Визнання наукової школи з порівняльного літературознавства БДПУ

25 травня 2018 р. у спеціалізованій вченій раді Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка успішно захистилася докторантка Бердянського державного педагогічного університету, яка є доцентом Запорізького національного університету Олександра Ніколова. Темою докторської дисертації з порівняльного літературознавства є «Типологія псевдоморфних персонажів української та російської літератур кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. у контексті європейської традиції». Науковий консультант – доктор філологічних наук, професор, завкафедри зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ Вікторія Зарва.

Опонентами виступили 3 доктори філологічних наук: член-кореспондент НАН України Євген Нахлік – директор Інституту Івана Франка НАН України (Львів), Олександр Кеба – завідувач кафедри германських мов і зарубіжної літератури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Оксана Гальчук – професор кафедри світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка.

Експерти, рецензенти, опоненти, виступаючі доктори наук відзначали наукову новизну дослідження, його новаторський характер, оригінальність теми, величезний масив опрацьованого дисертантом матеріалу для аналізу, перспективність проблеми та ін.

Тематика цього дослідження та його матеріали розкривають перспективи наукових пошуків у різних напрямках, здатних збагатити знання про особливості художньої реалізації численних проявів сутнісних та формально-рецептивних невідповідностей. Цікаві знахідки обіцяють розвідки, здійснені в межах інших жанрових форм, літературних напрямів, культурних епох, внаслідок глибокого занурення в художній світ окремих письменників, а також – пріоритетної настанови на висвітлення цього предмета крізь призму новітніх методологічних концепцій, наприклад, ґендерних або інтермедіальних студій тощо. Цей захист докторської дисертації Олександри Ніколової у найпотужнішому навчальному закладі України став справжнім визнанням наукових здобутків літературознавців Бердянського державного педагогічного університету.

Вітаємо наукового консультанта Вікторію Зарву та її докторанта!

256px-Зарва_Вікторія_Анатоліївна_ news-37413-ukr-nikolova

За матеріалами кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури

Ювілейне Слово лине…

Вельмишановна Віро Володимирівно!

Прийміть найщиріші слова привітань з нагоди Вашого ювілейного дня народження!

50 років – це, без сумніву, важлива дата, яка несе в собі досвід прожитих років і мудрість, накопичену роками. Це час підбивати підсумки або, як кажуть, «збирати каміння»; коли можна перевести дух і озирнутися назад. Багато чого зроблено, отриманий величезний життєвий досвід, але Ви ще сповнені сил і молоді душею. І це той вік, коли людина може дозволити собі розслабитися і насолодитися кожною миттю свого життя. Нехай же ці золоті роки принесуть вам тільки радість і трепетне хвилювання від зустрічей з улюбленими людьми, безтурботні думки про завтрашній день, спокій і душевну рівновагу. Бажаємо Вам не зупинятися на досягнутому, йти вперед до нових цілей, вести за собою інших.

У день народження, Вірочко Володимирівно, щиро бажаємо, щоб ім’я було талісманом у Вашій долі, бо в ньому живе сила, яка може творити дива. Нехай же вона супроводжує Вас постійно, приносячи добро і успіх, щоб віра жила не тільки в імені, але і в серці. Тому живіть з радісними очікуваннями, з високими прагненнями, з посмішкою і сяйвом в очах, з мріями і планами, які обов’язково здійсняться. Нехай життєві негаразди обходять Ваш дім стороною, а незмінними гостями будуть веселий сміх, дні, повні щастя, приємні турботи і, звичайно ж, вічні супутниці Вашого прекрасного імені – Надія і Любов!

Бажаємо здійснення найзаповітніших мрій, міцності тіла і духу, мудрості, терпіння, розквіту великої любові, яка на все життя! Поваги і розуміння близьких і друзів, теплої любові рідних, радості щоденної від всяких дрібниць, з яких і складається, переплітається в роки це диво, що зветься життям!

ювілейне слово

З повагою колектив кафедри теорії і методики

 навчання мистецьких дисциплін

Без мрії не родить жито, без мрії вода не шумить, без мрії не можна жити…

До ювілейного Дня народження 

Віри Бурназової

«Ніколи не зупинятися на досягнутому; не повторювати завтра того, що зроблено сьогодні; постійно шукати нові креативні ідеї; викликати звучання нової ноти» – це творче кредо Віри Бурназової, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, заступника декана з навчально-методичної роботи факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету. Вона в центрі подій, які відбуваються на факультеті, в університеті, студентській громаді, у житті кожного викладача, а також у вирі суспільних реалій, що зумовлено не тільки посадою, професійними обов’язками, а й внутрішньою потребою, надзвичайною відповідальністю за будь-яку доручену справу.

Віра Бурназова народилася 31 травня 1968 року в місті Козелець Чернігівської області, чия земля неймовірно багата на працьовитих людей, мальовничі українські краєвиди, які надихають на творчість і заряджають на все життя позитивною енергією. Можливо, саме це сприяло зародженню в маленької дівчинки Віри бажання займатися музикою. Батьки підтримували цей інтерес донечки, оскільки в родині завжди народна пісня була святинею, яку берегли й передавали від дідуся до онуків.

Батьки, яких, на жаль, сьогодні вже немає на цьому світі, залишаються прикладом для Віри Володимирівни, як самовіддано працювати, творити добро, відчувати красу і справедливість; бути відвертою, щирою в стосунках з людьми; жити в правді, мирі та злагоді. І влучним у цьому випадку є народне прислів’я: «Який кущ, така й хворостина, які батьки, така й дитина».

Мрія дитинства – стати викладачем по класу фортепіано – почала втілюватися в життя ще в далекому 1983 році, коли, закінчивши з відзнакою 8 класів загальної середньої школи №1 і 7 класів дитячої музичної щколи, у п’ятнадцять років Віра стала ученицею Чернігівського музичного училища імені Л. Ревуцького. Після його закінчення вона три роки працювала в Козелецькій дитячій музичній школі викладачем по класу фортепіано.  

У 1990 році, приїхавши в гості до старшої сестри Олени, яка на той час після закінчення Київського інституту харчової промисловості вже працювала в Бердянську як молодий спеціаліст, Віра Володимирівна залишилася в місті на все життя. Тут вона зустріла своє кохання, народила донечку, закінчила Бердянський державний педагогічний інститут імені П. Д. Осипенко за спеціальністю «Початкове навчання та музичне виховання».

З 1995 року В. Бурназова працює в нашому університеті спочатку на посаді концертмейстра кафедри музичного виховання, а потім викладачем, доцентом, заступником декана з навчально-методичної роботи. Після закінчення аспірантури при БДПУ в 2010 році в спеціалізованій вченій раді Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова захистила кандидатську дисертацію «Розвиток виконавської самостійності студентів музично-педагогічних факультетів у процесі інструментальної підготовки» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук (науковий керівник – Дмитро Григорович Юник, дійсний член (академік) Міжнародної академії наук, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії та історії музичного виконавства Національної музичної академії України).

Віра Бурназова постійно публікує у фахових виданнях результати своїх наукових пошуків, яких налічується більше 50. Крім того, видано одноосібну монографію «Виконавська самостійність музикантів-інструменталістів: зміст, структура і методика розвитку»; навчальний посібник «Історія світової художньої культури». Коло своїх наукових пошуків Віра Володимирівна пов’язує з дослідженням психофізіологічних піаністичних навичок студентів-музикантів.  

Віра Бурназова належить до тих щасливих людей, особистість яких завжди привертає увагу. У ній поєднано багато талантів: це і ставлення до професії, людей незалежно від їх статусу, бажання прийти на допомогу; жіночність і вишуканість, надзвичайний смак; вона вміє прикрасити будь-який захід своїми конструктивними ідеями, що надихають інших на творчість. 

Віра Володимирівна – справжня господиня, яка смачно готує, вміє пригостити; помічає родзинки чужих успіхів і може власними руками створити те, що дивує і радує колег, друзів, родину. Улюблені свята – Великдень, Новий рік, Різдво, які в сім’ї Бурназових відзначаються за традиціями Чернігівщини.

Як мудрого викладача, порадника, наставника, доброзичливу і завжди усміхнену людину шанують Віру Бурназову студенти та колеги.

Бурназова Віра

 

Колектив факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

 

Дорога Віро Володимирівно!

Сьогодні Ви святкуєте ювілейний День народження, коли, зазвичай, люди переконуються в швидкоплинності життя: багато зроблено, отримано безцінний досвід, але ще стільки планів, мрій, бажань, перспектив. Тому, безперечно, попереду у Вас, творчої особистості, завжди готової прийняти виважене, мудре й нетрадиційне рішення, – красиве і забезпечене духовно майбутнє!

З почуттям глибокої поваги ми відзначаємо, що вся Ваша трудова біографія, організаторський талант і здібності нерозривно пов’язані з рідною Аlma-mater, де Ви не лише здобули освіту, зустріли вірного коханого чоловіка, народили донечку, а й майже два десятиліття працюєте викладачем мистецьких дисциплін та останні роки заступником декана з навчально-методичної роботи. Вас заслужено шанують колеги, студенти, оскільки Ви вмієте сповна віддаватися справі.

Високо цінуємо Вашу працелюбність і компетентність, життєву мудрість і діловитість, а повсякденна турбота за людей, чуйність і доброзичливість у людських взаємовідносинах слугують прикладом для наслідування.

У Ваш золотий ювілей зичимо Вам, шановна Віро Володимирівно, міцного здоров’я, щастя, ласки від Бога на довгі літа! Нехай оминають Вашу оселю всі негаразди та незгоди, завжди поряд будуть добрі друзі й колеги, вдячні учні. Хай щедро сіється добром і достатком життєва дорога, наповнюється благополуччям Ваше сьогодення і майбуття. Нових вам творчих досягнень на мистецькій і викладацькій ниві!

З ЮВІЛЕЄМ!

 

Декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв та колектив деканату