Дистанційне навчання на карантині для викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та здобувачів вищої освіти зі спеціальності 231 Соціальна робота – це виклик, який ми прийняли та вже більше місяця намагаємося якісно і змістовно організувати освітній процес.
За допомогою дистанційних технологій Скайп, Moodle, Zoom зустрічаємося зі студентами денної та заочної форм не тільки на парах онлайн за розкладом, але і проводимо консультації зі здобувачами, спілкуємося з їхніми батьками.
Не оминув карантин і проведення виховних заходів – суміщуємо корисне з необхідним. Щовівторка та щочетверга збираємось усім складом здобувачів спеціальності 231 Соціальна робота та викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, обговорюємо важливі та хвилюючі питання кожного на карантині, а також готуємося до акредитації.
Проводимо планерки онлайн для того, щоб поділитися досвідом, обговорити проблеми та знайти ефективні рішення. Хоча карантин багато хто сприймає як можливість відпочити, але не викладачі кафедри. Оскільки справ тільки щодня додається: розробити складові для електронних курсів, скласти тести та залити їх Moodle, подумати, як будемо приймати екзамени у заочної форми, а також як організувати практику і державну підсумкову атестацію, перевірити всі роботи онлайн, мотивувати здобувачів виконувати все вчасно та якісно, заспокоювати батьків, що навчання відбувається, підготувати звіти про виконану на карантині роботу і багато іншого.
Карантин – це можливість для викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти приділити декілька годин, зекономлених на дорозі на роботу, на підвищення кваліфікації. Кожен із викладачів кафедри вже щонайменше отримав один сертифікат і отримав новий досвід та нові знання.
Сприймаємо цей час як можливість стати професійнішими, мобільними та більш сучасними. Адже на карантині опановуємо нові для себе можливості, які обов’язково використаємо у майбутньому.
Анастасія ПОПОВА, соціальної роботи та інклюзивної освіти, к.пед.н.
(світлини з архіву кафедри)