Видання БДПУ про власну історію та Джона Грієвза – у Топ-10 Всеукраїнського “Біографічного рейтингу-2017”

Учора, 22 травня, в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулось урочисте підбиття підсумків Всеукраїнського "Біографічного рейтингу 2017".

Одразу дві книги БДПУ увійшли до Топ-10 цього рейтингу і були нагороджені дипломами. Це: Історія Бердянського державного педагогічного університету в іменах / під заг. ред. І. Т. Богданова. — К. : Освіта України, 2017. — 270 с. (номінація «Колективна біографія») і Лиман Ігор, Константінова Вікторія, Данченко Євген. Британський консул і промисловець Джон Грієвз. — Бердянськ: Видавець Ткачук О. В., 2017. — 200 с. Текст англ., укр. (номінація «Життєпис»).

Всеукраїнський бібліотечний "Біографічний рейтинг-2017"  започатковується з нагоди 100-літнього ювілею Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського та 25-ліття Інституту біографічних досліджень «Біографічний рейтинг» з метою виявлення та популяризації доробку в галузі біографістики та біографіки вчених, краєзнавців і бібліологів України.

Ще одна книга – «НАШІ АТЛАНТИ: жертовність во ім`я спасіння» (видавництво – «Богдан, м. Тернопіль)  редактора газети БДПУ «Університетське Слово», журналіста Степана Гериліва –  посіла 16 місце в цьому престижному рейтингу.

   Вітаємо!

 IMG_20180522_153157

IMG_20180523_080301 IMG_20180523_080322IMG_20180522_132149


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами професора БДПУ Ігоря Лимана)

 

“Сто порад учителю” в контексті освітніх актуалітетів

У межах святкування Днів науки в Бердянському державному педагогічному університеті й до 100-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського 16 травня 2018 р. викладачами кафедри української мови та славістики (доц. Л.О. Алексєєва, доц. В.А. Нищета) та студентами факультету філології та соціальних комунікацій відбулося засідання круглого столу «"Сто порад учителю” в контексті освітніх актуалітетів».

Учасники заходу обговорили факти життя й педагогічної спадщини уславленого сина України: про родину, працю на педагогічній ниві, ушанування пам’яті. У процесі цікавої й змістовної бесіди розглядалися конкретні поради В.О. Сухомлинського вчителям щодо виховання й навчання учнівської молоді. Студенти акцентували увагу на концептуальних положеннях гуманістичної парадигми педагогіки та особистісно орієнтованому, діяльнісному й компетентнісному підходах, чинних в українській освіті.

Усі присутні на заході дійшли до висновку, що незважаючи на інноваційні методики й технології, гаслом сучасного вчителя й особистісним смислом його педагогічної діяльності мають бути слова В.О. Сухомлинського: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: любов до дітей».

05 16

39

За інформацією доцента

кафедри української мови

та славістики Володимира Нищети

 

 

Такі змістовні наукові дні…

У рамках Всеукраїнського фестивалю науки 15 травня відбулося засідання студентської секції «Сучасні проблеми початкової освіти», на якому заслухано сімнадцять найкращих доповідей, присвячених актуальним проблемам теорії і методики початкової освіти (керівники: доц. Л. Чемоніна, доц. О. Малицька).

Усі презентовані дослідження мають науково-практичний характер. Ефективність пропонованих підходів до організації різних аспектів навчання учнів початкової школи і підготовки майбутніх фахівців у галузі початкової освіти підтверджені даними контрольних зрізів.

За результатами голосування найкращою одноголосно визнано доповідь студентки ІІІ курсу Логозинської Юлії.

Студентські доповіді дозволили констатувати як широке коло професійних інтересів, так і досить високий рівень наукового потенціалу майбутніх фахівців у галузі початкової освіти. У перспективі вбачаємо орієнтувати студентів на доповіді, які презентуватимуть перші кроки до педагогічної майстерності, а саме відеозаписи фрагментів власних уроків у ЗЗСО або навчальних занять у ЗВО із застосуванням педагогічних технологій.

   16 травня для студентів 31 групи спеціальності «Початкова освіта» ст. викл. Т. Ніконенко провела модеративний семінар «Використання педагогічних ідей В. Сухомлинського на уроках математики в початковій школі». Під час семінару студенти познайомилися з прийомами створення ситуації успіху на уроках математики в початковій школі, а саме: «Даю шанс», «Емоційний сплеск», «Особисте відкриття», «Навіювання», або «Ефект Розенталя», «Констатація успіху» та ін.  

   Цього ж дня відбувся захист творчих проектів студентів 1 курсу спеціальності «Початкова освіта» на тему «Ідеї залучення до продуктивної творчої діяльності молодших школярів у спадщині В. Сухомлинського» (керівник – доц. К. Степанюк). Студенти 14 групи представили «вічні» ідеї видатного педагога у поєднанні із сучасними техніками дизайн-освіти, а саме – паперопластикою. На заході обговорювалися питання оригінальної педагогічної системи, яку створив В. Сухомлинський, що спрямована на визнання дитини, як найвищої цінності.

   17 травня доц. Л. Попова разом із студентами 3 курсу ФППОМ було провели засідання літературної вітальні на тему «Великий казкар дитинства», присвячене 100-річчю з дня народження В. Сухомлинського.

 Протягом засідання студенти розкрили для себе світ творів В. Сухомлинського, читаючи казки, оповідання, які були написані педагогом для дітей, представили власну творчість.

   Також доц. Л. Попова організувала та представила фотосушку до 40-річчя «Букваря» Миколи Вашуленка, доктора педагогічних наук, професора, академіка НАПН України, головного наукового співробітника Інституту педагогіки НАПН України, заслуженого діяча науки і техніки України, батька українського «Букваря».

   Доцент О. Шиман провела захід «Реалізація ідей В. Сухомлинського в початковій школі засобами комп’ютерних технологій» з демонстрацією основних положень зі слайдів. Розкриття теми відбулося за різними напрямками.

 Різноманіття представленого матеріалу викликало жвавий інтерес у майбутніх учителів початкової школи, сприяло вирішенню завдань сучасної освіти з формування всебічно розвиненої, гармонійної особистості, поширенню далекоглядної і перспективної ідеології, розробленої видатним педагогом і письменником Василем Сухомлинським.

   17 травня у Бердянській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №16 у 4-Б класі (класний керівник – вчитель-методист Олена Клименченко) відбулася тематична зустріч «Лепбук як дослідницький проект молодшого школяра», організаторами якої виступили проф. Алла Крамаренко та доц. Катерина Степанюк.

   Філіп’єва Діана, Литвиненко Анастасія та Париловська Віра, як активні учасники творчої лабораторії майбутнього вчителя початкової школи, запропонували учням виготовити лепбук «Різноманітна Африка».

   Разом із оволодінням новим видом проектної діяльності, яким виступає виготовлення лепбуків, учні узагальнили та систематизували знання з теми «Африка», вдосконалювали навички роботи в парах. У результаті такої творчої роботи молодші школярі продовжили розвивати здатності до планування власної діяльності, розподілення обов’язків, пошуку потрібної інформації, узагальнення та систематизації, самостійного прийняття власних рішень. Усі учасники зустрічі впевнилися в тому, що лепбук дає можливість розвивати співробітництво і партнерство між учителем та учнями, а майбутні вчителі початкової школи отримали поштовх до формулювання авторських ідей та творчих задумів у майбутній педагогічній діяльності.

   17 травня ст. викл. Т. Володько організувала виставку студентських робіт з образотворчого мистецтва. На виставці було представлено твори студентів 3 та 4 курсів спеціальності «Початкова освіта» спеціалізації «Образотворче мистецтво».

   Цього ж дня було проведено майстер-клас з актуальних проблем сучасної початкової освіти вчителем-методистом ЗЗСО №16 м. Бердянська А. Пасічник  для студентів-магістрантів першого року навчання спеціальності «Початкова освіта», організаторами якого були проф. Л. Коваль та проф. А. Крамаренко. Такі вже традиційні зустрічі надають можливість майбутнім фахівцям поспілкуватися з учителями-професіонали, які наполегливо працюють у сфері освіти, мають величезні здобутки та прославляють рідний край на рівні області. Під час майстер-класу жваво обговорювалося питання шляхів стимулювання молодших школярів до нестандартного мислення, що є вкрай актуальним у контексті концепції Нової української школи.

1 2

3 4+

5 6

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Катерини Степанюк,

кандидата педагогічних наук, доцента кафедри початкової освіти

 

Вітаємо Вікторію Кириченко

      У Національному драматичному театрі імені Івана Франка столичного Києва 17 травня ц. р.  відбулося офіційне закриття XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців.

      Серед призерів цього престижного конкурсу – студентка 1 курсу гуманітарно-економічного факультету БДПУ Вікторія Кириченко, яка посіла 2-ге місце у вирішальному етапі. Вікторію нагородили премією, яку вручив народний депутат України 6-го скликання, керівник служби Голови партії «Батьківщина» Михайло Лівінський.

    Поїздка до столиці  знаменувалася приємними враженнями не тільки від нагороди, адже дівчині пощастило особисто познайомитися з відомими письменниками та політичними діячами Дмитром Павличком, Іваном Малковичем  Валерією Богуславською, Василем Василашком, які подарували Вікторії свої книги.
   Учора студентку щиро вітав ректор БДПУ, професор Ігор Богданов та всі учасники традиційної вівторкової наради у ректора (див. світлини).

     І ми приєднуємося до заслужених привітань нашої Вікторії та її наукового керівника Нелю Павлик із високим результатом та перемогою. Зичимо подальших творчих успіхів. Ми пишаємося тобою, Вікуся!

2 (1) bty

3 (1) IMG_20180521_184541

Тамара Макаренко,
декан гуманітарно-економічного факультету

Світлини з архіву факультету

 

Дні науки на факультеті фізичного виховання

   Уже стало доброю університетською традицією в травні підбивати підсумки наукової діяльності викладачів та студентів, і традиційно в стінах університету проходять Дні Науки. 15 травня засідання в своїх секціях проводив факультет фізичного виховання, де зі своїми роботами виступали студенти різних факультетів.

Кафедра основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології проводили засідання студентської секції «Актуальні проблеми біології та здоров’я людини». Проблеми здоров’я людини стосуються кожного, тому секція, яка присвячена проблемам біології та здоров’я людини зібрала слухачів з різних факультетів, серед яких були студенти і викладачі університету та економіко-гуманітарного коледжу БДПУ.

Студенти представили актуальні, цікаві та змістовні доповіді з проблем біології, екології, фізичної реабілітації та здоров’я людини. Пожвавлення аудиторії було під час виступів студентів О. Тонєвої, К. Колоколової, А. Мітяєвої, І. Колоскової, О. Глущенко, про що свідчать численні питання, на які студенти дали ґрунтовні відповіді. Свої наукові доробки щодо фізичної реабілітації при артрозі суглобів цікаво продемонструвала студентка 2 курсу факультету фізичного виховання К. Колоколова (науковий керівник – доц. С. М. Хатунцева). Ґрунтовну доповідь «Особливості адаптації студентів до процесу навчання у вищому навчальному закладі» студентки 43 ЗЛ групи факультету фізичного виховання О. Тонєвої було визнано найкращою (наук. Керівник – доц. В. М. Осіпов).

Надзвичайно цікавими та предметними були доповіді Т. Сапах «Харчування спортсменів», А. Парфонової «Вплив фізичних вправ на здоров’я жіночого організму» (керівник – к.пед.н., доц. С. І. Кара), К. Колоколової (студентки 2 курсу факультету фізичного виховання) «Мотивація навчально-професійної діяльності майбутніх фахівців фізичної реабілітації та вчителів основ здоров’я» (науковий керівник – доц. С. І. Книш), В. Барабаш «Різноманітність молюсків Азовського моря та їх значення у екосистемах» студентки 1 курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (науковий керівник – к.біол.н., доц.
В. В. Гнатюк), О. Тарасенко «Фізична реабілітація при набутих вадах серця» студент 2 курсу факультету фізичного виховання (науковий керівник – к.мед.н., доц. Л. М. Томіч) та інші.

Жваву дискусію спричинили доповіді студентів Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ В. Федосової (наук. керівник – Г. А. Сєнченко) та Т. Добича (наук. керівник – Р. М. Водяна) про проблеми розвитку ринку екологічно чистої продукції харчування, альтернативи створення харчових продуктів у ресторанній індустрії, перспективи молекулярної кухні. 

Кафедра теорії та методики фізичного виховання проводила засідання студентської секції: «Актуальні проблеми теорії та методики фізичного виховання, шляхи їх вирішення». Обговорювання та презентації своїх досліджень студенти проводили у двох групах: роботи інформативного характеру та роботи, в яких проводилось дослідження обраної проблематики. Під час обговорення обраної проблематики були визначені кращі студентські роботи. Переможці та призери були нагороджені грамотами декана ФФВ Кушнірюка С.Г., абсолютний переможець Федальченко Андрій (42 група ФФВ) був нагороджений почесною грамотою ректора БДПУ Богданова І.Т.

Свято Днів науки університету на факультеті фізичного виховання продовжились 16 травня заходом «Інтелектуальний брейнрінг», де студенти мали змогу продемонструвати свої знання з різноманітних дисциплін, які вони вже опанували та мали змогу продемонструвати практичні навики в демонстрації вправ та асан. Участь в інтелектуальній грі брали збірні команди 1-4 курсів. Суддівська колегія підвела підсумки цієї інтелектуальної гри та оголосила переможців: студенти І курсу зайняли 4 місце, ІІІ місце – у студентів третього курсу, на другому місці збірна студентів ІV курсу, а переможцями стали студенти дружньої збірної ІІ курсу ФФВ.

Заходи, які проходили у стінах БДПУ, присвячені Всеукраїнським дням науки, 17 травня завершувались танцювальним перформансом. В Участі взяли студенти всіх факультетів університету, продемонструвавши свої хореографічні якості. Студенти факультет фізичного виховання стали окрасою цього виступу, включивши в свій виступ елементи різноманітних сучасних молодіжних танців з елементами спортивної гімнастики та амплітудними стрибками. Завершилось свято на Приморській площі нашого рідного міста Всесвітнім днем вишиванки, воно є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий зміг долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Вже традиційно студенти БДПУ беруть участь у міському заході, який присвячений Всесвітньому дню вишиванки. Дуже приємно було зустріти колег та друзів, які брали участь: студенти та викладачі БДПУ, керівництво майже всіх шкіл та гімназій нашого міста зі своїми учителями та учнями.

2 3

4 5

6 7

8 9

Руслан Літус,
старший викладач кафедри фізичного виховання ФФВ БДПУ

Світлини з архіву факультету

 

Із Болгарії повернувшись…

У розпал весни учасникам народного ансамблю народної пісні "Золотий Гомін" ФФСК БДПУ випала нагода відвідати сонячне болгарське місто Каварна та взяти участь у Міжнародному молодіжному фолькльорному фестивалі "С България в сърцето", який проходив всередині  травня ц. р. Представити Бердянский державний педагогічний університет за кордом випала честь студентам факультетів філології та соціальних комунікацій (Крива Крістіна, Сластьонова Дар'я, Татарін Володимир – 2АМЛ групи; Жарова Дар'я – 4УМЛ-а групи, Костетська Анна – М1АМЛ) та психолого-педагогічної освіти і мистецтв (Азаров Кирило, Загорська Катерина – 23а групи, Шатило Карина – 35аММ гр., Левченко Карина – ММ107, Валієва Поліна, Гладських Владислава, Шерет Юлія – 13б).
    Цього року Каварна зустрічала учасників з Молдови, Румунії, Сербії, Македонії та України. Програма та атмосфера фестивалю була насиченою і вражаючою. Бердянські учасники ансамблю виконали три пісні болгарською мовою "Чие това стадо", "Що ми е мило", "Пристанала малка моме". Допомогли проникнутися своєрідностю болгарского фолькльору студентам почесні викладачі з Болгарії Діян Діміров та Валентин Васильев. 

Подорож до Болгарії та участь у фестивалі справила незабутнє враження на студентів, залишивши приємні спогади від теплого прийому організаторів фестивалю, екскурсій та атмосфери країни в цілому. 

Берперечно, окрему подяку варто висловити керівнику ансамблю Олені Бузовій, деканам ФФСК Ірині Глазковій та ФППОМ Людмилі Коваль та ректору університету Ігорю Богданову за підтримку студентської ініціативи та допомогу у її реалізації.

_DSC8996 _DSC9008

_DSC9009 IMG-1e139b0fb5851f58d6ff12d40e3742f4-V

IMG-2dc4cdb0f1e6e6ed367a45dc5e8e2af7-V IMG-45a826c8fdc9a861a0726fed27322b9b-V

IMG-e6c21af7158df6a62a55fb850531e741-V IMG-eaba112b1096d15e956841accfdc5120-V

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Олени Бузової)