V дистанційний фестиваль для дітей з особливими освітніми потребами «Майбутнє України в долонях дитини!»

Традиційно щороку кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін проводить дистанційний фестиваль для дітей з особливими освітніми потребами «Майбутнє України в долонях дитини!». Мета фестивалю – сприяння самовизначенню, самореалізації, успішній адаптації дітей та молоді соціальних категорій, у тому числі з особливими освітніми потребами, в суспільстві; інтеграції їх у європейський освітній простір шляхом розвитку творчих здібностей, збереження, популяризації національних та імплементації європейських мистецьких цінностей.

Тож, 28 лютого 2024 року відбувся гала-концерт V ювілейного дистанційного фестивалю для дітей з особливими освітніми потребами «Майбутнє        України       в    долонях дитини!» У цьому році учасниками фестивалю стали більше 120 дітей з різних куточків України (м. Київ, м. Бердянськ, м. Запоріжжя, м. Марганець, м. Дніпро та ін.). Компетентне журі у складі Інни Пащенко, засновниці фестивалю, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, членкині національної спілки викладачів музики США, викладачки фортепіано та вокалу Creative Soul Music School (м. Форт Ворс, штат Техас), Ігоря Кірілюса, викладача Запорізької дитячої музичної школи з фаху духових інструментів, артиста муніципального оркестру “Азовська чайка”, Надії Учкіної, художньої керівниці народного художнього колективу “Театр-студія “Музична казка” ЗПО “Центр естетичного виховання Хортицького району” Запорізької міської ради, Юлії Бєлової-Олейник, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Бердянського державного педагогічного університету, Тетяни Карамфілової, членкині Національної Спілки художників України, доцентки в «Dortmannkids» (м. Берлін, Німеччина), Олени Лагошиної, керівниці народного художнього колективу Майстерні театру та кіно “16/4” Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є.Руднєвої оцінювало учасників у трьох вікових групах (6-9, 10-13, 14-16) за трьома категоріями:

  • «Назустріч мрії»» – діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, які втратили одного з батьків (військовослужбовця) внаслідок бойових дій; діти з неблагополучних та малозабезпечених сімей.
  • «Особливе дитинство» – діти з вадами розвитку;
  • «Таланти без кордонів» – діти зі статусом внутрішньо переміщеної особи (ВПО); які проживають на тимчасово окупованій території; діти-біженці.

Учасники виступали в наступних номінаціях: «Вокальне мистецтво», «Інструментальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво».

До учасників фестивалю звернулися із побажаннями творчих успіхів всі члени журі. Так, голова журі Інна Пащенко згадала той день, коли в неї зародилася надихаюча ініціатива створення цього фестивалю, спрямована на підтримку дітей з особливими освітніми потребами, розвиток їх талантів і творчого потенціалу. Також пані Інна подякувала колегам, які підтримали її починання і втілили цей проєкт у життя.

Завідувачка кафедри ТМНМД, доцентка Віра Бурназова зазначила, що цей захід об’єднав багатьох людей і дав можливість дітям різних соціальних категорій, включаючи тих, хто потребує особливої уваги та підтримки повірити в себе. Кожна дитина має безмежний потенціал і здатність змінювати світ навколо себе. За словами пані Віри, нині фестиваль «майбутнє україни в долонях дитини!» – це святкова арена, де кожен може проявити свої таланти та реалізувати й відкрити нові можливості.

Дякуємо всім учасникам фестивалю та їх керівникам, організаторам, членам журі і всім, хто брав участь у реалізації творчого проєкту! Ми пишаємося нашими дітьми! Діти – це майбутнє нашої країни! Бажаємо натхнення, ентузіазму, успіхів, нових перемог!!!

Церемонію нагородження учасників V дистанційного фестивалю

«Майбутнє України в долонях дитини!» можна переглянути за посиланням https://youtu.be/jnOpQK4M8Co

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print