«…МИ, БРАТТЯ, КОЗАЦЬКОГО РОДУ» –

ЦІ СЛОВА З ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ МОЖУТЬ СТАТИ КРАСНОМОВНИМ ЛЕЙТМОТИВОМ НЕ ТІЛЬКИ ЗУСТРІЧІ, ЩО ПРОХОДИЛА СЬОГОДНІ, 27-ГО ЛЮТОГО, В СТІНАХ БДПУ, А Й ВСЬОГО ЖИТТЯ АВТОРА КНИГИ – ЛЕОНІДА ГОЛОВЕШКА – «АЗОВСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО ТА ЙОГО НАЩАДКИ».

Саме цю книгу (вже шосту з козацької тематики!) презентував сьогодні викладачам, студентам, вчителям історії шкіл міста, гостям БДПУ нащадок старовинного козацького роду, Голова Ради поважних козаків Східного козацького округу «Всеукраїнського Козацького Війська», заступник начальника Генеральної Академії радників козацтва України, генерал-лейтенант козацтва Леонід Матвійович Головешко. Зустріч організували провідний фахівець з виховної роботи БДПУ, кандидат педагогічних наук, доцент Анетта Омельченко та головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Ігор Зубрицький при активній підтримці отамана Азовського козацького округу Павла Мусенка та бердянських козацьких організацій.

Найбільша та найкраща багатолюдна аудиторія головного корпусу університету приймала цікавого гостя, з яким на початку й познайомила присутніх заступник декана з виховної роботи соціально-гуманітарного факультету Наталя Іванова, передавши згодом бразди правління секретареві координаційної ради козацьких організацій Бердянська Ігореві Зубрицькому. Автор презентаційної книги спочатку коротко розповів про свої військові, педагогічно-виховні многолітні шляхи-дороги, потім – ознайомив присутніх із історією написання серії книжок про українське козацтво, зокрема, про Азовське козацьке військо, а невдовзі запросив усіх до щирої розмови.

Професор БДПУ Ігор Лиман, який не пропускає жодного заходу в Бердянську, пов’язаного з козацьким рухом, на засіданнях координаційної ради козацьких організацій з наукової точки зору розповідає про історію розвитку козацтва, козацькі традиції на Бердянщині, узагальнює досвід роботи козацьких організацій і розповсюджує на міжнародних наукових семінарах та зустрічах в Україні та за кордоном, привітав Леоніда Головешка з виходом цінної книги і подякував за таку плідну роботу. Були ще схвальні виступи, відповіді на питання і, звичайно, – автографи автора на сторінках видання для представників міського краєзнавчого музею, музею БДПУ, духовенства, козацтва, міської влади, редакції газети БДПУ «Університетське Слово» тощо. Тепер багато хто може долучитися до переконань кавалера орденів «Козацької слави» І ступеня, «Івана Сірка» І ступеня, «Хрест з мечами», «Свобода і честь», «За возрождение казачества» І ступеня… Леоніда Головешка, що козаки Азовського війська на землях Приазов’я протягом 33-х років ХІХ ст. та їх нащадки відігравали й відіграють важливу роль у становленні української незалежної соборної держави.

Степан Герилів,

редактор газети БДПУ «Університетське Слово»

ПІД ЩЕМНІ АКОРДИ ЛЕСИНОЇ ПІСНІ

Уже традиційно в Інституті філології та соціальних комунікацій по-святковому проходять Днів Лесі Українки. Першовідкривачами стали нинішні студенти 4-го курсу. Їх ініціативу підтримали третьокурсники, а вже сьогодні глядачів радують неперевершеними поетичними рядками другокурсники та магістранти. Підготувала та організувала цьогорічне свято кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та компаративістики Валентина Школа.

У чарівні мелодії музичних творів лагідно вплітались слова Лесиних віршів. Хвилюючим був виступ кожного учасника, бо так ніжно та обережно дарували глядачам шматочки неповторного скарбу української літератури студенти Максим Авдієнко, Наталія Нікітенко, Ксенія Білоус, Анастасія Євтушенко, Вікторія Білецька, Олександра Катренко, Луїза Хованська, Руслана Рожкова та Євгенія Галіуліна. Глядачі також побачили невеличку п’єсу «Прощання Л. Українки» у виконанні студентів-філологів Ольги Трюхан та Олександра Синєок.

Студентка Ксенія Білоус ділиться враженнями: «Вірші ми обирали за своїм внутрішнім відчуттям, і головне, що ця поезія вперше звучала на цій сцені», а Руслана Рожкова зазначила: «У Лесі Українки дуже багато цікавих, зокрема, поетичних творів, які я дуже люблю!». На завершення поетичного Лесиного одкровення Валентина Школа подякувала сьогоднішнім студентам-акторам та працівникам бібліотеки за те, що це свято відбулося.

Як чудово, що в нашому університеті приділяється велика увага неповторним віршам великих геніїв рідної України, якими треба пишатися і передавати кожне їх слово, кожну риму дітям своїм та внукам…

Вікторія Лутчак,

студентка ІФСК, кореспондент газети «Університетське Слово»