Щоб кваліфіковано допомагати – ніколи не припиняй вчитися

Сьогодні українці переживають не найкращі часи. Компетентної психологічної допомоги вимагають всі верстви населення, і кожна категорія потребує особливих навичок від спеціаліста. Тому кожному професіоналу, що працює в даній сфері, важливо постійно підвищувати рівень знань та оволодівати новим досвідом, вміти розуміти психологічний стан кожного клієнта та без засуджень приймати його особистість.

??????????????????????????????? IMG_5191

Саме усвідомлення цієї мети зібрало більш як 200 учасників з усіх куточків України у Львові на Міжнародному семінарі-тренінгу «Попередження посттравматичного стресового розладу (ПТСР) в Україні». Співробітники БДПУ старший викладач кафедри психології Олена Колпакчи та старший лаборант кафедри психології Марина Богдан також брали участь в даному заході, що був організований громадською організацією Development Foundation разом із координаційною радою з питань душ пастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви.

 12803047_834982653314333_5865075027074679225_n IMG_20160310_104819 10151619_749127078521842_387227451_n

Ведучий Френк П’юселік – доктор психології, консультант, тренер, автор розробок у галузі психотерапії та реабілітації алкогольної та наркотичної залежності, засновник вчення про «Правила війни» розкрив психологічні особливості трансформації свідомості солдатів та ефективні методи надання їм психологічної допомоги. На тренінгу під час теоретичної частини було розглянуто головні правила бою, симптоми РТСР та конкретні методи роботи з кожним з них, визначено правила спілкування з бійцями щодо екологічного відновлення їх позитивного емоційного стану, запропоновані карти адаптації демобілізованих солдат до умов мирного життя.

Френк пройшов не одну війну й на власному досвіді пережив симптоматику ПТСР, тому його лекції носили цінний характер і дозволили кожному учаснику, чи то психологу, капелану, волонтеру, студенту, чи просто небайдужому волонтеру, відчути важливість спільної справи. Адже солдати захищають нашу країну, а від нас як від професіоналів залежить їх психологічне благополуччя.

Ми вдячні організаторам за теплий прийом в славетному місті Львові та за те, що роблять таку важливу справу – дають можливість допомогти тим, хто цього потребує. Думаю, отриманні знання та набутий практичний досвід стане в нагоді кожному професіоналу, що візьме за мету надавати психологічну підтримку солдатам та їх сім’ям.

Марина Богдан,
старший лаборант кафедри психології
Інституту-психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ
Світлини з архіву кафедри

Щоб порозумітися зі світом

Сьогодні, 15 березня,  у головній актовій залі університету зібралися представники різних ланок чи організацій  нашого міста – співробітники ЗНЗ, ВНЗ, органів влади, ЗМІ, волонтери (див. світлини). Концерт було присвячено започаткуванню нового проекту – «Мовні табори», метою якого є – навчити школярів розмовляти іноземними мовами так, щоб вони могли без проблем не тільки скласти міжнародні екзамени як-от ТOEFL, IETLS, але  у подальшому позиціонуватися, як конкурентноспроможні фахівці. 

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4)

1 (5) 1 (6) 1 (7)

Студенти університету та учні освітніх закладів заспівали перед аудиторією англійською, французькою та німецькою мовами, саме які діти й вивчатимуть влітку. У рамках проекту цього літа в Бердянськ мовні табори будуть організовані у п’ятнадцяти навчальних закладах, а також у ЦДЮМ і клубі «Зоряному». Навчатися діти будуть в неформальній, ігровій формі, що, як стверджує координатор проекту Ольга Коробова, дозволить перетворити навчання на приємний відпочинок. Нагадуємо, що мовні табори у нашому місті вже організовувалися минулого літа. Тоді проект мав великий успіх.

Аліна Голованова,
Кореспондент «Університетського Слова»
Світлини автора

Вшанували ювіляра

a (1)

Щойно в університетській конференц-залі завершилася урочиста церемонія відзначення ювілею декана факультету фізичного виховання, професора Сергія Кушнірюка. На святкування до ювіляра прибули із Запоріжжя: начальник управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, голова обласного відділення Національного олімпійського комітету Володимир Лобанов, старший тренер збірної команди з гандболу Міністерства молоді та спорту України Ірина Цвєткова, голова обласного відділення асоціації спортивних журналістів України Аркадій Копелович, голова Ради ректорів, депутат обласної ради, професор Сергій Бєліков, директор Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ Євген Рябенко.  

  a (2) a (11) a (4) a (6)

Виступаючи, гості відзначали вагомий внесок Сергія Георгійовича в загальнонаціональні спортивні досягнення, дарували відзнаки, квіти, бажали довгих років здорового життя.

a (7) a (12) a (8) a (5)

Ювіляра такою вітали: ректор університету, професор Вікторія Зарва, заступник міського голови Юлія Дойнова, голова комітету профспілки БДПУ, депутат міської ради Віталій Лола, директори інститутутів, декани факультетів, представники колективу факультету фізичного виховання багато інших…

a (9) a (10) a (13) a (3)

«Університетське Слово»
Світлини Степана Гериліва

Із ювілеєм Вас, пане чемпіоне!

9M93N5ABWAkJYc8-mXsRaaXYFjSLYlTN

Сьогодні, 15 березня, декану факультету фізичного виховання, Олімпійському чемпіону, заслуженому майстру спорту СРСР, академіку академії спорту України, кандидату наук з фізичного виховання і спорту, професору БДПУ Сергію Георгійовичу Кушнірюку   (https://uk.wikipedia.org) виповнюється – 60!

Приєднуючись до багато численних привітань, надсилаємо ювілярові такі поетичні рядки: 

Юнацьких мрій чудовий сад –
Плоди дарує в 60!
А в цих плодах – знання і вміння,
І серця щире стукотіння,
Подяка й шана від людей,
Від друзів, рідних, від дітей!
І хоч на скронях сивина,
В душі – хай теплиться весна…
А у життєвому садочку
Хай пробиваються росточки
Майбутніх олімпійських див,
Що приклад Ваш нагородив
Ваших студентів, вихованців…
… А у життя бурхливім танці
Тримайте першість в елементах,
Щоб довго ми у компліменти
Вплітали щире: «Чемпіоне!
Давай хутчіш – на перегони!!!».
Живіть у щасті довгий вік,
Бо Ви – файний чоловік!!!

Від «Університетського Слова»:
Степан Герилів та Іван Коляка