З початку 2025 року викладачі кафедри психології ФППОМ продовжили удосконалювати раніше набуті та здобувати нові компетенції в межах своєї професійної діяльності.
Традиційною стала участь в проєктах програми ЄС Еразмус+, зокрема напряму Жана Моне. В січні проф. Любов Співак та к. психол. н. Оксана Стрільчук стали учасниками Міжнародної зимової школи Жана Моне “Менеджмент академічних проєктів та ефективна комунікація – 2025”, а в червні доц. Ольга Фролова брала участь у проєкті академічної мобільності Еразмус+ (Університет менеджменту та адміністрації, Польща).
Поствоєнне відновлення та психологічна допомога родинам є вкрай важливим напрямком роботи психолога, тож викладачі активно підвищували професійну кваліфікацію в даному аспекті. Доц. Ірина Черезова отримала сертифікати від Тренінгового центру Наталії Сабліної за участь в тренінгах “Зрада та розлучення в сім’ї військових. Як попередити домашнє насильство в родині” (січень) та “З фронту до родини: як знайти спільну мову після пережитого, подолати мовчання, роздратування та непорозуміння” (березень). В січні ст. викл. Вікторія Федорик завершила навчання з психологічної роботи з залежностями та співзалежностями, організоване цим же центром, а в квітні удосконалила практичні навички використання МАК в психологічній роботі з військовими (Тренінговий центр розвитку особистості “Ресурс”).
В березні доц. Наталія Сердюк завершила навчання за програмою підвищення кваліфікації Тренінгового центру Наталії Сабліної на тему “Робота з психосоматичними розладами. Дитяча психосоматика. Психосоматичні захворювання у дні війни. Психолого-діагностична гра “Психосоматика” та “Психологічне консультування та психотерапія складних запитів: травма, ПТСР, насильства, згвалтування, горе, втрата. Робота з дітьми, підлітками, дорослими, військовими та сім’ями”, отримала сертифікаційне звання та кваліфікацію «Консультант». Ас. Юлія Крючкова в червні пройшла навчання в межах реалізації Міжнародного проєкту «Зцілення душевних ран» (Міжнародний Інститут Зцілення Травм, м. Київ) та стала фасилітатором програми “Зцілення душевних ран, спричинених військовою травмою”.
Грантова діяльність в галузі психології сприяє реалізації психологічних проєктів, досліджень, освітніх програм та соціальних ініціатив. Тож актуальною стала участь к. психол. н. Оксани Стрільчук у вебінарі “Інструменти для пошуку грантів для наукових досліджень. Платформи та ресурси для дослідників” (квітень, Центр відкритої науки, м. Київ), а проф. Любов Співак виступила з грунтовною доповіддю на ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції “Методологія сучасних наукових досліджень” (27-28 березня 2025 р., ХНПУ імені Г. С. Сковороди).
Сучасні арттерапевтичні технології розвитку особистості вдосконалювала доц. Євгенія Кочерга, яка в березні пройшла підвищення кваліфікації на тему “Теорія і практика арт-терапії” (КНУ ім. Тараса Шевченка) та “Інклюзивне освітнє середовище та психологічна підтримка учасників освітнього процесу” (Дніпровська Академія музики), має міжнародне стажування “Сучасні освітні технології в освітньому процесі закладів вищої освіти” (Вища школа соціальних та економічних досліджень, Польща), а в травні виступила спікеркою науково-практичного онлайн-семінару «Обдарованість: методи діагностики та шляхи розвитку» (Інститут обдарованої дитини НАПН України).
Впровадження технологій штучного інтелекту в освіту та науку ставить нові завдання перед викладачами кафедри психології, які успішно їх вирішують. Так, в травні-червні проф. Любов Співак завершила курс підвищення кваліфікації “Великий курс про ШІ в освіті” від ГО “Прогресильні”, а Вікторія Федорик – курс “Академія ШІ для освітян від Google” (ТОВ “Академія цифрового розвитку”).
Ст. викл. Артем Полуляхов пройшов навчання за програмами підвищення кваліфікації Міжнародного інституту психології: “Основи психоаналізу”, “Основи нейролінгвістичного програмування (НЛП): базові компетенції”, «Вступ до психоаналітичної діагностики», брав участь в циклі лекцій з питань аб’юзивних відносин, нарцисизму, прив’язаності в стосунках, продовжує навчання в Українській Школі Сексології. Разом з Вікторією Федорик в червні був учасником семінару “Селфхарм: форми, психопатологічні механізми, диференціація від суїцидальної поведінки, стратегії допомоги” від ГО “Агенція екстреної медичної допомоги”.
В квітні кафедрою психології був проведений науково-практичний семінар “Час турботи про себе: практики збереження ментального здоров’я”, а в травні-червні викладачі стали учасниками майстер-класів від Університету Альфреда Нобеля (м. Дніпро), що сприяло удосконаленню освітнього процесу у вищій школі, зокрема в напрямках підвищення якості освіти через психологічну підтримку здобувачів, створення інклюзивного освітнього середовища, підвищення мотивації до наукової діяльності молодих учених.
Участь у різноманітних наукових та професійних заходах викладацького складу кафедри психології забезпечує високий рівень якості освіти здобувачів та наукових здобутків кафедри, що відповідає Стратегії розвитку БДПУ та сприяє досягненню Цілей сталого розвитку України.


За матеріалами кафедри психології