Фестиваль буктрейлерів ««Кобзар» Тараса Шевченка» визначив переможців

16 травня 2018 року в рамках Днів науки кафедрою української літератури та компаративістики було проведено підсумковий етап конкурсу буктрейлерів за «Кобзарем» Тараса Шевченка. Конкурс проводився серед студентів факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ. Відеоролики заздалегідь розмістили для публічного перегляду в соціальних мережах.

Ведуча заходу – доктор філологічних наук, професор Новик Ольга Петрівна – привітала присутніх, повідомивши, що журі конкурсу розглянуло надіслані роботи й визначило переможців. Нагородження провела член журі конкурсу доц., к.філол.н. Богданова Марина Миколаївна.

Третє місце посіла робота студентів групи 1 ж (Мельник Вікторія та Генералов Ростислав), друге – ролик студентів групи 4 ж (Біленький Сергій, Міленко Анастасія, Асауленко Дар’я, Ектова Валентина), переможцем визнано буктрейлер у формі кліпу студентів групи 2 ж (Рудакова Аліна, Полякова Олександра, Кушнеренко Владислав, Морокко Вахтанг, Ковальов Артем). Також у конкурсі взяли участь роботи Котляра Сергія, Забітчук Олени, Крутікова Володимира, Сінчі Сергія, Шастало Вікторії.

Подібний захід сприяє популяризації творів Тараса Шевченка, залученню студентів до активного читання, роздумів, творчості.

IMG_0840 IMG_0839

IMG_0834 IMG_0830

IMG_0827

Доцент кафедри української літератури та компаративістики   Валентина Школа

Світлини з архіву кафедри.

Хочу все знати!

14 травня ц.р. студенти спеціальності «соціальна педагогіка» і «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти мали можливість позмагатися за право бути найрозумнішими в інтелектуальній грі «Хочу все знати».

Брейн-ринг – це традиційний захід кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, який проводиться кожного року під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Улюкаєва Сергія Герійовича у рамках Всеукраїнського фестивалю науки.

Розробником цікавих питань на різну тематику був сам організатор (Улюкаєв С. Г.) і його команда у складі студентів 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка» (А. Костенко, А. Лебедєва, А. Сердюченко, Є. Шалупня, А. Ярменко).

Цього разу, гра була особлива та ще більш цікавіша, бо в ній приймали участь не тільки студенти, а й викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, укріплюючи команди та допомагаючи їм своїм великим обсягом знань та багатим досвідом.

Участь у грі приймали студенти 2-го і 3-го курсів спеціальностей «соціальна педагогіка» і «соціальна робота». Підсилювали команди кандидат педагогічних наук, доцент Захарова Н. М. й асистент Попова А. С.

Перемогу в інтелектуальній грі «Хочу все знати» здобула збірна команда хлопців за підтримки Н. М. Захарової. Усі учасники отримали грамоти, а також солодкі подарунки від профкому БДПУ.

Відмітимо, що інтелектуальна гра вкотре пройшла на високому рівні, вражаючи оригінальністю питань та креативністю відповідей на них. Також, брейн-ринг став вдалим початком наукового тижня на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, зарядив студентів та викладачів гарним настроєм, позитивними емоціями, розрядив навчальні будні для подальшої активної діяльності .

Тож, бажаємо всім гарного настрою, творчої наснаги і наукових досягнень!!!

IMG_1554 IMG_1566

IMG_1589 \

IMG_1595_1

Анастасія Лебедєва,

студентка 403 групи

спеціальності

«соціальна педагогіка»

(світлини з архіву кафедри)

Дні науки на кафедрі педагогіки

Уже стало доброю традицією у межах проведення фестивалю Науки в Бердянському державному педагогічному університеті звітувати про результати студентських наукових досліджень на засіданнях секцій. Так, цьогорічне обговорення наукових проблем майбутніх педагогів присвячене різним аспектам реалізації Концепції нової української школи. Під керівництвом викладачів кафедри педагогіки студенти презентували власне бачення оновлення початкової школи, ділилися враженнями про практичний педагогічний досвід, здобутий під час виробничої та асистентської практик, а також мали можливість продемонструвати актуальність магістерських робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Студенти, які були присутні на засіданні, активно долучилися до обговорення наукових проблем. Кращою одноголосно визначено доповідь Захряпи Ангеліни.

20180515_094746_resized 20180515_101250_resized

20180515_101404_resized 20180515_101423_resized

20180515_101545_resized 20180515_101609_resized

20180515_101819_resized

Виставка до тижня технологічної та енергетичної освіти

З 14 травня двері другого навчального корпусу БДПУ гостинно відкриті у зв’язку із тижнем технологічної та енергетичної освіти, що проводиться кафедрою трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти.

Радо запрошуємо усіх бажаючих на виставку декоративно-прикладного мистецтва, що на протязі тижня проходить у 202 аудиторії і є результатом навчальної та наукової діяльності студентів та викладачів кафедри.

Всі представлені роботи відрізняються високою майстерністю, великим різноманіттям технік, оригінальністю виконання, естетичним оформленням представлених жанрів, любов’ю до створення нових цікавих рукотворів, що розкривають українські культурні традиції.

Ласкаво просимо! Продовжуємо Вас дивувати!

IMG_1669 IMG_1670

IMG_1671 IMG_1672

IMG_1673 IMG_1674

В. Перегудова

завідувач кафедри трудового навчання та технологій

Передзахист магістрів

15 травня 2018 року на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій  відбувся попередній захист випускних бакалаврських та магістерських робіт.

Доповіді студентів супроводжувалися презентаціями, а їх обговорення перетворювалося на жваву дискусію, у якій взяли участь не лише наукові керівники та викладачі кафедри але й самі студенти.

Викладачі кафедри уважно слухали представлені доповіді, робили слушні зауваження щодо коректності формулювань за змістом роботи, конструктивної критики представлених робіт та шляхів їх покращення тощо.

Слід відмітити, що продемонстровані творчі проекти  викликали особливу цікавість у аудиторії – адже це  результат набутих за роки  навчання професійних компетентностей.

В цілому передзахист проходив хоча і в напруженій, але продуктивній і робочій атмосфері.

До захисту  випускних бакалаврських та магістерських робіт ще є кілька тижнів і є час покращити свої доповіді, презентації, а також врахувати зауваження викладачів та усунути виявленні недоліки.

Бажаємо майбутнім «бакалаврам» та «магістрам» креативних здобутків, творчості та вдалого захисту!

IMG_1666 IMG_1668

IMG_1667

Людмила Даннік,

доцент кафедри професійної освіти,

трудового навчання та технологій

факультету ФМКТО

Тиждень технологічної та енергетичної освіти набирає оберти

Учора, 15 травня, на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій в рамках тижня технологічної та енергетичної освіти проводився майстер-клас «Український оберіг». Ляльки-зерновушки, виготовлені власноруч – це краса та практичність. Для учнів Бердянської спеціалізованої школи №16 цей захід провела к.п.н. Таісія Черемісіна. Учні та їхні вчителі з великим задоволенням навчилися виготовляти власними руками обереги з текстильних матеріалів – ляльки -зерновушки.

Зерновушка − лялька, яка приваблює в будинок багатство і успіх.  Всі обереги в слов'янському фольклорі, втілені в жіночі образи, символізують домовушку −дружину будинкового, зберігача порядку і багатства в будинку. Зерновушка − наповнена зерном лялька, призначення якої зводиться до охорони від злих духів і псування хазяйських засіків.

Зерновушка – це прекрасне доповнення інтер'єру кухні та їдальні.

Всі учасники майстер-класу отримали задоволення та позитивні емоції.

1

2 3

Людмила Даннік,

доцент кафедри професійної освіти,

трудового навчання та технологій

факультету ФМКТО

ВІТАЄМО КОЛЕГУ

Шановного Пелагейченко Миколу Леонідовича

кандидата педагогічних наук, доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

з перемогою в конкурсному відборі проектів підручників для 5 та 10 класів, що проводив в інститут модернізації змісту освіти. За результатами конкурсу підручник «Технології» для 10 -11 класів закладів загальної середньої освіти авторства М.Л. Пелагейченка включено до переліку підручників, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Це другий підручник серед великої кількості друкованих праць в наробку Миколи Леонідовича (підручник «Трудове навчання» для 9 класів вийшов у 2017році).

Бажаємо міцного здоров’я та творчої наснаги для наступних перемог!!!

1

Лепбук як складова проектної діяльності молодших школярів в умовах нуш

У рамках Днів науки викладачі кафедри початкової освіти традиційно долучаються до загальноуніверситетських заходів, організовують цікаві зустрічі для майбутніх учителів початкової школи та підводять підсумки наукової діяльності. 

Напередодні, 10 травня у Бердянській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №16 у 4-Б класі (класний керівник – вчитель вищої категорії Олена Клименченко) відбулася тематична зустріч “Лепбук як дослідницький проект молодшого школяра”, організаторами якої виступили професор Алла Крамаренко та доцент Катерина Степанюк.

За своєю суттю lapbook – це інтерактивна книга, зроблена своїми руками. Найчастіше вона оформлюється у вигляді картонної папки, всередині якої кишеньки з різноманітними завданнями, що розкладаються, світлини та багато іншого. Дитині подобається все це розглядати, перегортати, відкривати і вивчати – в результаті такої тематичної гри можна вивчати щось нове. Учні не тільки зосереджуються над матеріалом, а й при підготовці відповідної інформації можуть розмальовувати, вирізати, складати пазли.

Про все це студенти магістратури спеціальності 013 Початкова освіта у цікавій формі розповіли учням.

Філіп’єва Діана, Литвиненко Анастасія та Париловська Віра, які є активними учасниками творчої лабораторії майбутнього вчителя початкової школи, запропонували учням виготовити лепбук «Різноманітна Африка» (інтегрований урок з природознавства та трудового навчання за новими вимогами НУШ).

Разом із оволодінням новим видом проектної діяльності, яким виступає виготовлення lapbook, учні узагальнили та систематизували знання з теми «Африка», вдосконалювали навички роботи в парах.

При складанні таких lapbook варто акцентувати увагу молодших школярів і на природоохоронному аспекті, оскільки людина, задовольняючи свої власні потреби безжально знищує як рослинний, так і тваринний світ у будь-якому куточку світа. А процес відновлення може бути сторіччями, або взагалі представники живого світу зникають назавжди.

Отже, дослідницька діяльність молодших школярів у процесі ознайомлення з тваринним та рослинним світом різних материків сприяє кращому запам’ятовуванню навчального матеріалу, активізації освітнього простору, його екологізації (в умовах сталого розвитку суспільства) та налаштовує дитину на власні відкриття в контексті індивідуальної траєкторії її розвитку.  

1 2 3

4 5

За матеріалами кафедри початкової освіти

 

Щорічна презентація міжнародної діяльності університету та відзначення Дня Європи в БДПУ

16 травня 2018 року в БДПУ відбулася щорічна презентація міжнародної діяльності університету та відзначення Дня Європи в БДПУ.

Після вітального слова ректора, професора Ігоря Богданова, координатор міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман коротко доповів про здобутки та перспективи міжнародної діяльності університету.

Сьогодні БДПУ має вже 126 договорів про співробітництво із зарубіжними навчальними закладами.

Невід’ємною частиною міжнародної діяльності нашого вишу є участь його структурних підрозділів у реалізації різних проектів із зарубіжними партнерами в рамках програм міжнародних фондів і організацій. БДПУ входить до Мережі членів Інституту Міжнародної Освіти (IIE Network Membership); Міжнародної Асоціації Університетських Ректорів (IAUP); Міжнародної Асоціації Університетів Карпатського Регіону.

Велика увага приділяється участі викладачів і студентів Бердянського державного педагогічного університету в конкурсах на одержання грантів. У 2017 році отримано 19 персональних та 8 колективних грантів.

У 2017 році представниками університету здійснено 164 візити до 14 країн світу.

Як ці дані, так і багато іншої інформації увійшли до опублікованого щорічника "Міжнародна діяльність Бердянського державного педагогічного університету. Щорічний бюлетень. 2017 рік".

Були презентовані найбільш яскраві моменти міжнародної співпраці БДПУ за 2017 рік.

Зокрема, координатор міжнародної діяльності, доктор історичних наук, професор кафедри історії та філософії Ігор Лиман презентував доповідь "Реалізація проекту Еразмус+ "Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій" (QUAERE)".

Про діяльність Культурно-інформаційного центру болгаристики "Кирилиця" доповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального мовознавства та слов’янської філології Світлана Корнієнко, а про відкриття навчальної телестудії медіацентру Бердянського державного педагогічного університету – кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри соціальних комунікацій Анастасія Носко.

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри правознавства Дмитро Каменський доповів про співпрацю викладачів права БДПУ з американськими та канадськими правниками.

Про спільні науково-освітні проекти БДПУ із вишами-партнерами Польщі, Чехії та Словаччини розповіла кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства та економічної теорії Тетяна Несторенко.

Про науково-практичне стажування на базі лабораторії «Дослідження цифрових систем і поновлення джерел енергії» (LISDER) факультету комп'ютерних наук Заслуженого Автономного Університету Пуебла (Мексика) розповіла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри комп'ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики  Ганна Алєксєєва.

Ділилися досвідом працевлаштування в Німеччині студенти БДПУ – Іван Ванжа та Кирило Бочаров.

Кирило Пономаренко, голова Спортивного клубу повідомив про досягнення студентів та викладачів БДПУ на міжнародній спортивній арені у 2017 р.

За активну участь в міжнародній діяльності БДПУ були нагороджені: Авдєєва О. С. (ГЕФ), Алєксєєва Г. М. (ФФМКТО), Володько Т. К. (ФППОМ), Глазкова І. Я. (ФФСК),  Гуренко О. І. (ФДССО), Казачковська Г. В. (ГЕФ), Каменський Д. В. (ГЕФ), Константінова В. М. (ГЕФ),  Корнієнко С. І. (ФФСК), Королевська Ю. Ю. (ГЕФ), Мартиненко О. В. (ФППОМ), Несторенко Т. П. (ГЕФ), Носко А. М. (ФФСК),  Пономаренко К. С. (ФФВ), Сичікова Я. О. (ФФМКТО), Шубіна О. В.

За сприяння міжнародній діяльності університету нагороджені: Вертипорох Д. Я. (ФФМКТО), Вусик Г. Л. (ФФСК), Герилів С. М. (ІФСК), Гнатюк В. В. (ФФВ), Ліпич В. М. (ФФСК), Лопатіна Г. О. (ФДССО), Онищенко С. В. (ФФМКТО), Попова О. І. (ФППОМ), Савченко Я. С. (секретар-друкарка міжнародного відділу), Токаренко О. І. (ГЕФ).

Грамоти отримали і студенти, які відзначились на міжнародній ниві: Бачурський О. С. (студент 1 курсу магістратури ГЕФ), Березіна О. В. (студентка 3 курсу ФФВ); Бочаров К. В. (студент 4 курсу ФФМКТО), Ванжа І. В. (студент 4 курсу ГЕФ), Кисельова І. М. (студентка 1 курсу ФППОМ), Нікіша М. В. (студентка 4 курсу ГЕФ), Таран О. С. (студентка 2 курсу магістратури ФФСК), Сальнікова Д. О. (студентка 2 курсу магістратури ГЕФ), Сердюченко А. О. (студент 4 курсу ФДССО), Сорокотяга К. М. (студентка 1 курсу ФППОМ), Титаренко О. І. (студент 1 курсу магістратури ФФВ); Шемендюк Н. С. (студентка 4 курсу ГЕФ), Яцковець О. Ю. (студентка 3 курсу ФФВ)

В рамках презентації студенти-хореографи виконали хореографічну композицію "В ритмах Іспанії", а студентка 2 курсу ФППОМ Дар’я Ілікчієва – пісню "Filling good".

1 2

3 4

5 6

7 8

9 10

11 12

13 14

15 16

18 19

20 21

22 23

 

За інформацією міжнародного відділу

Світлини Дмитра Бакарджиєва (Студклуб) та

Катерини Казакевич (ГЕФ)

 

Виставка видань НДІ історичної урбаністики

15-16 травня 2018 р. в рамках відзначення Днів Європи в Україні в БДПУ пройшла виставка-презентація книг, виданих під егідою Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики впродовж останніх п’яти років.

08F3B0C3-2E0D-48EC-B4B0-B19099A8EA67

1

 

Лиман І. Український Південь очима консулів Британської імперії 19 – початку 20 ст. Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську / Ігор Лиман, Вікторія Константінова. – Київ, 2018. – 630 с., іл. Текст англ., укр.

 

2

Пам'ять про (не)прожите / Пiд редакцiєю Вiкторiï Перес.

Інститут соціальних і гуманітарних наук Альфонсо Велес Плієго, BUAP; Науково-дослідний інститут історичноï урбаністики БДПУ. – Пуебла-Бердянськ-Мелітополь: BUAP; БДПУ, Видавничий будинок Мелітопольської  міської друкарні, 2017. – 306 с.

3

Лиман Ігор, Константінова Вікторія, Данченко Євген. Британський консул і промисловець Джон Грієвз. — Бердянськ: Видавець Ткачук О. В., 2017. — 200 с. Текст англ., укр.

4

Чоп Володимир, Лиман Ігор. Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорозькому краї: Азовська операція Нестора Махна. – Запоріжжя, 2017. – 99 с.

5

Дослідники історії Південної України : біобібліографічний довідник / Упорядник : Ігор Лиман. – Том 2. – Київ, 2016. – 496 с., іл.

6

Лиман І. From Cumberbatch to Greaves: British Consuls in

Berdyansk = Від Камбербетча до Грієвза: британські консули в Бердянську / Ігор Лиман, Вікторія Константінова. — Київ, 2016. — 633 с., іл. Текст англ., укр.

7

Вікторія Константінова, Ігор Лиман, Анастасія Ігнатова. Європейське спрямування Північного Приазов’я в імперську добу: британські консульські рапорти про італійське судноплавство. — Бердянськ: ФО-П Ткачук О. В., 2016. — 184 с. Текст англ., укр.

8

Лиман Ігор, Константінова Вікторія. Історія Бердянського державного педагогічного університету. Навчальний посібник + CD. — Бердянськ: БДПУ, 2015. — 206 с.

 

9

Лиман Ігор, Подколзіна Софія Поширення імперських практик взаємин держави і церкви: релігійне життя Бердянська першого десятиріччя його існування. / Ігор Лиман, Софія Подколзіна. — Бердянськ: ФО-П Ткачук О. В., 2015. — 118 с.

10

Єременко М. Військове духовенство на півдні України (1734-1853 рр.) / Микола Єременко, Ігор Лиман. — Мелітополь : Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2014. — 436 с.

11

 (Не)вірність пам’яті / Під ред. Вікторії Перес. Інститут соціальних і гуманітарних наук “Альфонсо Велес Плієго” BUAP; Департамент літератури факультету філології та гуманітарних наук Університету Лаваль; Науково-дослідний інститут історичної урбаністики БДПУ. – Пуебла-Бердянськ: BUAP; БДПУ, 2013. – 240 с.

 

12

Дослідники історії Південної України : біобібліографічний довідник / Упорядник : Ігор Лиман. – Київ, 2013. – Том 1.  – 382 с., іл.

 

Тренінг з медіаграмотності

Як не потонути в розбурханому океані інформації та врятуватись від інформаційного цунамі? Як відокремити достовірні повідомлення від недостовірних? Чому якісне медіа поле має відповідати стандартам достовірності, точності, повноти, збалансованості. Чому так важливо відокремлювати факти від думок та суджень? Чим відрізняється інформація від пропаганди?

 Відповіді на ці та інші питання шукали та отримували слухачі тренінгу «Медіаграмотність: вступ до фактчекінгу», який 15 травня 2018 року, у рамках університетських Днів науки, провела кафедра економіки підприємства та економічної теорії. У тренінгу взяли участь студенти та викладачі гуманітарно-економічного факультету.

Метою проведення тренінгу було формування поглибленого розуміння ролі інформації в сучасних умовах, засобів мас-медіа та інформаційних технологій в керуванні масовою свідомістю, розвиток критичного мислення щодо інформації, навичок для збору та аналізу достовірної інформації.

Головне завдання тренінгу полягало не в тому, аби сказати якими ЗМІ необхідно користуватись, а в навчанні людей не підпадати під вплив пропаганди, допомогти їм не стати жертвами маніпуляцій, які ведуть до паніки, ненависті та різним страхам.

Тренером виступила кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства та економічної теорії Несторенко Тетяна Петрівна. Наводячи приклади недостовірної («фейкової», пропагандистської, замовної, непрофесійної) інформації, тренер наголошувала на значенні медіа грамотності, тобто умінні розуміти правила та мету створення медіа меседжів, аналізувати джерела та авторів новин, відрізняти факт від його інтерпретації.

Для прикладів фейків було обрано найвідоміші матеріали засобів масової інформації, які за допомогою спеціальних технологій змінюють реальність та звертаються більше до емоцій споживачів. Отже, підривають довіру до медіа.

За допомогою практичних завдань тренер посіяла зерно критичного мислення та на практичному досвіді показала інструменти  та технології, за допомогою яких можна перевіряти будь-яку інформацію та виявляти фейки. Учасники тренінгу навчилися критично ставитися до інформації, помічати пропаганду, фейки та уникати мови ворожнечі.

Тренінг був корисним, зрозумілим та цікавим. Завдяки набутим знанням, у майбутньому споживання інформації на інтернет-ресурсах стане для учасників тренінгу більш плідним та корисним.

За активну наукову діяльність грамоту отримала студентка групи 4 еп гуманітарно-економічного факультету Бережна Олександра.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420  Exif_JPEG_420

 

                                               Ілона Ладунка,

кандидат економічних наук, доцент кафедри

 економіки підприємства та економічної теорії