Дизайн проект «Весняний ландшафт»

Триває тиждень технологічної та енергетичної освіти і 18 травня на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій під керівництвом кандидата педагогічних наук Таїсії Черемісіної та при   активній підтримці майстрів виробничого навчання кафедри Анатолія Засипко та Олександра Мальованого відбулась реалізація запланованого дизайн-проекту «Весняний ландшафт», участь в якому взяли студенти групи 4Т, напряму підготовки «Технологічна освіта».

Не випадково вважається, що ландшафтний дизайн поєднує в собі кілька напрямів: архітектуру і проектування, ботаніку і філософію. Правильно обраний і грамотно реалізований проект не тільки радує погляд, але і зворушує найглибші струни душі.

Свій проект втілили  в життя біля корпусу №2  БДПУ студенти Сімоніна Інна, Джансиз Олена, Колесник Ростислав прийнявши активну участь у розробці, проектуванні та практичній реалізації власних задумів. На стадії підготовки у заході прийняли участь студенти Фурса Дмитро та Картамишев Владислав.

Працювали із захопленням та натхненням і, закінчуючи роботу над проектом, одразу виникли пропозиції щодо подальшого вдосконалення території  БДПУ.

9 8

7 6

5 4

3 2

За матеріалами кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій.

У скорботі – пом`янули

   Учора, 20 травня,  у День пам’яті жертв політичних репресій і 80-х роковин Великого терору-масових політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму 1937-1938 років, за сприяння міської влади на перехресті проспекту Праці та вул. Земської відбувся мітинг-реквієм.

    Постраждалий від політичних репресій Теодозій Патлика, представники відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Ірина Шинкаренко та Ігор Зубрицький, науковці і студенти БДПУ, освітяни, працівники культури, громадські активісти від патріотичних організацій "Легіон Свободи", “Українська громада” і “Просвіта”, "Вільна громада-комфортне місто", “Громадська варта-самооборона”, «Наші Атланти», представники Українського Вільного Козацтва і КВЗН "Запорозька січ", ветерани та учасники АТО вшанували постраждалих та закатованих за роки комуністичного тоталітарного режиму.

З промовами виступили: секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання громадян міста Ігор Зубрицький, голова обласної ГО "Легіон Свободи" Микола Тюркеджи, вчитель історії, заступник голови ГО «Українська громада» Ольга Войникова, заступник голови міського тов. "Просвіта", автор книги "Імена, поверненні із забуття" Олександр Змієвський, голова бердянського осередку ВГО товариство «Просвіта» ім. Т. Г.Шевченка Володимир Пилипенко, – які засудили злочини комуністичного радянського режиму проти людяності.

Присутні вшанували безвинно загиблих хвилиною мовчання і заспівали Державний Гімн України.

    Перед учасниками мітингу-реквієму виступив завідувач кафедри історії та філософії, доктор історичних наук, професор БДПУ Ігор Лиман, який розповів про політичних репресованих науковців в Бердянську у 1937-1938 роках, про необхідність проведення масових просвітницьких заходів для бердянців з метою формування національної свідомості у боротьбі за незалежну, вільну, правову і суверенну Україну.

   Завершився мітинг віршом Василя Симоненка «Народ мій є, народ мій завжди буде!» від журналіста, редактора газети БДПУ «Університетське Слово» Степана Гериліва, який разом із іншими активістами запалив свічі пам`яті та скорботи.

1 2

3 4

5 6


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ігоря Зубрицького)

  

Мелодії музичного лекторію

 До Днів науки 18 травня ц. р. на кафедрі  теорії і методики навчання мистецьких дисциплін факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ відбувся музичний лекторій "Симфонія серця", присвячений творчості Бориса Лятошинського.

Студенти 2 і 3 курсів спеціальності " Музичне мистецтво" підготували невеличкі доповіді про періоди життя та творчість видатного українського композитора.

   Присутні  також отримали задоволення від презентації та уривків із вокальних і інструментальних творів  Б. Лятошинського у виконанні кращих музичних колективів Украіни.

   Відповідальною була за проведення цього заходу була кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Анетта Омельченко.

IMG-7df0bd65502a576f6d4dca2559ce6f63-V IMG-30f91a1c0935ba92fce182bcf30fc236-V

IMG-beb06d5fa365875a42c8d58ca9c3824b-V IMG-52023c9ffea8ce736815e2807e6e53ed-V

IMG-673469ad2fde0064dca1cb3941c5e6a9-V  IMG-d1924f8adea17df78cc4090d4906ad83-V

IMG-284d0d09b4c301f0ac09d126564f6367-V

«Університетське Слово»

Світлини з архіву кафедри

 

Головне – бажання й ділова команда

   Із 16 по 18 травня ц. р. в Києві відбувся Національний навчальний візит для лідерів студентських організацій, організований Британською Радою в Україні, на якому я мав змогу бути учасником. Це дуже крутий захід, тут ми з колегами студенського самоврядування країни обмінювались досвідом роботи ОСС своїх закладів вищої освіти зі студентами з Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» та Національного університету «Києво-Могилянська академія». Ми дізнались, як працюють низові ініціативи, розбирали новий закон про освіту та вглиблювалися в права та обов’язки сучасного студентства.     Студенти в своїх університетах багато займаються проектною діяльністю, впроваджують автоматизовану систему поселення у гуртожитки, розвивають своє TV… І все – своїми зусиллями та завдяки тому, що вони дійсно живуть тим, що люблять свою справу.
   Підбиваючи підсумки, спокійно можна стверджувати, що не обов'язково мати кошти для виконнання тієї чи іншої справи, головне – бажання та твоя творча й ділова команда!

1 2

3 4

5 6

Микола Оверченко,
студент БДПУ, голова профбюро гуманітарно-економічного 

Факультету

Світлини з архіву автора
 

 

У рамках фестивальних днів науки

17-18 травня ц. р. гуманітарно-економічний факультет БДПУ гостинно зустрічав науковців із різних регіонів України на відкритті Всеукраїнської наукової конференції «Ідея провідництва в освіті України (ХІХ-ХХ ст.)», організатором якої стала кафедра менеджменту та адміністрування за підтримки Міністерства освіти і науки та Національної академії педагогічних наук України.

На урочистому відкритті конференції, присвяченої управлінню освітою, з вітальним словом виступив ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, наголосивши на важливості та необхідності проведення науковцями обраного методу дискурс-аналізу, присвяченому актуальній потребі глибокого філософського та методологічного осмислення провідництва не лише в історичному аспекті, а й в перебудові та реформуванні управління сучасною системи освіти.

Із вітальним словом до учасників конференції також звернулася декан гуманітарно-економічного факультету БДПУ Тамара Макаренко, яка акцентувала увагу на важливості цього форуму в галузі управління освітою.

Під час пленарного та секційних засідань були представлені та обговорені актуальні проблеми в царині соціального управління. З доповіддю «Феномен провідництва. Провідництво в освіті – рушій освітніх змін» виступив професор Василь Крижко, наголосивши, що саме в освіті, освітніх традиціях можемо знайти сьогодні причини переважної більшості проблем, з якими зіткнулася Україна, і з якими ми весь час бідкаємося. І, що така важлива галузь як освіта потребує грамотного управління і патронату з боку держави. Проректор з наукової роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського  доцент Сергій Клепко виступив із доповіддю «Філософська синтеза провідництва в освіті», зазначивши, що цей форум і представлена колективна монографія «Провідництво в освіті. Від ідеї до вічності» за загальною редакцією професора Ігоря Богданова уможливлюють початок реалізації соціального управлінського проекту провідництва. Директор «Авторської школи М. П. Гузик», член-кореспондент НАПН України Микола Гузик наголосив на ролі гуманістичної ідеї проводу з питань навчання і виховання духовних потреб молоді. Завідувач кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету, доктор історичних наук, професор Ангеліна Коробченко відзначила важливість вивчення і використання досвіду українського просвітництва ХІХ ст. як джерела провідництва в освіті. 

У роботі конференції та плідній дискусії в обговоренні важливих і болючих проблем у галузі управління освітою взяли участь науковці, керівники освітніх установ, вчителі-практики.

Член – кореспондент НАПН України М. П. Гузик вніс пропозицію звернутися до Президії Академії  щодо легітимізації поняття «провідництво в освіті».

DSC_95183

DSC_95710

Ірина Шумілова,
доцент кафедри менеджменту та адміністрування ГЕФ БДПУ

Світлини з архіву кафедри

Травень струною бринить…

Травень струною бринить,

Дивна пробудження мить,

Зачарувала краса –

Музика ллється весела й сумна…

 

Ці поетичні рядки відображають атмосферу, яка панувала в малій актовій залі опівдні 16 травня під час звітного концерту студентів спеціальності «Музичне мистецтво» кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін (клас доцента П.Б.Косенка), який традиційно відбувається на факультеті психолого-педагогічної освіти і мистецтв БДПУ у межах Днів науки.

Чому студенти демонструють своє виконавське мистецтво саме в дні науки – бо мистецтво, як вкрай розвинута майстерність і як результат відбиття естетичних ідей, передбачає застосування досягнень науки на практиці.

Інструментальні і вокальні твори різних стилів і епох звучали у виконанні Катерини Махахович (скрипка), Євгена Крупіна і Микити Любенчука (гітара), Олега Бажана (труба), Ірини Карлиханової (сопрано), Олександра Танова (саксофон), Вікторії Кузьміної (флейта) та Олексія Демічева (барабан). Фортепіанний супровід забезпечував концертмейстер кафедри, талановитий піаніст Максим Лук’янчиков.

Яскравим завершенням концертної програми став виступ народного інструментального ансамблю «Барвисті музики». У виконанні гурту прозвучали мелодії народів світу, серед яких і два вокальні твори – солістки Вероніка Подорожко та Ірина Петренко.

Про те, що артистам вдалось сколихнути струни душі глядачів свідчили щирі оплески, що супроводжували кожен номер концертної програми (https://youtu.be/gNqwohv4RuE), тож заряд позитивних емоцій отримали і присутні в залі, і самі виконавці.

kosenko_01

kosenko_02 kosenko_03

 

Павло Косенко,

кандидат педагогічних наук, доцент, художній керівник народного інструментального ансамблю «Барвисті музики»

Світлини автора

 

 

 

Враження та пропозиції учасників всеукраїнської студентської олімпіади

17 травня, у рамках тижня технологічної та професійної освіти, кафедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій було проведено  захід з підведення підсумків Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності  «Трудове навчання та технології».

Зі своїми враженнями та пропозиціями поділилась к.п.н., доцент Даннік Л.А.

Підготовка команди факультету фізико-математичної, комп’ютерної  та технологічної освіти  та її підсумковий результат (диплом III ступеня – Андрій Лук’янчиков )  у фаховій олімпіаді надали змогу підвести підсумки роботи з викладання фахових дисциплін на кафедрі   та визначити шляхи удосконалення освітнього процесу.

         Члени кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій ознайомилися з  шляхами інноваційного оновлення освітньої діяльності, критеріями вибору інноваційних педагогічних технологій при підготовці майбутніх фахівців технологічної освіти; розробили стратегічні шляхи вдосконалення системи підготовки студентів до участі в олімпіадах.

Зробили акцент на те, що підготовку студентської олімпіади бажано здійснювати із залученням  всіх провідних  практичних фахівців кафедри, що надає змогу студентам отримати не тільки глибокі теоретичні знання, але й значний практичний досвід.

1 2

За матеріалами кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

 

А ми шпаківні будували…

Як розпускаються сади

До нас весною завітали

Веселі наші співаки

Весна – оновлення природи, зародження нового життя!

Жадає душа знову почути знайоме щебетання птахів, що повернулися додому. Чудовий спосіб показати свою любов і турботу про пернатих друзів – спорудити для них житло, місце, де вони зможуть безпечно оселитися й вивести пташенят. Такою справою зайнялись ми – студенти першого курсу спеціальності Трудове навчання під керівництвом доцента Ольги Рогозіної.

Ми одержали задоволення від процесу розробки ідей, проектування і виготовлення шпаківень своїми руками. Ця справа поєднала нас. Як приємно слухати спів птахів біля корпусу, де навчаєшся! Шпаківні – оригінальні дизайнерські проекти, різні за концепцією і технікою оздоблення –  прикрашають подвір’я другого корпусу, радують погляд і слух турботливого друга.

20180518_131100 20180518_131118 20180518_131345

20180518_131619

Євгенія Петриковець,

студентка першого курсу гр.1Т

факультету фізико-математичної, комп’ютерної

 та технологічної освіти

Про проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я

У рамках проведення тижня технологічної та енергетичної освіти на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій доцентами Юлією Бєловою та Юрієм Єфименко було організовано роботу круглого столу під назвою «Сучасні проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я».

У палких дебатах та обговоренні актуальної проблеми щодо збереження, відтворення та перспектив пошуку альтернативних витоків енергії прийняли участь студенти першого, другого та третього курсів спеціальностей «Технологічна освіта», «Профосвіта. Енергетика» та «Фізика». Під час проходження заходу студентами і викладачами були розглянуті теоретичні можливості вже існуючих технологій із збереження енергій, обговорені статистичні данні щодо використання цих технологій у енергетиці Приазов’я, розглянуті проекти втілення використання альтернативної енергетики у Бердянську та Бердянському районі.

Особлива уваги в обговоренні належала можливостям використання енергії сонця, вітру та біо-ресурсів у Приазов’ї, як найдоступніших. На думку учасників круглого столу саме для їх розробки та втілення в економіку регіону необхідно зосередити зусилля на місцевому та державному рівнях.

Студенти, які показали свою зацікавленість, обізнаність та виявили професійні знання  з обговорюваних питань на круглому столі «Сучасні проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я» – Петриковець Євгенія, Закора Маргарита, Тільки Антон, Псьол Анастасія, Шаталіна Марина, Попов Микита, Богуш Лоліта, Міщенко Євген, Іванова Ярослава, Мезенцев Данило, Сероштан Олексій, Дубінін Ігор.

Всі учасники заходу були нагороджені подяками за активну участь у роботі круглого столу та заохочені «автоматами» з професійно-орієнтованих дисциплін.    

IMG_1767 media-share-0-02-05-22eae620ca90b25183983915c69aacce89a5e2a13128490afb43437d0854b694-87eb5175-8b87-4495-941f-2e38cf3eba36

media-share-0-02-05-570c97eedf759a1120d99b46e4cfb1a7c42d1ad46fb0baa1d57fc8bea70b3baf-41e5bfb6-a146-478f-b9a6-2764221358d3

За матеріалами кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

Молоді германісти і Дні науки

Дні науки – це час і можливість для молодих науковців нашого університету проявити себе і представити свої дослідження, зокрема в царині германської філології та методики викладання іноземних мов.

Так, в рамках Днів науки під керівництвом доцента Оксани Халабузар відбулися студентські наукові секції, які працювати у двох напрямках – «Актуальні питання романо-германської філології» і «Актуальні питання методики викладання іноземних мов», долучитися до роботи яких змогли студенти всіх факультетів БДПУ.

Під час своїх виступів учасники секцій застосовували мультимедійне обладнання, завдяки чому на інтерактивній дошці з’являлися та змінювали одне одного постаті видатних науковців-філологів та педагогів, які надихнули юних спудеїв зануритися у цікавий світ германістики та методики викладання іноземних мов. За допомогою інформативних діаграм і схем студенти-науковці активізовували увагу слухачів та залучали їх до обговорення. Спектр досліджень, представлених на секціях, виявився досить широким і торкався таких цікавих питань, як особливості перекладу англійських топонімів українською мовою, лексико-граматичні особливості британського та американського варіантів сучасної англійської мови, дослідження зі стилістики, текстології, лексики, фразеології, морфології та граматики, а також вивчення іноземних мов у контексті інформаційного освітнього середовища і мейнстримних методів викладання іноземних мов.

За результатами роботи секцій було обрано кращих доповідачів. Так, Влада Болотова відзначена грамотою за кращу доповідь у секції «Актуальні питання романо-германської філології», а Павло Смирнов – у секції «Актуальні питання методики викладання іноземних мов».

Також у межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку» до нашого вишу завітали гості – студенти-науковці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, які взяли участь у роботі студентської секції конференції.

Студентка 2 курсу факультету філології та соціальних комунікацій Дар’я Рибалко ділиться враженнями від спілкування з колегами: «Це був новий досвід для нас – зустрічати у нашому місті та виші молодих талановитих науковців, які приїхали до Бердянського державного педагогічного університету, щоби представити свої доповіді.

Тематика представлених наукових проектів всіх учасників конференції, гостей і господарів, була абсолютно різноманітною, актуальною і важливою для обговорення. Усі студенти активно задавали питання одне одному, висловлювали власну думку щодо того чи іншого питання. Доповіді були інформативними, цікавими, і кожен з нас, учасників, виніс для себе щось нове. Також, на правах господарів, ми провели екскурсію містом для наших гостей і колег, поспілкувалися у неформальній обстановці з такою різносторонньою та цікавою молоддю, та презентувати себе і власні наукові досягнення.

Було б чудово, якби такі конференції проводилися частіше, тому що з їх допомогою ми можемо проявити себе і познайомитися з іншими цікавими людьми.»

фото1 фото2

фто3

За матеріалами кафедри іноземних мов і

методики викладання

Підсумки Тижня технологічної та енергетичної освіти

   Добіг кінця напружений Тиждень технологічної та енергетичної освіти на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій. Немало цікавих заходів, творчих проектів, пізнавальних зустрічей, наукових доповідей здійснили викладачі кафедри разом із студентами факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. І прийшов час підбити підсумки. 18 травня всі учасники зібралися у другому корпусі БДПУ для вручення нагород, грамот і подяк.

   У номінаціях:

   «За найкращу наукову доповідь» грамоту отримала студентка групи 1Т Псьол Настя; «За активну наукову діяльність» грамоту отримала студентка групи 3Т Корзун Наталія; «За інноваційний підхід в науково-дослідній роботі» грамоту отримала студентка групи 4Т Солошенко Ольга; «За активну участь в наукових розробках з енергозбереження» грамоти отримали  студенти: групи 2ФІ Іванова Ярослава; групи 1ЕН Шаталіна Марина, Попов Микита; групи 3ЕН Мезенцев Данило, Сероштан Олексій, Дубінін Ігор; групи 1Т Петриковець Євгенія, Закора Маргарита, Тільки Антон, Псьол Анастасія; групи 2Т «За найкращу дизайнерський проект» грамоти отримали студенти групи 4Т Сімоніна Інна, Джансиз Олена, Колесник Ростислав;

   Грамоту за перемогу в конкурсі вишиванок отримала група 1Т.

   Грамоти за участь в конкурсі плакатів «Енергозбереження…»  отримали групи 1Т, 1ЕН, 3Т.

Велика подяка всім хто залучився!

media-share-0-02-05-3d01d10252f82d1f43a2007b9f72f00bf9406bc8e1f9aab214a06882485dfbf5-d3e54ccc-f82a-4451-8eb8-6ae6170424de media-share-0-02-05-8eb9ece5a9437828bf2e12f741d383df62b7404a6c02a309c02163b24ce3383d-510c5bad-f1d7-4c54-8107-255f23e7c33a

media-share-0-02-05-16b70b62be8c789dfcf0ca5c43322f4c269b7af79d6aa830422e6253849df7b1-a79a6967-ade3-46b4-b305-698d8fd8eecf media-share-0-02-05-63dd568207cdb1cf0581efb383c997fecabeae5aba20231aa819c82f631fdc31-783f37aa-3167-46a8-8039-ed0ba7b30e92

media-share-0-02-05-66c586948ea505cc4e13c234d2a7af818f10f9a2f98439612cdcc0383f592dbf-9ee8ff03-e475-4cc5-b8e5-c3ff844b9fe0 media-share-0-02-05-af5b4ccf787fdc0090507c93dfdddfd63107ee40557b72f1ea54e45e546e38d7-64f2f227-90f2-4f33-9c26-2fabcc79c6c7  

media-share-0-02-05-ddefe952b14bb4111069d1e8a93a9f7e9ca30f1cec827177351dfdebe5a9fb47-65d63065-aa43-44fe-8982-480361b3e9cc

media-share-0-02-05-fa7fcf6e2de8a77e0cf1f987ec44cf7ee0dc98c2ccd1e20ed1549e1b2d914183-d49bb917-326f-4a68-8306-16b85f6be86c media-share-0-02-05-c31c59b63d5d0260930d08fcd13a43128dba080b5e5d5c640584dc1fee731e31-b28ad6ec-54be-446f-a076-0da451450a61

Валентина Перегудова,
завідувач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

Світлини з архіву кафедри

 

 

 

Наші – співорганізатори турніру

    У міському парку ім.  Шмідта 17 травня ц. р.  відбувся загальноміський «Історико-топографічний турнір для учнівської молоді», організаторами якого стали: відділ сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради, гуманітарно-економічний факультет Бердянського державного педагогічного університету та громадська організація «Урбаністичні ініціативи». Учасники турніру – учні ЗОШ №2, ЗОШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №20, ЗЗСО №9, гімназії №2, гімназії №3 «Сузір’я» та гімназії №1 «Надія». Захід проходив у вигляді квесту, під час якого на учасників чекало багато різноманітних завдань. Для здобуття призових місць командам довелося добре позмагатися не лише інтелектуально, а й фізично: присідати та називати всі відомі пам’ятники міста, складати історичний пазл, прохоти тестування з історії Бердянська, вставляти пропущені слова в історичних джерелах, співставляти старі та нові назви вулиць та за допомогою гри «Крокодил» зображати колесо огляду. Призові місця зайняли такі команди: III місце – команда «Лоцмани» (гімназія №2); II місце – команда «Азимут» (ЗОШ №5), I місце – команда «Ray of hope» (гімназії № 1 «Надія»).
    Переможці були нагороджені пам'ятними призами та сертифікатами на відвідування піцерії від відділу сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради.

фото1

фото2 фото3

фото4 фото5

Анна Полієвець,
спеціаліст відділу сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради

Світлини Катерини Казакевич,
студентки 4 курсу гуманітарно-економічного факультету БДПУ