Мобільність здобувачок факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти в університеті Франції

Здобувачки факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ Аннастасія Шевчук (спеціальність 016 Спеціальна освіта) та Анастасія Бєгунова (спеціальність 231 Соціальна робота) нещодавно повернулися з міжнародної програми короткотермінової мобільності, яка проходила у Бургундському університеті в Діжоні, Франція. Програма мобільності під назвою «Mobility Paradigms: Human mobility and migration from ancient times to the present day» тривала з 1 липня по 5 липня 2024 року і фінансувалася Польським національним агентством академічних обмінів (NAWA) в рамках проекту “Підтримка співпраці Опольського університету з українськими університетами в рамках Альянсу FORTHEM 2024”.

Для того, щоб отримати можливість взяти участь у програмі, Аннастасія Шевчук (спеціальність 016 Спеціальна освіта) та Анастасія Бєгунова пройшли конкурсний відбір серед студентів всієї України та були відібрані для участі.

Ця програма мала на меті вивчення різних аспектів людської мобільності та міграції від стародавніх часів до сучасності. Вона включала лекції, семінари, екскурсії та практичні заняття спільно із викладачами та здобувачами з різних країн світу. Студенти мали змогу слухати лекції провідних науковців, брати участь у дискусіях та відвідувати музеї Діжону. П’ятиденна програма заходу була дуже насичена. Перший день включав лекції на теми германської міграції та історії вимушених міграцій у Європі. Другий день був присвячений просторовій, соціальній та освітній мобільності, а третій день студенти провели на екскурсії до археологічної зони Алесія. Четвертий день був виділений для роботи над студентськими проектами, а п’ятий завершився публічними презентаціями цих проєктів.

Здобувачки Аннастасія Шевчук (спеціальність 016 Спеціальна освіта) та Анастасія Бєгунова (спеціальність 231 Соціальна робота) були надзвичайно вражені та захоплені можливістю, яка була надана університетом та організована викладачами ФДССО та профспілкою БДПУ.

Аннастасія Бєгунова (здобувачка II (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота, освітньо-професійної програми  «Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація», групи м13СР-з) поділилася своїми враженнями: “Мені дуже сподобалась літня короткострокова програма FORTHEM у Діжоні, Франція. Це був чудовий міжнародний досвід, адже в нашій групі були студенти з Іспанії, Німеччини, Фінляндії та інших країн. Для літньої школи була розроблена дуже цікава програма, яка складалася з візитів до музеїв та заповідників, дискусій, лекцій та виступів запрошених експертів. У нас був виділений окремий день для підготовки наших проектів-презентацій. В останній день ми презентували нашу роботу за темою міграції українців після 24 лютого 2022 року та представляли її. Ми обговорювали цікаві теми з міграції та їх актуальність для Євросоюзу. Час сплинув дуже швидко. Ми спілкувалися англійською між собою, що надало мені можливість поліпшити мої навички. Організатори від університету Бургундії дуже добре організували наші дні. Ми мешкали на кампусі університету, де було затишно та комфортно. Дякую нашому факультету та університету за таку неймовірну можливість. Я вважаю, що такі програми дуже корисні для студентів, вони сприяють налагодженню міжнародних зв’язків та промоції нашого університету на Європейському просторі.”

Аннастасія Шевчук (здобувачка I (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта, спеціалізація 016.01 Логопедія, освітньо-професійна програма Логопедія. Спеціальна психологія, групи 305СО) також висловила свою вдячність: “Нещодавно мені випала можливість взяти участь у міжнародній студентській мобільності під назвою «Mobility Paradigms: Human mobility and migration from ancient times to the present day». Програма тривала тиждень, і за цей час я встигла відвідати цікаві лекції професорів з різних куточків світу. Цікава культурна програма заходу теж була дивовижною. Ми побували в декількох музеях та навіть на археологічних розкопках часів Цезара. Останні дні ми працювали над власними проектами в сфері міграції, нам випала дивовижна можливість представити Україну для європейських студентів та відповісти на їх запитання. Я дуже вдячна моєму університету та організаторам заходу за надану можливість. Нові знайомства та знання – це те, що я здобула. Відвідати такий захід було моєю давньою мрією, чекаю нових звершень разом з БДПУ.

Ці відгуки показують, наскільки важливою та корисною може бути участь у міжнародних програмах для здобувачів вищої освіти. Вони не тільки отримують нові знання та досвід, але й сприяють укріпленню міжнародних зв’язків, підвищенню престижу нашого університету і говорять правду про війну в Україні. Такі програми допомагають студентам розширити свій світогляд, покращити мовні навички та зробити свій внесок у міжнародний розвиток нашого БДПУ.

У свою чергу факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти висловлює подяку Яні Глазовій за запрошення та сприяння в організації мобільності. Також висловлюємо вдячність Віталію Лолі, голові Профспілковому комітету БДПУ за підтримку здобувачок.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print