Практика студентів-журналістів

Сьогодні, 22 березня, у 4 корпусі БДПУ пройшов захист навчальної (редакційної) практики в студентів 3 курсу заочної форми навчання спеціальності «Журналістика».

Цьогорічна практика проходила у студентській газеті БДПУ «Університетське слово», регіональній газеті «Приазовський робочий» (м. Маріуполь) та інформаційній агенції «Погляд» (м. Ірпінь). Під час захисту студенти поділилися враженнями з комісією. Також, вони розповіли про труднощі в роботі журналіста, які їм доводилося вирішувати під час редакційних завдань.

У складі комісії були завідувач кафедри соціальних комунікацій Юлія Мельнікова та доценти кафедри Роман Костромицький і Людмила Кондакова. Спеціально було запрошено керівника від бази практики – Степана Гериліва, головного редактора студентської газети БДПУ «Університетське слово». Таким чином, комісії вдалося дізнатися про всі нюанси проходження практики студентами.

Всі студенти отримали позитивні враження та оцінки.

_DSC0001 _DSC0008

_DSC0015 _DSC0035

_DSC0039 _DSC0042

_DSC0066 _DSC0069

_DSC0074

Кафедра соціальних комунікацій

Світлини з архіву кафедри

У День кольорових шкарпеток і сонячних людей

Щороку 21 березня у світі відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. «Сонячні люди» – так називають тих, хто має генетичну аномалію, яку спричиняє присутність додаткової хромосоми у 21 парі.

Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція "LOTS OF SOCKS".

День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

Здобувачі вищої освіти та викладачі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти 21 березня долучились до світового фотофлешмобу Lots Of Socks.

Ініціатором та організатором заходу у Бердянському державному педагогічному університеті виступила кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти на чолі з завідувачкою, кандидатом педагогічних наук, доцентом Катериною Петровською.

Метою флешмобу було звернення уваги суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. Долучитися до фотофлешмобу міг кожен студент, потрібно було лише одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки, сфотографуватися та викласти селфі у соціальних мережах. Таким чином демонструючи свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернення на себе уваги перехожих, зрозуміти, як це — бути не таким, як більшість.

Дякуємо всім, хто взяв участь і є небайдужим і толерантним членом суспільства!

Слайд1 Слайд2

Слайд3 Слайд4

Слайд5 Слайд6

 

Анастасія Попова,

ст. викладач кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти, к.п.н., ФДССО

Світлини з архіву кафедри

 

 

 

Наша профорієнтаційна весна

Початок весни в багатьох людей символізується з наближенням тепла та відпочинку, з розквітом природи навкруги; із часом для мрій та кохання. А для школярів-сташокласників прихід весни означає одне – час для остаточного професійного самовизначення, складання іспитів та, найважливіше, вибору закладу вищої освіти для навчання.

Так, 13, 18 та 19 березня, в рамках проведення профорієнтаційної роботи, перший проректор Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор  Ольга Гуренко разом із командою (доценти Марина Антощак, Сергій Онищенко, декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Макаренко, завідувач археологічної лабораторії Валентина Папанова, відповідальний секретар приймальної комісії Марія Скурська, методист Людмила Костенко, магістрантка  Наталія Варбанська, лаборант археологічної лабораторії Олексій Короткий та голова студради ГЕФ Микола Оверченко) провели інформування старшокласників  міст Гуляйполе, Пологи та багатьох шкіл Більмацького району.  

Профорієнтаційна робота була спрямована на формування у майбутніх абітурієнтів інтересу до закладу вищої освіти – Бердянського державного педагогічного університету. Старшокласники були ознайомлені зі структурою  університету, його специфікою навчальної діяльності, зі студентським життям.

Ольга Іванівна наголошувала  на тому, що цього року значно покращився рівень матеріально-технічної бази університету, проводиться активна робота з територіального устрою, розбудовування паркових зон та інш.  

Приналежність Бердянського державного педагогічного університету до 7-ки чудес України та високе місце в рейтингу університетів України є вагомим важелем для того, щоб саме наш  заклад  був обраний для майбутніх абітурієнтів місцем навчання.

Магістрантка спеціальності «Початкова освіта» спеціалізації «Практична психологія» Наталія Варбанська провела експрес-діагностику, що стала корисною у рамках професійного самовизначення. Школярі мали змогу визначити особистісні риси, притаманні різним видам професії; відкрити для себе нові стратегії поведінки та шляхи досягнення успіху в майбутній професії; дослідити лідерські якості.

Вагомим додатком до профорієнтаційної розповіді став відеофільм про університет, який створений силами кафедри соціальних комунікацій (автор – доцент  Роман Костромицький). Перегляд фільму дав можливість  майбутнім абітурієнтам віртуально зануритись у академічне життя університету і на власні очі з ним ознайомитися.

За три насичені профорієнтаційні дні майже 300 випускників шкіл отримали рекламні матеріали про університет, факультети та вступну кампанію 2019, які стануть їм у нагоді. 

Впевнені, що умови навчання, створені у БДПУ, сприяють здобуттю  високого та якісного рівня професійної освіти, формуванню цілісної особистості, яка здатна активно проявляти себе в різних сферах суспільного життя.

1 2

3 4

5

6 7

8 9

Наталія Варбанська,
магістрантка БДПУ, лаборант кафедри психології   

Світлини Ольги Гуренко та Андрія Токовенка