Якісна журналістика може і повинна стати зброєю у боротьбі за незалежність

Багато років поспіль кафедра соціальних комунікацій БДПУ долучається до відзначення Міжнародного дню солідарності журналістів. Свято було проголошено в 1958 році за рішенням IV конгресу Міжнародної організації журналістів. Мета його полягає в тому, щоб вшанувати та підтримати медійників, які ризикують своїм життям та безпекою, виконуючи професійні завдання. Українська журналістика з 2014 року стала ще більш небезпечною, адже медійники змушені інформувати громадськість, розвіювати фейки про події, що відбуваються у світі, в умовах війни.

Викладачі і здобувачі різних спеціальностей університету зібралися 8 вересня, щоб поговорити про ризики, з якими стикаються кореспонденти, репортери та журналісти, коли намагаються передати об’єктивну, правдиву та точну інформацію. Працівники засобів масової інформації адаптуються до  нових умов, перекваліфіковуються, аби говорити про жахи війни, наслідки авіаударів, життя громад в деокупованих містах. Саме завдяки їм світ спостерігає за подіями в Україні в режимі «прямого ефіру».

Учасники зустрічі вшанували пам’ять тих, хто заплатив своїм життям, виконуючи професійний обов’язок. Це люди, які розуміючи небезпеку теперішньої ситуації, свідомо їхали на лінію зіткнення, щоб висвітлювати події безпосередньо з місця подій, за що і були вбиті ворожою кулею. Та деякі були вбиті снарядом, знаходячись просто у себе вдома.

    Інформацію до заходу готували здобувачі другого курсу в рамках вивчення дисципліни “Журналістський фах (журналістська етика та медіаправо)” Єлизавета Пугач, Юлія Лелека, Анастасія Горбунова. Окремим блоком стало повідомлення Арсенія Мельнікова про журналіста і правозахисника Максима Буткевича, який вже більше року знаходиться в російському полоні, а навесні був засуджений на 13 років ув’язнення в колонії строгого режиму. Студент запросив усіх долучитися до підписання петиції про звільнення відомого не тільки в Україні правозахисника. Наразі центр з координації пошуку та звільнення полонених займається звільненням Максима Буткевича. Його ім’я звучало на кінофестивалях Берлінале та Докудейс, про Максима загадала у своїй промові Олександра Матвійчук, цьогорічна лауреатка Нобелевської премії миру. На запитання “Як забезпечити мир для людей у всьому світі?” Олександра відповіла, що “Міжнародна система миру та безпеки більше не працює. Ми, правозахисники, які багато років використовували право для захисту людей, не маємо жодних правових механізмів, щоб зупинити російські звірства. Тому багато хто із правозахисників були змушені із зброєю в руках захищати те, в що вони вірять. Як мій друг Максим Буткевич, який зараз у російському полоні. Він та інші українські військовополонені, а також усі затримані цивільні мають бути звільнені”.

    До присутніх звернулися досвідчені журналісти, стейкхолдери та друзі кафедри — Андрій Чепрасов, Ольга Кайда, цьогорічний випускник Остап Морозов, який воює на передовій. Вони розповіли про можливі складнощі та власний кар’єрний розвиток, важливість певних навичок та умінь. До того ж, звучали слова підтримки для першокурсників. Наш університет відомий своїми сталими традиціями, тому однієї з них є посвята в першокурсники студентів-журналістів, саме в день солідарності журналістів. До присутніх звернулася здобувачка 4 курсу спеціальності Журналістика Вікторія Напрягло, яка привітала їх зі вступом на цю нелегку, але цікаву стежину, дала декілька лайфхаків для полегшення навчання та побажала якнайшвидше повернутися до навчання у фізичних, а не віртуальних стінах Бердянського державного педагогічного університету.

    Наостанок кожен охочий міг висловити свої емоції від заходу, адже такі моменти згуртованості є основоположними для підтримання дружньої атмосфери серед членів університетської родини.

Дякуємо кожному, хто належить до медіаспільноти, за боротьбу на інформаційному фронті!

Альона Приходько, Вікторія Напрягло


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print