Студентська наука

27 березня на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2018/2019 навчальному році зі спеціальності «Спеціальна освіта (за нозологіями)».

Бердянський державний педагогічний університет гідно представили здобувачі вищої освіти 404 групи Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бородовка Ольга та Пастерчак Вікторія. Дівчата презентували дослідження «Мультиплікаційні засоби як чинник емоційного розвитку дітей з логопатологією» (наук.керівник: к.пед.н., доцент, завідувач кафедри прикладної психології та логопедії О. В. Ревуцька) та «Використання дидактичних ігор як засобу фонетико-фонематичного розвитку мовлення дітей з вадами мовлення» (наук.керівник: к.пед.н. доцент Є. Ю. Линдіна). Обидві яскраві доповіді були відмічені журі конкурсу грамотами за оригінальну методику наукового дослідження та оригінальність наукової ідеї.

Щиро вітаємо та бажаємо нових перемог!

 

Євгенія Линдіна,

доцент кафедри

прикладної психології та логопедії

В БДПУ проведено Тренінг для підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти

27 березня 2019 р. у Бердянському державному педагогічному університеті професором Ігорем Лиманом проведено ТРЕНІНГ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ЕКСПЕРТІВ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ.

Програма тренінгу складалась із чотирьох сесій:

Сесія 1. Теоретичні та нормативно-правові засади системи забезпечення якості вищої освіти. ESG та Україна

Сучасне розуміння якості вищої освіти: національна система забезпечення якості відповідно до принципів Європейського простору вищої освіти;

Відповідність існуючих в Україні практик забезпечення якості вимогам ESG-2015.

Сесія 2. Досвід проекту QUAERE, інших міжнародних проектів. Внутрішня система забезпечення якості освіти в українських ЗВО. Типова модель

Система забезпечення якості освіти в Україні на основі європейських стандартів та рекомендацій (QUAERE); чеський та польський досвід у забезпеченні якості вищої освіти («Інноваційний університет і лідерство»);

Експертний звіт міжнародної експертної комісії з оцінки якості освіти за спеціальністю 032 «Історія та археологія» для бакалаврів і магістрів (QUAERE, БДПУ);

Внутрішня система забезпечення якості освіти в українських ЗВО. Типова модель.

Сесія 3. Внутрішня система забезпечення якості: моніторинг освітніх програм та аналіз навчальних планів (О.І. Гуренко, О.В. Шубіна)

Моніторинг освітніх програм;

Аналіз навчальних планів.

Сесія 4. Система зовнішнього забезпечення якості. Система забезпечення принципів академічної доброчесності

Система зовнішнього забезпечення якості;

Система забезпечення принципів академічної доброчесності: мета, завдання, функції, структура та її дотримання під час акредитаційної експертизи.

Тренінг відбувся в рамках проектів «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти» (партнери: Центр досліджень вищої освіти (Чеська Республіка), МОН України) і «Нова система акредитації як засіб забезпечення якості та подолання корупції у вищій освіті» (Міжнародний фонд «Відродження», благодійний фонд «Інститут розвитку освіти»).

Це – один із наступних кроків Тренінгу для тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти, організованого Інститутом вищої освіти НАПН України (https://us.bdpu.org.ua/treninh-dlya-treneriv-z-pidhotovky-ekspertiv-iz-zabezpechennya-yakosti-vyschoji-osvity.html )Учасники тренінгу одержали відповідні сертифікати. Наступним, опційним етапом для учасників тренінгу може стати проходження он-лайн тестування на сайті Інституту вищої освіти НАПН України (https://ihed.org.ua/internationalization/proekt-formuvannya-merezhi-ekspertiv-iz-zabezpechennya-yakosti-vyshhoyi-osvity-2018-2019-roky/ ).

Ігор Лиман, координатор міжнародної діяльності БДПУ

Світлини: Студклуб

 

Із традиційної зустрічі з учителями міста

27 березня ц. р. на базі ЗОШ № 3 на міському методичному об'єднанні вчителів музичного мистецтва відбувся методичний семінар «Класифікація музичних ігор як педагогічного інструментарію формування умінь молодших школярів». Відповідальними за проведення щорічного методичного семінару були завідувач кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-muz/ О. В. Мартиненко та доцент А.І. Омельченко. Семінар складався  з теоретичної і практичної частин. Під час проведення теоретичної частини магістранти спеціальності «Музичне мистецтво» Ю. Каширіна, О. Джупанов та Т. Онищук підготували слайд-шоу, у якому була представлена класифікація музичних ігор згідно з вимогами НУШ.

У практичній частині семінару студенти спеціальності «Хореографія» Є. Фоменко, К. Береговська та К. Шалімова провели майстер-клас із рухової діяльності учнів на уроках музичного мистецтва. Студенти-магістранти спеціальності «Музичне мистецтво» разом із вчителями провели казку-презентацію «Як звірі зустрічали весну». Учителі шкіл  брали активну участь у запропонованих видах ігрової діяльності, грали на музичних інструментах, виконували різні ритмічні вправи.

Зустріч із учителями загальноосвітніх шкіл пройшла у теплій невимушеній атмосфері.

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

Учорашній третій день «History week»…

Як швидко летить час, і учора вже був третій день нашого «History week». День видався  досить емоційним, але водночас цікавим. 
О 12:00 відбулося шоу знавців-істориків 1-3 курсів «Що? Де? Коли?». Проти студентів грали викладачі кафедри історії та філософії. Запитання були досить екстравагантними та цікавими, але студенти долучали своє шосте чуття та знаходили відповіді на будь-які запитання

У складі команди 1-3 курсу були: Бережна Софія, Гараган Олена, Маніленко Микита, Борщенко Михайло, Клименко Андрій.

У складі команди 2-3 курсу були: Проценко Владислава, Нестеренко Аліна, Красніков Юрій, Капустенко Юлія, Горбаль Ярослав.

Перемогу здобула команда 2-3 курсу з рахунком 8:3, вітаємо! Але старання студентів виявилися не марними й обидві команди отримал сертифікати на піццу. Кафедра історії і філософії також була щедрою: учасники гри отримали сертифікати на 25 додаткових балів на всі навчальні дисципліни, що читаються на кафедрі.

Бажаємо вам гарної наснаги, адже родзинка тижня ще попереду!

Студентська рада ГЕФ

Світлини з архіву ради

Дві чудові перемоги нашого Даніїла Хабарова

   Конкурс віршів і художнього перекладу «Alter Ego» для студентів та учнівської молоді, що проходив на базі кафедри германської філології Сумського державного університету, завершився 15 березня ц. р. офіційною церемонією нагородження  почесними грамотами та призами.

Змагання проходило у чотирьох номінаціях:

•  вірші українською мовою;

•  вірші англійською/німецькою мовою;

•  художні переклади з англійської мови;

•  художні переклади з німецької мови.

Приємною новиною стала перемога одразу в двох останніх номінаціях із отриманням  двох перших місць студентом факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Даніїлом Хабаровим, з чим його щиро вітає рідний університет!

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами факультету)

 

Майстерність телеведучого та радіоведучого для учасників «Юн прес»

Сьогодні, 27 березня, у 4 корпусі БДПУ відбулася профорієнтаційна акція «День з життя студента». Вихованці студії «Юн-прес» завітали до кафедри соціальних комунікацій для того, щоб поринути у будні студента-журналіста.

Школярі активно працювали у навчальній теле- та радіолабораторії. В радіорубці вони записували гуморески, вірші та п’єси, вчилися працювати з мікрофоном і дізналися про деякі хитрощі роботи радіоведучого. Декілька вихованців спробували себе у ролі звукорежисера, вони монтували записи своїх друзів та сперечалися про допущенні помилки. В телестудії юні журналісти записували промови, присвячені Міжнародному дню дитячої книги, а також працювали з камерою та телесуфлером. Опанувати майстерність телеведучого їм допомагали викладачі кафедри :кандидат філологічних наук, доцент Роман Костромицький та асистент Дар’я Федосова. Побували майбутні студенти і в редакції газети «Університетське слово», де познайомилися з головним редактором Степаном Герилівом.

Завідувач кафедрою, доцент  Юлія Мельнікова наголосила на тому, що такі зустрічі дають дітям можливість поринути у студентське життя та визначитися з майбутньою професією.

 

Кафедра соціальних комунікацій

 

Другий день «History week»

День був досить цікавий та запальний.  О 12:00 відбувся захід «Хто зверху?», де змагалися команди дівчат та хлопців. У складі команди дівчат були: Аліна Нестеренко, Владислава Проценко, Ілона Ягодкіна, Софія Бережна, Олена Гараган, Анастасія Фесенко. У складі команди хлопців: Микола Ганник, Юрій Красніков, Михайло Борщенко, Олексій Стьопін, Наіль Аль-Ет, Микита Бойченко.
 

Команди брали участь у різноманітних конкурсах:

– «Зайвий у запропонованому ряді»; 

– «Спробуй вгадай» (у цьому конкурсі портрети історичних постатей було з’єднано з обличчями викладачів);- «Тур капітанів команд» (у цьому конкурсі капітани обох команд показували без слів, що написано на картці, наприклад, предмет, історична постать тощо);

– «Історичний батл»;

– «Хто я?» (учасники,  ставлячи  питання своїм командам, повинні були здогадатися, яку історичну постать вони зображують).

Були присутні викладачі кафедри історії та філософії, кафедри правознавства та деканат гуманітарно-економічного факультету. Декан факультету Тамара Макаренко подякувала студентам за змістовні питання, креативні завдання та чудовий настрій.

Вітаємо команду дівчат з перемогою та дякуємо нашим неперевершеним ведучим Ярославу Горбалю та Анастасії Дворецькій!

Ввечері 25 та 26 березня можна було подивитися відомі фільми "Крути 1918" і "Батальон", і студенти та викладачі мали можливість зануритися в події української революції та Першої світової війни. В аудиторії панувала невимушена атмосфера, в якій всі мали можливість обговорювати фільми та ділитися своїми враженнями від їх перегляду.

 

Анастасія Жупій,
студрада ГЕФ
Світлини автора