Співоча й мелодійна олімпіада

   28 лютого ц. р. проходив І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Музичне мистецтво" у 2 номінаціях: "Сольний спів" і "Інструментальне виконавство", де брали участь студенти 2-4 курсів навчання та магістранти спеціальності "Музичне мистецтво". Оцінювало учасників олімпіади компетентне журі, до складу якого входило 6 викладачів кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, очолювала журі доцент, кандидат педагогічних наук Омельченко А. І. У кожній номінації було 2 тури, де учасники презентували музичні твори, показували інформаційну обізнаність у галузі художньо-естетичних, мистецько-професійних знань. 

У номінації "Інструментальне виконавство" брав участь студент 4 курсу Танов Олександр, який за кількістю балів отримав І місце. 

У номінації "Сольний спів" брали участь сім студентів, які за кількістю балів отримали наступні місця: Азаров Кирило, Джупанов Олександр, Пономарьова Анастасія, Кисельова Ірина – І місце, Петренко Ірина, Демянець Ігор – ІІ  місце, Подорожко Вероніка – ІІІ місце. Студенти показали високий рівень підготовки, наявність художньо-естетичної досвідченості, виконавської майстерності.  

Готували студентів до олімпіади викладачі кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін: кандидат  педагогічних наук, доцент Косенко П. Б.,  кандидат  педагогічних наук, доцент Бузова О. Д., кандидат  педагогічних наук, доцент Пащенко І. М. 

За рішенням журі студентам-переможцям було рекомендовано взяти участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться 16-17 квітня у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропівницький).

I1 Олимпиада ііі олимпиада

Олимпиада

 

Анетта Омельченко,
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Світлини автора
  

 

Профілактика булінгу в учнівському середовищі

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді. В освітній практиці визнано поширення явища шкільного булінгу, яке слід розглядати як тривалі, неодноразово повторювані дії фізичного та/або психологічного характеру з боку особи або групи осіб, які володіють певними перевагами (фізичними, психологічними тощо), вчинюваних з певною, визначеною метою (залякати, примусити зізнатися у чомусь, підвищити власний авторитет серед однолітків та ін.).

З метою попередження виникнення даного явища в учнівському середовищі в рамках проходження виробничої практики студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Наталя Рибнікова, Альона Руденко та Альона Харченко під керівництвом асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Н. В. Михайленко та фахівців Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  1 березня ц.р. провели тренінгове заняття «Профілактика шкільного булінгу» для учнів 7 класу Бердянського ЗЗСО     № 8 (с. Азовське).

Головна мета тренінгу – ознайомлення учнів з поняттям, формами та причинами булінгу, формування відповідальності, навичок ефективної взаємодії та безпечної поведінки. У ході проведення заняття учні засвоїли багато цікавої, але головне – корисної інформації, що допоможе їм не стати жертвою булінгу у майбутньому.

3

7 4

5 6 (1) 

 

Наталя Рибнікова,

студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Світлини з архіву автора

Цікавий та інтерактивний захід

   У 5б корпусі БДПУ 2 березня ц. р. пройшов психологічний кінолекторій, де доцент кафедри психології Наталія Жук представила студентам фільм, після показу якого відбулися палкі дискусії стосовно сюжету та продемострованих життєвих  ситуацій.  

Цього разу аудиторія розглядала шведську кінокартину «Друге життя Уве» (2015 р.) режисера Ханнеса Холма по однойменному роману Фредріка Бакмана. Головною тема фільму – криза старіння – на прикладі головного героя Уве Ліндаля – старого і самотнього безробітного чоловіка. Режисер намагається показати глядачу всю біль і страждання Уве, котрий втратив свою дружину півроку тому. Цей трагічний випадок позначився на поведінці героя та вплинув на відносини з оточуючими людьми. Літній чоловік безліч разів намагався покінчити життя самогубством та бути разом з коханою дружиною, але, на щастя, все нові перепони заважали йому зробити цей фатальний крок. Втіху він знаходить у сім’ї своїх сусідів та старих друзів. Фільм закінчується тим, що старий, бездушний, як всі вважали, чоловік змінив свої погляди на життя і знайшов себе серед людей, котрі полюбили його як рідного та доглядали за ним доти, поки не прийшов його час.

На перший погляд, фільм може здатися сумним та жалісливим, та продивляючись епізод за епізодом, глядач наштовхнеться на кумедні витівки чоловіка та його чорний гумор, що надає картині колоритності змушуючи посміхнутися.

Після перегляду учасники заходу кинулися обговорювати екранізований роман Фредріка Бакмана. Як часто буває, одні знайшли своїх прихильників та лише доповнювали одне одного, а інші – вступали в палкі дискусії і ніхто із них не хотів поступитися своєю думкою та враженням. Наталія Валентинівна поділилася з аудиторією своїм баченням. Виходячи зі свого психологічного досвіду, вона проаналізувала сюжет так, що більшість студентів подивилися на фільм під іншим кутом зору.

Захід видався цікавим та інтерактивним. До того ж тема кризи старіння рано чи пізно торкнеться кожного, і як вчинити в такому випадку вирішувати доведеться самому.

oznor oznor

Сергій Сінча,

студент 3-ж групи

Фото автора

 

Політика – то про тебе і про мене…

25 – 28 лютого в Карпатах, завдяки представництву та підтримці Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, пройшов зимовий СД Кампус-2019 на тему «Вибори можуть бути іншими. Як уникнути політичного трешу.»  До участі долучилася й я – студентка 3-го курсу гуманітарно-економічного факультету БДПУ Юлія Капустєнко. З-поміж понад 200 заяв було відібрано 45 учасників, які протягом 4-х днів нон-стопу переосмислювали поточні суспільні процеси, шукали прогресивні ідеї та рішення найбільш актуальних проблем у політиці, економіці та «соціалці».

СД Платформа – це громадське об’єднання прогресивних людей, засноване на принципах соціал-демократії, що ставить за мету утвердження в Україні нової якості громадського та політичного життя, а також  основних принципів соціальної держави. Дана команда є безпартійною і створила формат кампусу для якісної прокачки, розвитку й реалізації особистих можливостей молодих людей з усіх регіонів України.

За час заходу учасники  та учасниці відвідували від крутих спікерів (засновника СД Богдана Ференса, кандидата на посаду депутата Європарламенту(SPD) Зімона Фаута, парламентської кореспондентки Марини Шашкової та інших) теоретичні та практичні кейси, майстер-класи, що дозволили поглибити вже існуючі знання, а також напрацьовували інструменти для практичного використання в майбутньому. Незвичайним був формат «живої бібліотеки», який через історії звичайних людей дає можливість дізнатися те, про що ніколи не замислюєшся, а також отримати масу натхнення від живої розмови з «книгою». Учасники тренувалися і вдень, і вночі готувалися до імітованої  передвиборчої кампанії і готували свого кандидата до голосування, дебатів і перемоги. Сам процес дозволив покращити орієнтування в політичній кухні, напрацювати досвід і надихнутися до змін у своєму середовищі і брати активну громадську участь, бо політика – то є про тебе і про мене.

Родзинкою програми було креативне представлення своїх регіонів учасниками, спортивні вправи та активний відпочинок. Надовго запам’ятаються мальовничі краєвиди Карпат, знайомства з новими друзями та круті враження від процесу. Якщо кудись і інвестувати свій час та гроші, то краще у саморозвиток, адже кампус вже завершився, проте отриманий досвід – на все життя.

unnamed (1) unnamed (2)

 unnamed (4) unnamed (5)

unnamed (6) unnamed (7)

unnamed unnamed (3)

Юлія Капустєнко,
студентка 3 курсу гуманітарно-економічного факультету

Світлини з архіву автора