Наша участь в «Законодавчому театрі»
11 березня ц. р. у Бердянському художньому музеї ім. І. Бродського відбувся Законодавчий театр про права жінок, що пережили насильство, який відвідали викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти – кандидат педагогічних наук, доцент Тургенєва А. О., асистент Михайленко Н. В. та студенти спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.
Вистава – результат роботи адвокаційної майстерні за участі активісток Бердянська, що працюють з жінками, які пережили домашнє насильство. Формат заходу дозволив присутнім самим визначити, яку роль вони бажають зіграти: стати одним з акторів, глядачем чи активним учасником обговорення.
Під час перегляду вистави у відкритій дискусії відбулося планування подальших адвокаційних дій щодо протидії домашньому насильству, які необхідно реалізувати на місцевому та/або національному рівні за участі представників місцевої влади, громадських організацій й медіа. Активно обговорювалося питання механізму реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який було прийнято 11 січня 2019 р., а також проблема подальшого функціонування притулку для жінок, постраждалих від насильства, що діє у нашому місті з березня 2017 р., та мобільної бригади з надання соціально-психологічної допомоги м. Бердянська та Бердянського району (працює з 2016 р.), діяльність якої спрямована на запобігання та протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Театральна майстерня реалізовувалася громадським об'єднанням "Театр для діалогу" в рамках проекту UN Women Ukraine “Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки” за підтримки уряду Швеції та за ініціативи Надії Волкової, Ірини Чорної – учасниць минулорічного тренінгу для тренерок ГО «Театр для діалогу».
Наталя Рибнікова,
студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»
факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
Світлини автора
А конкурс триває!
Навчальна лабораторія телерадіожурналістики кафедри соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету під егідою адміністрації та профспілкового комітету БДПУ оголошує конкурс відеороликів «Я♥БДПУ».
Мета Конкурсу:
-
популяризація університету як освітнього, наукового і культурного центру;
-
активізація і стимулювання творчої ініціативи студентів, впровадження інноваційних форм у роботу.
Конкурс проводиться з 19 листопада 2018 року у два етапи:
І етап – з 19.11.2018 по 16.03.2019 розробка концепцій відеороликів, подання їх на Конкурс, розміщення у соціальних мережах для голосування;
ІІ етап (відбірковий ) – з 18.03.2019 по 30.03.2019.
Фінал Конкурсу відбудеться у формі презентації 05.04.2019.
Умови Конкурсу:
1. До участі запрошуються студенти Бердянського державного педагогічного університету.
2. До розгляду приймаються відеоролики, які відображають розмаїття, родзинки життя в університеті, особисті історії пов’язані із ЗВО, роль університету в житті та ін.
3. Роботи виконуються українською мовою.
4. Роботи подаються на кафедру соціальних комунікацій (за фактичною адресою або через загальнодоступні файлообмінники, надіславши посилання на відеоролик). Вони будуть розміщені на сторінці навчальної лабораторії телерадіожурналістики кафедри соціальних комунікацій у Facebook для голосування, а також у вкладенні «Телестудія» на сайті БДПУ.
-
в описі до відеоролика необхідно зазначити, що він створений у рамках Конкурсу відеороликів «БДПУ очима студентів».
5. Разом із відео на Конкурс подається Заявка, для цього необхідно заповнити Google-форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1D2F7ogGG4MP_y4PBt5EDIzpBoJ5Xe6-foN5Ucia91JE/edit)
Вимоги до відеоробіт:
-
тривалість відеороликів не більше 3 хвилин.
-
відеоролик може бути відзнятий будь-якими доступними для учасників засобами (за допомогою професійної або непрофесійної відеокамери, фотоапарату, смартфону, мобільного телефону тощо);
-
використання під час зйомки та монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд авторів;
-
учасники самі визначають жанр відеоролика (відео-кліп, репортаж, інтерв’ю, відеозамальовка тощо)
-
роботи, зміст яких суперечитиме чинному законодавству України або які не відповідатимуть морально-етичним нормам, до розгляду не прийматимуться.
Критерії оцінки відеороликів:
-
повнота розкриття теми;
-
змістовність та оригінальність ідеї;
-
якісне і вдале поєднання відзнятого відеоматеріалу, музичного, титрового та словесного оформлення;
-
загальне емоційне враження.