Наші – в столичному виші!

Не є секретом, що багатьох науковців БДПУ, завдяки високому рівневі їх фахової підготовки, впродовж багатьох років провідні виші України запрошують до складу різноманітних рад, комісії, журі тощо.

20160317_110657 20160317_110934 20160317_112112

Ось і професор кафедри дошкільної освіти Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти БДПУ Лариса Зайцева  16-18 березня взяла участь в експертній комісії з проведення чергової акредитаційної експертизи підготовки бакалаврів напряму підготовки 6.010101 «Дошкільна освіта», спеціалістів зі спеціальності 7.01010101 «Дошкільна освіта» і магістрів зі спеціальності 8.01010101 «Дошкільна освіта» в Київському університеті імені Бориса Грінченка.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)
Світлини з архіву кафедри

І завідувачі вчаться…

2

Плідна співпраця педагогів дошкільних навчальних закладів та кафедри дошкільної освіти БДПУ сприяє їхньому професійному розвитку. Вже стало доброю традицією проводити спільні заходи. На черговому методичному об’єднанні керівників дошкільних навчальних закладів Бердянська розглядалися питання формування компетенцій керівника сучасного дошкільного закладу. Доцент кафедри дошкільної освіти Алла Омеляненко зазначила на зустрічі, що в теорії педагогіки пропонується декілька десятків класифікацій компетенцій, але визначається шість ключових, якими має опанувати кожен педагог: вивчати, думати, шукати, приймати рішення, співпрацювати, адаптуватися.

1 3

Учасники методоб’єднання мали змогу трансформувати теоретичні знання у практичну діяльність. Вони складали протокол виробничої наради, аналізували журнал обліку звернень та заяв громадян, уточнювали вимоги до оформлення наказів. Наталя Козирєва, керівник методоб’єднання, і до речі студентка 5 курсу заочної форми навчання ІСПКО, зазначила, що завідувач дошкільного закладу володіє широким колом компетенцій, які дозволяють гнучко реагувати на зміни в галузі освіти, ефективно взаємодіяти з колегами, досягати якісного результату. Алла Омеляненко активно залучала завідувачів дошкільних закладів до діагностування психологічних аспектів управлінської компетентності. Спільна зустріч на методоб’єднанні ще раз підтвердила думку, що і керівники дошкільних навчальних закладів, і студенти, і викладачі вищих навчальних закладів створюють єдину команду, спроможну досягти високого рівня якості освіти, оптимальні умови для розвитку особистості дитини дошкільного віку і фахівця дошкільної освіти.

            «Університетське Слово»
(за матеріалами  Алли Омеляненко,
доцента  кафедри дошкільної освіти
Світлини з архіву кафедри