Науковий тиждень кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

Фестиваль науки в БДПУ, що відбувався протягом тижня, починаючи з 13 травня, приніс багато чудових онлайн і офлайн подій. Для кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства тиждень теж виявися насиченим і дуже цікавим. Так, 14 травня відбулося засідання двох наукових секцій. Спочатку про свої дослідження розповіли викладачі кафедри. Виявилося, що більшість сьогодні  займається вивченням питань, так чи інакше повʼязаних з військовими подіями на теренах України. Викладачі поділилися своїми напрацюваннями, презентували доповіді й обговорили перспективи.

Викладацьку секцію логічно продовжили виступи студентів факультету філології та соціальних комунікацій. Доповіді молодих майбутніх науковців були не менш захопливими й актуальними. У своїх розвідках здобувачі вищої освіти усіх рівнів (у секції брали участь як магістри, так і першокурсники) презентували напрацювання і з української літератури, і з зарубіжної. Тут були згадані як сучасні тексти, так і нові та цікаві погляди студентів на класичні твори.

Заключною подією тижня науки став Дванадцятий науково-практичний семінар «Актуальні тенденції вивчення літератури», який традиційно кафедра проводить у травні для викладачів та вчителів ЗЗСО. Цього року до нас долучилися не лише вчителі регіону, як це було раніше, а й педагоги з інших куточків України. Програма виявилася насиченою. Учителі поділилися власним досвідом та викликами навчання в умовах війни. Приємно, що в семінарі взяли участь і колишні випускники факультету філології та соціальних комунікації БДПУ, які поділилися з викладачами, а тепер колегами,  своїми напрацюваннями й досвідом навчання української та зарубіжної літератури в ЗЗСО. Особливий акцент у програмі семінару було зроблено на специфіку вивчення літератури в новій українській школі (5–6 класи), адже, по суті, сьогодні вчителі є першопрохідцями, тому їх досвід дуже цікавий і корисний. Виступи учасників записувалися, а тому їх можна використовувати під час занять, повʼязаних з методиками вивчення літератури.  Вийшло не лише цікаве обговорення, а й чудовий матеріал для ознайомлення та опрацювання здобувачами освіти.

Важливою для наукового життя ФФСК стала презентація збірника наукових статей студентів «Філологічні та медіа студії». Відновивши в 2023 р. публікацію збірника, редколегія розширила науковий діапазон, об’єднавши молодих науковців, які цікавляться філологією та соціальними комунікаціями.

Отже, тиждень науки для кафедри пройшов досить насичено і продуктивно. Дякуємо за можливість наукового спілкування зі студентами та колегами ЗСУ і сподіваємося, що наступний фестиваль науки пройде вже у стінах визволеного рідного університету!


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print