Вітаємо з перемогою в олімпіаді зі спеціальності «Трудове навчання та технології» !!!

24-26 квітня 2018 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Трудове навчання та технології». До університету завітали студенти- із 28 закладів вищої освіти І–ІV рівнів акредитації.

Високопрофесійне журі, до складу якого ввійшли провідні науковці в галузі професійної та технологічної освіти, оцінювало рівень теоретичної та практичної підготовки майбутніх учителів, їх уміння розробляти план-конспект уроку, працювати з учнями, використовувати інтерактивні форми і методи навчання, інноваційні технології, реалізувати мету навчання.

Студенти зі всієї України демонстрували теоретичні знання із фахових дисциплін, проводили фрагменти уроків, захищали творчі проекти.

Наш університет представляли магістранти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Лук’янчиков Андрій та Бунчук Елеонора. За результатами проведення олімпіади Лук’янчиков Андрій став володарем диплому ІІІ ступеня. Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших творчих злетів!!!!

 2 3

1 4

Міжнародна скайп-конференція з болгаристики

2 травня, коли православна Болгарія святкує день Святого рівноапостольного царя Бориса, що хрестив болгар, у дегітальному просторі болгаристики відбулася важлива подія. Шуменський університет ім. Єпископа Костянтина Преславського та лекторат МДПУ ім. Богдана Хмельницького (м. Мелітополь) стали організаторами міжнародної скап-конференції «Кирилиця в Європі та в світі – культурне й історичне значення».

Проходила конференція в кабінетах Із вивчення мов з 11.00 до 18.00 з участю десяти держав світу – Болгарії, України, Італії, Німеччини, Сербії, Греції, Чехії, Словакії, Молдови, Румунії. БДПУ представляли студенти 3-го курсу – Марія Кальма (тема доповіді: «Кирилиця та європейська цівілізація»), Ірина Годлевська (тема доповіді: “Азбучна молитва” Костянтина Преславського як прославлення писемності Кирила та Мефодія), Аліна Вовк (тема доповіді: «Значення деяких букв кирилиці»), Марина Фірсова (тема доповіді: «Болгарський культурний вплив у світі»). Наші студенти представили доповіді з презентаціями на досить високому професійному рівні та продемонстрували дуже добре володіння болгарською мовою.

Захід був цікавим, пізнавальним і захоплюючим. Болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ запросили усіх учасників скап-конференції взяти участь у міжнародному науково-методичному семінарі з болгарської мови, літератури, культури та історії, що відбудеться на факультеті 24-25 травня 2018 року.

1 2

3 4

Марія Кальма,
студентка 3 курсу ФФСК,
голова болгарського студентського товариства «Таврія»

Світлини з архіву автора

Випускниця БДПУ – в штаб-квартирі ООН

 П`ятнадцять років тому закінчила Бердянський державний педагогічний інституту (нині – університет) за спеціальністю «Дошкільне виховання та англійська мова» Інна Герилів, яка сьогодні живе в США, а працює секретарем у відомої  в Україні,  в т. ч. й  Бердянську, американки українського походження п. Христини Дурбак. Відомої, бо саме завдяки Фонду імені Катерини Ковшевич, який створила майже два десятиліття тому й дотепер очолює в Америці, пані Христина, а майже 150 студентів БДПУ мали можливість вже отримати оплату за навчання в університеті.

Разом із тим, Христина Дурбак створила та також до цього часу очолює міжнародну екологічну організацію “Світова передача інформації” (ВІТ) – некомерційну неурядову організацію, що має консультативний статус при ООН і сприяє зростанню екологічної обізнаності серед зацікавлених лідерів та громадян у цілому світі. Організація регулярно організовує під егідою ООН та уряду України найрізноманітніші заходи з проблем навколишнього середовища, зокрема, води, сталих джерел енергії, санітарії, охорони здоров’я, Голодомору в Україні тощо.

Минулої п`ятниці, 29 квітня, Інна Герилів брала участь у 27-й міжнародній науково-практичній конференції, яка стосувалася Чорнобильської трагедії і проходила в штаб-квартирі ООН. Конференцію відкрила та провела д-р Христина Дурбак, а також виступили на конференції: Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, представники різних міжнародних інституцій та організацій, окремі українські дослідники проблем Чорнобиля.  

0 1 (1) 2 (1)

3 (1)

«Університетське Слово»

На світлинах: Інна Герилів у штаб-квартирі ООН під час конференції

Крок назустріч

   Студентка 2-го курсу спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Наталя Рибнікова 23-24 квітня ц. р. відвідала майстер-клас «Контролюй бюджети, монітор закупівлі» у м. Дніпрі. Організатором цього заходу стало Українське представництво міжнародної антикорупційної організації Тransparency International у рамках проекту «Розбудова прозорості в містах України», що здійснюється за підтримки Фонду демократії ООН.

Актуальність майстер-класу зумовлюється тим, що сьогодні в Україні відбувається децентралізація, місцева влада отримує більше повноважень, а місцеві бюджети стають більш незалежними. Тому метою треніну було дати інформацію про те, як створити та розвинути механізми моніторингу та громадського контролю за бюджетом, що сприятимуть попередженню корупції на регіональному рівні.

Тренерами заходу були Микола Орлов – експерт партнерства «За прозорі місцеві бюджети» та Ілля Рибаков – експерт ГО «Громадський контроль». Майстер-клас охоплював два інформаційних блоки – «Бюджетний процес», «Моніторинг державних закупівель».

Під час ознайомлення із першим блоком – «Бюджетний процес» тренери разом із учасниками зосередилися на тому, як займатися моніторингом бюджету, залучати громадян до бюджетного процесу і досягати гендерно-орієнтованого бюджетування. Також були розглянуті можливості онлайн та офлайн контролю громадянами за бюджетом та роль ЗМІ у цьому процесі.

Під час роботи у другому блоці – «Моніторинг державних закупівель» учасники дізналися про Інструменти аналізу ризиків у державних закупівлях; можливості система bi.prozorro.org у руках активіста чи журналіста; процес відстеження руху бюджетних коштів за допомогою spending.gov.ua та багато іншої цікавої інформації, зокрема про роботу з CSV файлами, dozorro.org та пошук зв’язків – google, ЄДР, clarity-project.info, youcontrol.com.ua.

На заході представники громадськості отримали теоретичні знання та практичні інструменти, за допомогою яких можна впливати на органи місцевого самоврядування та контролювати бюджет з метою уникнення нецільового використання бюджетних коштів. Акцент був зроблений на практичне застосування навичок, отриманих на майстер-класі.

Щиру вдячність організаторам та тренерам майстер-класу за можливість отримати нові знання, познайомитися з однодумцями та зробити крок назустріч своєму професійному становленню.

1

2 3

4 5

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Наталі Рибнікової)