З інтересом до професії психолога

12 травня ц. р.  до стін навчальної психолого-консультативної лабораторії БДПУ завітали вихованці «Психологічних студій» Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є. М. Руднєвої. До складу «Психологічних студій» належать учні з багатьох шкіл Бердянська, які цікавляться психологією. Для гостей була проведена екскурсія, під час якої вони дізнались про заснування лабораторії, основні завдання та види її діяльності. Також у них була змога пройти експрес-діагностику та дізнатись багато цікавого про свої особистісні якості. Інтерес до професії психолога в екскурсантів зміцнішав, вони залишились задоволеними та пообіцяли брати участь у заходах лабораторії.

IMG_3240 IMG_3244

IMG_3246 IMG_3247

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами лабораторії)

Сприятиме підготовці вчителя початкової школи

 14 травня ц. р. в рамках Днів науки відбувся захист проектів з історико-педагогічного квесту «Історія позашкільних закладів міста Бердянська», який провела доцент кафедри педагогіки Олена Голуб, метою якого стало сприяння розширенню педагогічного світогляду, стимулювання пошукових здібностей студентів в галузі історико-педагогічних знань, поєднання педагогічного краєзнавства з історією рідного Бердянська, що сприятиме підготовці вчителя початкової школи як знавця історії пам’яті і охоронця духу народного.

Студенти 21 та 23 груп факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв підготували яскраві й пізнавальні презентації та із захопленням ознайомили присутніх з історією позанавчальних закладів Бердянська: дитячою та юнацькою спортивною школою, клубом юних моряків, музичною школою, центром дитячої та юнацької творчості, художньою школою, станцією юних натуралістів.

Приємно відзначити, що студенти дослідили не тільки історію позанавчальних закладів, а й продемонстрували деякі творчі навички вихованців цих закладів, а саме, гра на музичних інструментах, співи, малювання тощо.

DSC_1039 (2) DSC_1046 (3)

DSC_1047 (1)

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

Фестиваль студентського навчального кіно

     14 травня актова зала першого корпусу університету перетворилася на кінозал, де відбувався перегляд фільмів в межах фестивалю студентського навчального кіно «Україна: держава і право в історичній ретроспективі». Саме цей захід, організований студентами гуманітарно-економічного факультету, розпочав Дні науки-2018 в університеті.
   Фестиваль студентського навчального кіно став своєрідним звітом про впровадження на факультеті інноваційних технологій навчання за системою перевернутого навчання, коли студенти знайомилися з матеріалом заздалегідь, а на самому занятті відбувалося активне обговорення фільму з метою його удосконалення, на наступному занятті – ознайомлення з його новою версією. А вже готові фільми стануть основою для використання в майбутньому девайс-технології: студенти отримують електронну версію презентації, створеної на основі фільму, на мобільний телефон чи планшет та готують власні пропозиції щодо висвітлення матеріалу, а на закріплення матеріалу відбувається ознайомлення з фільмом.
   Протягом семестру студенти під керівництвом професора Костянтина  Баханова працювали над 12 проектами відповідно до кількості програмових тем, а результатом роботи стали навчальні фільми. Для роботи над ними студенти розподілилися на групи, кожна з яких мала підготувати 2-3 фільми. Обсяг не був обмежений часом, тому фільми відрізнялися за тривалістю (від 17 до 35 хвилин). На фестивалі було представлено 6 таких фільмів з курсу «Історія держави і права України», створених студентами 4 курсу гуманітарно-економічного факультету спеціальності «Історія» – майбутніми вчителями історії.
   Основними вимогами були – змістова повнота і правильність викладу; різноплановість і доцільність ілюстративного матеріалу; добра методична складова (наявність схем, таблиць, пояснень); завершеність сценарію та логічність загальної композиції; аудіосупровід (музика, ефекти); чіткий дикторський текст; використання комп’ютерних технологічних прийомів; творчий підхід та оригінальність.
   Саме за цими критеріями оцінювало студентські роботи журі, очолюване першим проректором, професором Ольгою Гуренко, у складі декана гуманітарно-економічного факультету, доцента Тамари  Макаренко, голови Ради молодих вчених БДПУ, доцента Яни  Сичікової, заступника декана ГЕФ, доцента Олени Авдєєвої, доцента кафедри правознавства Володимира  Мирошниченка.
   Перше місце посів фільм «Кримський ханат: від Золотої Орди до Російської окупації», друге місце і приз глядацьких симпатій виборов фільм «Перші державні утворення на теренах України», третє місце посів фільм «Держава і право на західноукраїнських землях у 20-х – 40-х рр. ХХ ст.»
   Окремі відзнаки, авторські книги, професор Костянтин Баханов вручив за глибину і науковість Олексію Короткому, за методичний супровід фільму Ксенії Руденко, за наполегливість у роботі Карині Кучер.

_DSC8151 _DSC8154

_DSC8156 _DSC8161

_DSC8173

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

Safety-Event “Безпечна енергетика”

У рамках тижня енергетики та місячника охорони праці викладачами кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій було організовано та проведено Safety-Event «Save Energy». Захід було присвячено важливому питанню забезпечення охорони праці та промислової безпеки у енергетичній галузі. Захід проходив у форматі круглого столу, на якому студенти та викладачі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти обговорювали питання:

– промислова та цивільна безпека енергетичної галузі;

– травматизм та професійні захворювання на енергетичних підприємствах;

– досвід країн із забезпечення енергетичної безпеки;

– виробничі шкідливості та фактори середовища;

– зелена енергетика – запорука здорового суспільства;

– альтернативна енергетика тощо.

Студенти факультету ФМКТО підготували доповіді із запропонованих питань та презентували їх на заході.  Завідувач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій доцент Валентина Перегудова наголосила, що кафедрою проводяться наукові дослідження у галузі енергетики, зокрема виконується держбюджетне дослідження «Наноструктуровані напівпровідники для енергоефективних екологічно безпечних технологій, що підвищують рівень енергозбереження та екологічної безпеки урбосистеми». Виконавцями держбюджетного дослідження було презентовано досягнення у розв’язанні задач забезпечення екологічної безпеки шляхом використання новітніх матеріалів у сонячній енергетиці.

20180504_111837  20180504_114958

20180504_114824 20180504_113644

20180511_111744 20180511_111757 

Untitled-1

 Яна Сичікова

Голова Ради молодих учених БДПУ доцент

               

«Поповзом»

13 травня ц.р. волонтери загону «Палітра добра» взяли участь у фестивалі «Поповзом», який вже декілька років традиційно проводиться у Бердянській ДЮСШ для діток віком до одного року.

Волонтерський загін «Палітра добра» на чолі з викладачами кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти (доц. Петровською К. В. і доц. А. С. Тургенєвою) є постійними партнерами заходу, а наші студенти – одні з найкращих помічників у організації та проведенні такого цікавого свята для малечі та їх батьків.

Цьогорічний фестиваль зібрав рекордну кількість учасників. Понад 100 сімей з малечами взяли участь у міні-забігах поповзом. Змагання викликали велике пожвавлення серед уболівальників – підтримати кожного з учасників прийшли родичі та друзі. Сімейні команди підійшли до першого спортивного виходу в світ своїх діток творчо: підготували кумедні тематичні образи, транспаранти і прапори. Адже прищеплення любові до спорту – діло серйозне і потребує зусиль!

Команда студентів з числа майбутніх соціальних педагогів забезпечувала декілька напрямів роботи – організаційні моменти, реєстрацію учасників, анімацію для дітей в образах сучасних ляльок LOL, а також створення комфорту всім учасникам фестивалю.

Волонтери загону «Палітра добра» завжди із задоволенням беруть участь у заходах соціального спрямування, тим більше, якщо доводиться працювати з такими милими учасниками. Адже волонтерська діяльність допомагає розвивати та удосконалювати студентам спеціальностей «соціальна педагогіка» і «соціальна робота» професійні знання і навички у роботі з дітьми, комунікації з батьками, організації співпраці з органами влади, а також розширювати коло професійних зв’язків, що є важливим для реалізації себе як справжнього фахівця своєї справи.

 2 3 

FB_IMG_1526360219709 5

 7 4

1 6 FB_IMG_1526360183806 

Анастасія Попова,

асистент кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти

Факультету дошкільної, спеціальної

та соціальної освіти

(світлини з архіву кафедри)

 

Стартував Тиждень технологічної освіти та енергетичної освіти

Учора  на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти почався «Тиждень технологічної освіти та енергетичної освіти», який розпочався з проведення науково-методичного семінару «Компетентнісний підхід в сучасному освітньому середовищі» під керівництвом доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Миколи Пелагейченка.

Семінар був присвячений компетентнісному підходу до підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій. Також розглядалася нова програма з трудового навчання та технологій, її недоліки та перспективи.

Також у рамках семінару відбулася презентація підручника «Технології» для 10-11 класу, співавтором якого виступив Микола Пелагейченко.

Вітаємо нашого колегу з виходом чергового підручника, бажаємо подальшої творчої наснаги!

IMG_1654 IMG_1655

IMG_1656 IMG_1657

IMG_1658 IMG_1660

 

Сергій Онищенко,

доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету ФФМКТО

Світлини з архіву кафедри

Більше ста світлинних експонатів

На факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв Тиждень науки традиційно розпочався фотовиставкою. Її організатор – доцент кафедри педагогіки Л. Г. Ярощук. Цього року студенти представили свої роботи під загальною назвою «Екскурсія до музею Василя Олександровича Сухомлинського». Експонатами виставки стали більше ста світлин, виконаних на досить якісному рівні, майбутніми учителями, які намагалися передати свої різноманітні відчуття від подорожі до музею Василя Сухомлинського. Студенти змогли відчути атмосферу Павлиської середньої школи, побувати в квартирі великого Вчителя, вклонитися Людині, яка все своє серце віддала дітям.

IMG_20180514_110324

«Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами кафедри педагогіки)

Науковий брифінг «Біорізноманіття Північного Приазов’я та його збереження»

Учора, 14 травня, в аудиторії 145 було проведено науковий брифінг «Біорізноманіття Північного Приазов’я та його збереження», присвячений «Міжнародному дню біорізноманіття» та «Європейському дню парків», який проходив у межах днів науки БДПУ.

 Його організувала кафедра основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології за підтримки ректорату БДПУ, деканату факультету фізичного виховання та Ради молодих учених БДПУ. Зустріч була влаштована в межах двостороннього договору про співпрацю між БДПУ та Приазовським НПП.

Організатори висловлюють глибоку вдячність ректору БДПУ, професору Ігорю Богданову, голові первинної профспілкової організації БДПУ, депутату Бердянської міської ради, доценту Віталію Лолі, проректору з науково-педагогічної роботи, доценту Вікторії Ліпич, директору Приазовського національного природного парку Дмитру Воловику, начальнику наукового відділу Приазовського національного природного парку Наталії Барабосі, а також декану факультету фізичного виховання, професору Сергію Кюшнірюку, декану факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, професору Ларисі Казанцевій, декану факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професору, Людмилі Коваль, декану факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти, професору Вікторії Жигірь, декану факультету філології та соціальних комунікацій, професору Ірині Глазковій, завідувачу кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, доценту Світлані Хатунцевій та директору Бердянського економіко-гуманітарного коледжу Ірині Макаровій, які згуртували студентів і викладачів для участі у науковому брифінгу.

На свято зійшлося чимало гостей, серед яких були студенти і викладачі університету та економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, представники Приазовського національного природного парку (ПНПП) (Антоновський О. Г. – заступник начальника наукового відділу ПНПП, Коломоєць О. В. – Інспектор І категорії з охорони природо-заповідного фонду Бердянського природоохоронного науково-дослідного відділення Приазовського НПП). Крім того, на захід були запрошені Дуленко С. Д. ‒ науковий співробітник відділу природи Бердянського краєзнавчого музею, Немченко Г. О. – керівник гуртків «Юні охоронці природи» і «Екологічне краєзнавство» будинку дитячої та юнацької творчості «Центру розвитку дітей та молоді» відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області, Грунтковська Т. Г. – викладач Бердянського економіко-гуманітарного коледжу. Також на дійство завітав секретар громадської організації «За майбутнє Бердянської Коси» який активно долучився до роботи брифінгу.

Із привітальними словами виступили Олександр Антоновський та Світлана Хатунцева, яка, зокрема,  розповіла про відкриття нової перспективної професії 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та побажала досягнути поставленої мети наукового брифінгу – підвищити рівень екологічної свідомості студентської молоді та професорсько-викладацького складу БДПУ і БЕГК.   

Після лекції-презентації «Птахи кар’єрів, берегових обривів та їх охорона» представника ПНПП Олександра Антоновського та доповіді на тему «Біорізноманіття північного Приазов’я та його збереження» розпочалося активне обговорення. Велика кількість запитань свідчила про зацікавленість аудиторії цією темою. Крім того, запитання були адресовані й Інспектору І категорії з охорони природо-заповідного фонду БПОНДВ Приазовського НПП Коломойцю О. В., який професійно давав вичерпні відповіді.

                По закінченню брифінгу Антоновському О. Г. та Коломойцю О. В. були вручені подяки від ректора БДПУ Ігоря Богданова.

Науковий брифінг провів, підбив підсумки та виступив із заключним словом заступник декана факультету фізичного виховання з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології Віталій Гнатюк.

_DSC5381 _DSC8130

_DSC8138 _DSC8142

  IMG_20180514_113445 IMG_20180514_123651

_DSC8146 _Біорізноманіття - заставка

IMG_20180514_120834 Подяка наукивй брифінг -2 Подяка наукивй брифінг 2018 -1

 

«Університетське Сово»
(за матеріалами та світлинами Віталія Гнатюка)

Кафедра запрошує

Бердянський державний педагогічний університет
Гуманітарно-економічний факультет
Кафедра менеджменту та адміністрування

 


Запрошуємо Вас взяти участь у роботі методологічного семінару «СФЕРА ТУРИЗМУ ТА РЕКРЕАЦІЇ РЕГІОНУ: НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ» у рамках Днів науки.

Методологічний семінар відбудеться 15 травня 2018 року за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта ,4

Початок роботи о 11:00, конференц-зала, центральний корпус БДПУ

Учасники семінару:

Відділ готельно-курортної діяльності виконавчого комітету Бердянської міської ради

ПрАТ «Приазовкурорт»

ППВТФ «АБАД»  ДОК «Райський куточок»

Приазовський національний природний парк

ДЗ <<Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій  «Бердянський»>> МОЗ України

База відпочинку «Аркада»

Студенти та викладачі Бердянського державного педагогічного університету
та Бердянського економіко-гуманітарного коледжу