Зустріч із депутатом

У рамках свого робочого візиту до Бердянська депутат Верховної ради України, заступник голови Наглядової ради БДПУ Сергій Соболєв сьогодні під час обідньої перерви в актовій залі мав годинну зустріч  із представниками викладацького та студентського колективів нашого університету. Гість зупинився на нюансах цьогорічної президентської виборчої кампанії, активно спілкувався з присутніми.

Зокрема, відповідаючи на запитання студентів щодо перспектив розвитку молодіжної політики, Сергій Соболєв завважив, що основним завданням новообраного президента має стати повернення молоді з-за кордону, збереження молодих спеціалістів від виїзду з України, а для цього потрібне підвищення соціальних стандартів, створення нових робочих місць та гідної зарплатні…

«Університетське Слово»

Світлини Ярослави  Сокол
(Студклуб)

 

 

 

Дмитро Каменський та його візит до США

   Із 18 березня ц. р. завідувач кафедри правознавства гуманітарно-економічного факультету БДПУ Дмитро Каменський розпочав свій запланованний візит до Сполучених Штатів Америки. Кожний навчальний семестр стіни Бердянського державного педагогічного універсиету з гордістю та честю вітають лекторів юристів-практиків з США, а цього разу прийшла черга американских вишів зустрічати нашого лектора зі своїм баченням юридичної науки.

Наразі Дмитро Васильович знаходиться у Вашингтоні, звикає до нового оточення, колективу, а також готується до майбутніх зустрічей з американськими студентами, які відбудуться вже зовсім скоро з терміном в один місяць.

У вільний час наш викладач подорожує й надихається історичними монументами США. В перші дні свого візиту Дмитро Каменський відвідав місто Аннаполіс (столиця штату Меріленд), Білий Дім, монумент Президенту Томасу Джефферсону, стелу – на честь президента Джорджа Вашингтона, будинок Конгресу штату (місцевий орган законодавчої влади), також завітав до Військово-морської Академії США, яка заснована в 1840 році, в якій навчався й похований Джон Маккейн – один з найвідоміших та авторитетних політиків Сполучених Штатів Америки.

Дмитро Васильович, бажаємо вам натхнення, талановитих студентів й плідної співпраці, а також чекаємо від вас цікавих новин!

 

 

 

Студенти-правники

гуманітарно-економічного факультету БДПУ

Світлини з архіву Дмитра Каменського

 

Наші – на загальноміському заході «Майбутнє лісу в твоїх руках»

21 березня відбувся загальноміський захід висадки лісу на околицях району АКЗ міста Бердянська – по Мелітопольському шосе, що поблизу звалища ТПВ. Захід проводився з нагоди Міжнародного дня лісів та початку щорічної громадської акції Державного агентства лісових ресурсів України “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Головна мета заходу – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі.

Згідно з даними комунального сільськогосподарського підприємства «Зеленгосп» було висаджено 5000 дерев, серед яких були: дуб звичайний (Quercus robur L.) та лох сріблястий або маслинка срібляста (Elaeagnus commutata).

У акції брали участь жителі міста, школярі та студенти Бердянського державного педагогічного університету. Студенти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти і факультету фізичного виховання було висадили близько 100 саджанців та встановлили таблички навчального закладу.

Студенти із захопленням займалися висадкою дерев. Хлопці копали ями та носили воду, дівчата піклувалися про висадку саджанців. У колективі вирувала доброзичлива атмосфера у поєднанні з корисною працею на свіжому повітрі та взаєдопомогою.

Перед початком акції, за підтримки ректорату та профкому університету, було влаштовано міні-фуршет для забезпечення бадьорого та енергійного настрою студентів-активістів.

Супроводжували загін студентів БДПУ заступник декана з наукової роботи факультету фізичного виховання Віталій Гнатюк, заступник декана з виховної роботи факультету фізичного виховання Вадим Самойленко, заступник декана з виховної роботи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Надія Кот.

До акції також долучилися голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль та його заступник Олександр Бабанін, Народний депутат України Олександр Пономарьов, міський голова Володимир Чепурний, секретар міської ради Олексій Холод та начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк, які висловили щиру вдячність студентам БДПУ та жителям міста за долучення до екологічної акції.

 

 «Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами В. Гнатюка (БДПУ) та Я. Сокол (Студклуб БДПУ)

Наші – на конференції

21 березня ц. р.  на базі Дніпровського педагогічного коледжу пройшла І Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання сучасної освіти: методологія, теорія, практика», у якій взяли участь представники педагогічної та психологічної науки, спеціалісти-практики, аспіранти та здобувачі, а також студенти коледжу.

Наші викладачі Ірина Черезова, Ольга Фролова та Ольга Сербова, а також магістрантка Анна Дресвянникова стали активними учасниками конференції.

Конференція проходила в формі пленарного і семи секційних засідань, під час яких науковці, експерти, дослідники, практичні педагоги   та психологи обговорили проблеми розвитку сучасної освіти крізь призму методологічних  питань, педагогічну спадщину видатних українських освітян та зробили акцент на використанні інноваційних педагогічних технологій, актуальних питаннях інклюзивної освіти. Так, доцент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ Ольга  Сербова у своєму виступі «Психолого-педагогічний супровід освітнього процесу дитини з розладами спектру аутизму» звернула увагу аудиторії на актуальність проблеми та представила основні напрямки корекційного впливу на розвиток і соціалізацію дітей в умовах інклюзивної освіти.

 

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ольги Сербової)

 

 

Тренінг для підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти у Вінниці

21 березня 2019 р. у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова проведено ТРЕНІНГ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ЕКСПЕРТІВ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ.

Тренінг відбувся в рамках проектів «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти» (партнери: Центр досліджень вищої освіти (Чеська Республіка), МОН України) і «Нова система акредитації як засіб забезпечення якості та подолання корупції у вищій освіті» (Міжнародний фонд «Відродження», благодійний фонд «Інститут розвитку освіти»).

Це – один із наступних кроків Тренінгу для тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти, організованого Інститутом вищої освіти НАПН України (https://us.bdpu.org.ua/treninh-dlya-treneriv-z-pidhotovky-ekspertiv-iz-zabezpechennya-yakosti-vyschoji-osvity.html )

Тренінг проведений зав. відділом аспірантури та докторантури ВНМУ ім. М.І. Пирогова доцентом Ольгою Драчук і професором БДПУ Ігорем Лиманом.

Поміж інших аспектів, під час тренінгу обговорювався досвід БДПУ у проектах QUAERE та «Інноваційний університет і лідерство».

Наступний тренінг відбудеться в БДПУ 27 березня.

 

Ігор Лиман, координатор міжнародної діяльності БДПУ

 

«Україна – Європейський Союз: від партнерства до асоціації»

19-20 березня 2019 р. Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції (голова правління – Ірина Сікорська) та Львівський національний університет імені Івана Франка провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна – Європейський Союз: від партнерства до асоціації» (до 25-річчя підписання Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС).

Захід відбувся під егідою програми ім. Жана Монне Еразмус+ у рамках проекту “Enhanced Visibility on European Integration Teaching and Research” спільно з Українською асоціацією міжнародного права та національним офісом Еразмус + в Україні у співпраці з ініціативою «Європейський парламент – до кампусу» за підтримки програми Львівської міської ради «Львів науковий».

Серед доповідачів конференції були Яцек Ключковський – Координатор з питань України в Інституті Східноєвропейських Досліджень, Варшава (Варшава, Польща), Посол Польщі в Україні 2005-2010 рр.; Ендрю Дафф – Президент Групи Спінеллі, Запрошений дослідник Європейської Ради Зовнішньої Політики (Брюссель, Бельгія), депутат Європейського Парламенту від Великої Британії 1999-2014 рр.; Пауло Канелас де Кастро – Президент Асоціації з Європейських студій в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Керівник Кафедри ім. Жана Монне в Університеті Макао (Китай); Микола Гнатовський – Віце-президент Української асоціації міжнародного права, Президент Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Бердянський державний педагогічний університет на конференції був представлений доповіддю Ігоря Лимана та Вікторії Константінової «Співпраця України з ЄС в рамках проекту програми Еразмус+ «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій», у якій викладений досвід участі БДПУ у проекті QUAERE.

Результати конференції висвітлено у Щорічнику «Ukrainian Yearbook of European Integration Studies».

Докладніше про конференцію можна побачити тут: http://www.lnu.edu.ua/u-l-vivs-komu-universyteti-vidbulasia-konferentsiia-ukraina-yevropeys-kyy-soiuz-vid-partnerstva-do-asotsiatsii/

Ігор Лиман, координатор міжнародної діяльності БДПУ

 

На світлинах:

1. Відкриття конференції ректором ЛНУ Володимиром Мельником

2. Президія

3. Вікторія Меняйло, Ірина Сікорська та Ігор Лиман

4. Яцек Ключковський та Ігор Лиман. Львів, ЛНУ, березень 2019

5. Яцек Ключковський та Ігор Лиман. Львів, УКУ, грудень 2007

На шляху до педагогічної майстерності

21 березня відбувся засихист педагогічної практики студентів першого курсу магістратури спеціальності 014 Середня освіта (мова і література (англійська)) факультету філології та соціальних комунікацій.

Майбутні вчителі представили результати своєї роботи, поділися враженнями і набутим досвідом.

З 18 лютого по 16 березня вони мали нагоду продемонструвати власні знання та здібності в загальноосвітніх школах №11 та №16, в гімназії №3 “Сузір’я”.

Магістранти зазначають, що саме під час проходження педпрактики студент може реалізувати себе в якості вчителя, проявити свої професійні та творчі здібності, переконатися в правильності вибору майбутньої професії.

Педагогічна практика дала нам змогу перевірити як теоретичні знання, так і знання методики викладання фахових дисциплін, втілити у життя власні ідеї, перевірити себе на міцність. На власному досвіді ми переконалися, що робота вчителя – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця; чітко зрозуміли, що неодмінним атрибутом педагогічної діяльності є постійне експериментування, пошук нових ідей, креативність, самовдосконалення тощо.

Практика дозволила краще ознайомитися з тонкощами роботи вчителя англійської мови та зарубіжної літератури, спробувати себе в якості класного керівника. Кожен з нас отримав можливість планувати, організовувати і проводити навчальну та виховну роботу, спостерігати за сприйманням, осмисленням і засвоєнням учнями нового навчального матеріалу, взяти безпосередню участь у вирішенні педагогічних ситуацій.

Майбутні вчителі-словесники не шукали легких шляхів, тому кожен використовував різноманітні методи, прийоми і види навчальної діяльності на  своїх уроках з  англійської мови та зарубіжної літератури:

Олена Турченкова: « Я використала ігрові форми для роботи з дітьми. Так як я проводила уроки англійської мови у 6 класі, то дітям не цікаво було би просто сидіти за партою, або ж просто виходити до дошки. Тому я використала звичайний м’яч. Мені необхідно було розвивати їх усне мовлення. Я кидала цей м’яч кожній дитині з запитанням англійською мовою. Вони мали мені відповісти та дати дуже розгорнуту відповідь. Ігрова форма – це дуже гарна можливість дати дітям відчути себе більш невимушено. Але вони постійно були також і в напрузі, бо не знали, до кого ж в наступний раз полетить цей м’яч. Діти були  в захваті. А коли діти відчувають радість від уроку, то мені вдвічі приємніше».

Карина Ступницька: «Я пішла більш традиційним шляхом. Мені необхідно було розпочати вивчати біографію Гоголя на уроці зарубіжної літератури.  Аби дітям було цікавіше, я розповідала незвичайні  факти про письменника. Також ми згадували твори, які вони раніше вивчали. Діти виявили кмітливість та винахідливість у пригадуванні літературної спадщини Гоголя. Я працювала з портретом письменника. Розширила  знання дітей  про літературну епоху реалізму. Дуже цікаво було дітям дізнатися про те, що сам письменник був з України. Також я використала прийом «інтермедіальності». Ми переглянули відео-фрагмент фільму «Ревізор». Діти сказали мені «дякую» за урок. Тож це була моя особиста маленька професіональна  перемога.»

Галина Летюченко: «На своєму уроці з англійської мови я використала декілька відео-матеріалів. Так я з дітьми вивчала у 5 класі минулий час. Мені було необхідно з ними закріпити знання з неправильних дієслів. Я вирішила увімкнути їм пісню. Тож ці дієслова з дітьми ми «проспівали». Плюс цього відео був у тому, що таким чином можна закріпити те, що вони тільки-но почули. Діти весь час посміхалися. Сподіваюся, що я достукалася до їх сердець. З літератури ми проходили Елеонор Портер «Поліанна». Аби діти краще зрозуміли сенс цього твору, я запропонувала дітям пограти в гру «радість». У кожному моменті необхідно знаходити щось позитивне та щось добре. Погані моменти вмить перетворюються на світлі, коли ти відганяєш від себе хмарину поганого настрою! Ми є «призмою» – що випромінюємо, те від нас і відбивається. Завдяки головній героїні твору ми з дітьми це усвідомили!»

Студенти висловлюють щиру вдячність за методичну допомогу та підтримку груповим керівникам: Юлії Прядко – старшому викладачеві кафедри іноземних мов і методики викладання, Софії Філоненко – професору кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства та всім фахівцям (нашим викладачам і вчителям) за надану можливість  отримати неоціненний досвід під час практики.

Вікторія Попівщая,
Галина Летюченко,
студентки групи  м1АМЛ
Світлини з архіву авторів

Засмакувала кава знову…

 …Цього разу – учням-випускникам Бердянської школи №4, які із задоволенням завітали сьогодні до університетської конференц-зали на традиційні п`ятницькі посиденьки з професорами та викладачами БДПУ.

Представляла гостям нинішніх учасників зустрічі проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич: професора, завідувача кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства ФФСК Ольгу Харлан, яка, до речі, свого часу працювала в четвертій школі; професора кафедри фізики та методики навчання фізики ФФМКТО Олександра Школу; кандидата педагогічних наук, доцента кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти ФДССО Наталю Захарову; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри початкової освіти ФППОМ Ладу Чемоніну; голову комітету профспілки, депутата міської ради Віталія Лолу, редактора газети БДПУ, регіонального представника американського Фонду імені Катерини Ковшевич Степана Гериліва; голову університетського самоврядування Дмитра Кіосова.

Майже півторагодинну теплу, невимушену розмову малі сьогодні  учні разом із своїм класним керівником – випускницею нашого університету Наталією Гапоненко з професорами, яка, маємо, надію, що допоможе кожному з них швидше зорієнтуватися в виборі своєї майбутньої студентської стежини.

 

«Університетське Слово»

Світлини редакції та Ярослави Сокол  

В очікуванні поповнення…

   Здобуття професії – важливий етап в житті кожної людини. Знайти своє місце в сучасному сьогоденні і не помилитися у виборі професії, яка б приносила задоволення – таке завдання стоїть перед кожним випускником школи.

Профорієнтаційна робота підвищує обізнаність в подальшому навчанні та працевлаштуванні. Дозволяє бути мобільним на ринку праці.

Традиційно у березні агітбригада нашого коледжу разом із педагогічними працівниками відвідують школи міста та району.

Школярам  розповіли про професії,  спеціальності, які можна опанувати у коледжі, особливості організації освітнього процесу, матеріально-технічне забезпечення.  А також вручили майбутнім абітурієнтам буклети з профорієнтаційною інформацією.

Бердянський економіко-гуманітарний коледж чекає на поповнення в родині майбутніх випускників 9 та 11 класів. Команда коледжу буде робити все, щоб молодь, яка тут навчається та буде навчатись завжди були в зоні комфорту.  Адміністрація  коледжу висловлює щиру  подяку директорам та вчителям  загальноосвітніх  закладів за плідну співпрацю.

Галина Іванченко,
заступник директора з виховної роботи

Світлини з архіву коледжу

 

Журналістика під час виборчий перегонів

Сьогодні, 22 березня, у 4 корпусі БДПУ відбулася відкрита лекція завідувача кафедри соціальних комунікацій, доцента Юлії Мельнікової на тему : «Журналістика під час виборчих перегонів».

Студенти 2ж групи на прикладах зі ЗМІ дізналися про журналістські порушення, розглянули специфіку висвітлення інформації про кандидатів. Викладач наголосила на особливостях передвиборчої реклами та політичної агітації. Під час пари студенти встигли розглянути обмеження для журналістів у виборчому процесі.

На занятті були присутні викладачі кафедри: доцент Анастасія Носко, доцент Роман Костромицький, доцент Людмила Кондакова та асистент Дар’я Федосова.

Кафедра соціальних комунікацій

Світлини з архіву кафедри

 

Квіти моєї Батьківщини

Головним призначенням професійних гуртків Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ є розвиток креативного мислення та професійної майстерності майбутніх фахівців.

Саме сьогодні у стінах освітнього закладу свою майстерність продемонстрували учні гуртка «Феєрія смаку», керівником якого є майстер виробничого навчання Людмила Матвєєва.

Відвідувачі виставки «Квіти моєї Батьківщини» побачили роботи з цукрової мастики у вигляді квітів. Виставкові столи перетворились у заквітчані клумби. Роботи були зроблені на такому високому професійному рівні, що здавалось, ніби це живі квіти.

Керівник гуртка Людмила Матвєєва володіє професійною майстерністю та передає свої знання та вміння підростаючому поколінню.

Головне для учнів – реалізація творчого потенціалу та визнання оточуючими їх досягнень.

 

Олена Ліпанова,

заступник директора з НВР

Світлини з архіву коледжу