповіді: «Професійний розвиток соціальних працівників: досвід Канади»;
- Алла Мельничук, асистент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти із майстер-класом на тему: “Форум-театр як інструмент діалогу, локального аналізу та ненасильницьких змін”.
Важливо відзначити, що семінар не тільки надав можливість обміну інноваційними практиками соціальної роботи, але й стимулював активний діалог між представниками різних університетів, що сприяло формуванню єдиного фахового співтовариства, що відповідає гаслу Всесвітньої соціальної роботи «Buen Vivir»: Спільне майбутнє для трансформації змін». Нехай цей принцип допоможе нам усім ще більше гуртуватися у вирішенні соціальних проблем в умовах війни.
Ми вдячні організаторам за можливість взяти участь у співорганізації заходу та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.
За матеріалами