З історією в серці

Сьогодні, 14 березня, о 12-ій годині в стінах нашого університету проходив історичний турнір серед студентів соціально-гуманітарного факультету. Ініціаторами проведення турніру виступили студентське самоврядування факультету.  

mKxwvkSDIXo

У турнірі взяли участь три команди студентів І-ІІІ курсів, та це не завадило їм бути згуртованими та активними в боротьбі на першість.

 Питання турніру були досить складними, бо вони поєднали в собі багато різних аспектів: історичні, культурологічні, політологічні тощо. Але складність питань не стала на перешкоді студентам поборотися за перемогу в турнірі.

IaONWKPgtaY rDxuxbTMpO0

Найкращою стала команда Ірини Прокопенко (Денис Перун, Олексій Короткий); друге місце посіли дівчата-першокурсниці: Єлизавета Середа, Олена Сорокіна, Діана Чегринець; третє місце лишилось за командою ІІ курсу: Дмитром Кіосовим , Іваном Ванжою та Іллею Юшиним.

Кожна команда учасників  отримала солодкі рулети від профкому університету (голова – депутат міської ради Віталій Лола) – для підтримки гарного настрою та грамоти від деканату.

Соціально-гуманітарний факультет поновлює традицію проведення історичних турнірів та історичних брейн-рингів.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією, до участі в подібних змаганнях.

Юлія Хаматгораєва,
студентка БДПУ,
кореспондент «Університетського Слова»
Світлини автора

Фольклорні надбання Запорізького краю очима студентів-музикантів

В Інституті психолого-педагогічної освіти та мистецтв 12 березня  ц. р. відбулася звітна конференція з фольклорної практики студентів 25-а групи напряму підготовки «Музичне мистецтво».

ZFXjuVrreNw

Діяльність студентів під час практики складалась із чотирьох видів роботи: навчальної (закріплення уміння розпізнавати та оцінювати автентичні форми фольклорної культури); педагогічної (навчання спілкуванню з людьми, оволодіння навичками ведення бесіди, проведення суспільно-пропагандистської роботи); виховної (пробудження інтересу  студентів до історії людства, його культури, побуту); наукової (накопичення матеріалів для дослідження процесів, що визначають еволюцію сучасного українського фольклору і можуть бути згодом підготовлені до публікації, стати основою для написання наукової роботи).

eG6UWChDXiI

За час збирацької діяльності студенти здійснили комплексне вивчення сучасного стану побутування духовної культури Запорізького краю, ознайомилися з його фольклорними надбаннями та підвели підсумки  фольклорної практики під час звітної конференції.

На підсумковій конференції студенти продемонстрували відео і фотоматеріали, магнітофонні та комп’ютерні записи, зібрані в процесі проходження фольклорної практики; інсценізували фольклорні твори, записані від носіїв фольклору; розшифрували, проаналізували їх репертуар.

Найбільше практиканти зібрали календарно-обрядових та ліричних пісень, серед яких виявилося чимало своєрідних, автентичних, поширених тільки у межах певного населеного пункту. Збирацька діяльність сприяє збереженню, популяризації скарбів народної пам’яті, формуванню національного світогляду та педагогічної компетентності  майбутнього фахівця. Саме для цього студенти та керівник практики – кандидат педагогічних наук, доцент Інна Пащенко прийняли рішення укласти збірку фольклорно-етнографічних матеріалів Запорізького краю.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами І. Пащенко)