Гуманітарно-економічний факультет вітає!

З 14-16 березня у Київі проходила Х міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2019» та ІХ Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu». У номінації «Упровадження інноваційних освітніх і виробничих технологій  ˗ ефективний засіб підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів» золоту медаль виставки отримали Крижко Василь Васильович, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування та Лисаков Сергій Володимирович, аспірант Бердянського державного педагогічного університету за представлений проект «Провідництво в освіті – інноваційна управлінська технологія». Колектив факультету щиро вітає своїх колег з перемогою. Бажаємо подальших творчих успіхів та перемог.

DSC_9647 DSC_9663

DSC_9667 DSC_9672

Вищий клас – наш майстер-клас!

14 березня ц. р. для студентів спеціальності «Харчові технології» в кухні-лабораторії економіко-гуманітарного коледжу БДПУ  відбувся майстер-клас із приготування суш та ролів.

Демонстрував свою майстерність із приготування страв японської кухні Віталій Ігнатьєв – сушист одного з підприємств ресторанного сервісу Бердянська. Фахівець ознайомив студентів з новими технологіями приготування, оформлення та подачі страв. Студенти, в свою чергу, мали можливість, під керівництвом кухаря, зробити один з фірмових сетів.

«Заняття у формі майстер-класу просто необхідні, адже, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати чи почути», – зазначила викладач предмету «Технологія приготування їжі» Лариса Паленкова, яка була організатором проведення лабораторно-практичного заняття з теми: «Особливості технології приготування суш та ролів» із застосуванням сучасної педагогічної технології – майстер-класу.

Після заняття студенти мали можливість продегустувати приготовлені страви.

8  53761220_2093387507410355_1915147392122880_n

54268347_2206972406192022_4122299573362229248_n 53410186_578118422708560_3125144287629541376_n

 

Вікторія Костюкович,
методист

Світлини з архіву коледжу

 

Із Дня фінської освіти

15 березня ц. р. у Києві проходив День фінської освіти. Це офіційний старт і презентація проекту «Навчаємося разом», що передбачає підтримку фінськими експертами реформи шкільної освіти в Україні.

У відкритті проекту взяли участь: Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Генеральний директор Фінської національної агенції з освіти Оллі-Пекка Хайнонен, Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Стефан Шленінг, вчителі та викладачі з усієї України, модератор заходу – куратор соціальної ініціативи «Право на освіту» Наталія Мосейчук.

Лілія Гриневич на відкритті проекту, зокрема, зазначила: “В першу чергу, нас об’єднують з фінською освітою цінності. Ми хочемо і вже поклали в основу реформи інтерес і підтримку кожної дитини. Ми виходимо з того, що кожна дитина має почуття гідності, має потенціал, який можна розвивати. І ми маємо знайти спосіб, щоб підтримати кожну дитину… Наші колеги, фінські експерти, об’єднані з нами цією метою”.

У роботу проекту включено факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ (декан – професор Людмила Коваль), викладачі якого вже брали участь у численних тренінгах, курсах з проблеми підготовки майбутніх учителів початкової школи в умовах НУШ. Вже неодноразово піднімалося питання процесу модернізації професійної підготовки майбутнього першого вчителя в ЗВО, проте горизонтальна траєкторія підготовки вчителів дещо виключала цей аспект. Відповідно у рамках цього проекту будуть задіяні численні ЗВО за підтримки фінських колег, які працюватимуть та координуватимуть зусилля з вище окресленої підготовки.

На презентацію проекту були запрошені керівники численних міських відділів освіти та завідувачі кафедр початкової освіти ЗВО (завідувач кафедри початкової освіти ФППОМ – професор Алла Крамаренко). 

У цілому проект спрямовано на підвищення якості освіти та суспільне сприйняття української освіти. Планується спільна розробка нової комунікаційної стратегії МОН щодо підвищення обізнаності широкого загалу щодо концепції Нової української школи. Також буде надано підтримку в розробці сучасних навчальних матеріалів, в тому числі для учнів з особливими потребами.

У рамках Дня фінської освіти відбулась виставка сучасного шкільного обладнання.

Наступним етапом проекту є робота над розробками програм з методик навчання предметів відповідно до вимог НУШ.

IMG-6f6e6dfd8e0622fb0a9bf5dd3b2d9822-V IMG-7c279da1e9618e0004b8c9616f0d0308-V

IMG-52c0d19ed08192acde00c83c53d2f682-V IMG-314eeec13673685d94a2256b128e28d3-V

IMG-aca5781acf99e59e8bf5fea05fffd205-V IMG-c747c4f1c737d21a7ce28741e25c58e7-V

IMG-af0ce6c5b0cd195e04f0491565376d84-V IMG-c82d99fbaa82790134fe4e455aec36e7-V  

IMG-dbc7f746bdcff3c99a08e8defc2d034e-V IMG-f7dc8cac4073a66cd234e818057e897b-V

 

«Університетське Слово»

(за матеріалами кафедри початкової освіти)

Світлини з архіву кафедри)

 

Про «звітне дійство» – від заступника декана…

Як ми уже повідомляли, 15 березня 2019 року в актовій залі Бердянського державного педагогічного університету (https://bdpu.org.ua) відбувся традиційний захід – звіт студентів-істориків гуманітарно-економічного факультету (https://bdpu.org.ua/faculties/gef/) про польову археологічну практику 2018 року. Своїми враженнями від цього неповторного дійства ділиться наша постійна авторка – Ірина Нагай.

Послухати студентів та археологів прийшли не тільки студенти та викладачі Бердянського державного педагогічного університету (https://bdpu.org.ua), але й учні Бердянського муніципального ліцею та «аксакали» – члени Бердянського археологічного товариства «Ольвія-Арго».

Дівчата та хлопці, як завжди, творчо та весело повідали про «важке» експедиційне життя. Особливий захват у присутніх викликало вдале перетворення студентки-магістрантки Марії Тохтамиш (https://bdpu.org.ua/faculties/gef/structure-gef/kaf-istor/)  в керівника експедиції – Валентину Папанову. Щороку студенти вдосконалюються у пародіюванні улюбленого викладача.  Судячи з того, що і сама Валентина Анатоліївна сміялася до сліз – жарти вдалися! 

Із великим інтересом та увагою всі присутні ознайомилися з презентацією результатів минулорічних розкопок Пологівської експедиції. Оскільки чимало часу у наших вчених-керівників пішло на обробку та експертизу експонатів (враховуючи значущість знахідок), ольвійцям довелося чекати весни, щоб детально підготувати фото-звіт.

Керівництво університету та факультету високо оцінило роботу студентів під час практики та нагородило самих активних грамотами та подяками. По завершенню урочистої частини у лабораторії утворилася черга з бажаючих ознайомитися та на власні очі побачити знахідки експедиції.

OLBIO 1  OLBIO 3

OLBIO 2 OLBIO 4

OLBIO 5 OLBIO 6

OLBIO 7

 

Ірина Нагай,
заступник декана з виховної роботи ГЕФ

Світлини Андрія Токовенка

 

 

 

Така смачна «професорська кава»…

…До речі, й не тільки кава, а й зелений та чорний чаї, цукерки, випічка, які й цього разу запропонували гостям дівчата-помічниці голови університетського голови профкому.

А гостювали 15 березня ц. р. на чергових п`ятницьких посиденьках з професорами БДПУ та іншими авторитетними науковцями учні цьогорічного випускного класу Бердянської школи № 20 разом із класним керівником, вчителькою української мови та літератури Валентиною Семенюк і вчителькою зарубіжної літератури Оленою Сердюк.

По-домашньому тепло, щиро, інколи й жартівливо з учнями спілкувалися: ректор БДПУ, професор Ігор Богданов; проректор з науково-педагогічної діяльності Вікторія Ліпич, колишні учні  двадцятої школи, а нині – професор, координатор міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман і доцент кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти БДПУ, кандидат педагогічних наук Павло Буянов, а також завідувач кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання Світлана Хатунцева, колишня вчителька та зауч школи №20, а сьогодні – кандидат філологічних наук, доцент факультету філології та соціальних комунікацій Ганна Вусик. Гостями також допомагали знайомитися з усіма  принадами навчання і активного відпочинку студентів у БДПУ: голова профкому БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола, редактор газети БДПУ «Університетське Слово», регіональний представник американського Фонду ім. К. Ковшевич Степан Герилів та заступник голови Студентської ради БДПУ Микола Оверченко.

…Ще довго не могли розпрощатися представники університету з школярами, бо гостей ще багато чого цікавило: від неповторних експонатів музею історії БДПУ до оновленої спортивної зали…

1 5

3 4  

6 7 9

10

«Університетське Слово»

Світлини редакції

Справжні Шевченківські читання

У чудовий весняний день, 13 березня, в рамках кураторської години завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії, асистентом кафедри психології  Мариною Богдан зі студентками першого курсу спеціальності 013 Початкова освіта було проведено Шевченківські читання, присвячені пам’яті славетного Кобзаря.

Студентки із захопленням підготували цікавий матеріал про митця та його найвідоміші твори. Так, Крістіна Яловега ознайомила присутніх із маловідомими фактами з життя Тараса Шевченка; Ганна Коштовна, Вікторія Кльопова та Ольга Харебіна продекламували свої улюблені поеми; а Тетяна Шевченко емоційно сколихнула колежанок акапельним виконанням пісні «Буйний вітер».

В черговий раз переконуємося, що поезія Тараса Шевченка продовжує жити в серцях усіх поколінь та не припиняє бути актуальною.

Дякую першокурсницям за відповідальне ставлення та чудову підготовку до заходу!

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

???????????????????????????????

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Марина Богдан,

завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії

 

У рамках тижня профорієнтації

Багаторічною дружбою відзначаються відвідування факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти школярами-старшокласниками ЗЗСО  №9 та їх учителями. В рамках «тижня профорієнтації» 15 березня ц. р. більше 25-и майбутніх абітурієнтів були ознайомлені з напрямами підготовки студентів, умовами вступу, навчання та проживання.

Наш досвід свідчить про те, що більшість вступників мають досить поверхове уявлення про специфіку професій, що їх цікавлять. Тому одним із напрямком профорієнтації є підвищення поінформованості вступників про особливості майбутньої професії.

Із метою ліквідації цих інформаційних прогалин викладачі ФФМКТО провели  цей захід.

Щиро привітала школярів декан факультету, професор В. І. Жигірь, від якої старшокласники отримали вичерпні відповіді на всі питання, пов'язані зі вступом до вищого навчального закладу, більше дізналися про студентське життя та перспективи працевлаштування після закінчення вишу.

Г. М. Алєксєєва розповіла про структуру факультету, про міжнародні зв’язки  Бердянського державного педагогічного університету із Заслуженим автономним університетом Пуе­б­ла, який сьогодні має вельми сильні позиції серед університетів Мексики. Колективні проекти між нашими студентами мають реальні результати, спільні публікації відзначаються високим імпакт-фактором та цитуються наукометричними базами Scopus та Web of  Science.

В. В. Ларик продемонстрував проект наших студентів з робототехніки, який викликав бурю емоцій учнів та зацікавленість штучним інтелектом. М. П. Павленко розповів про напрямками підготовки, вимоги вступного конкурсу та умови навчання на факультеті.

Завідувач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій В. І. Перегудова познайомила школярів з навчальними аудиторіями, майстернями і лабораторіями, в яких майбутні технологи та енергетики оволодівають необхідними професійними компетентностями.

Доценти кафедри О. В. Рогозіна та Ю. Ю. Бєлова презентували учням творчі здобутки студентів, провели екскурсію виставками студентських робіт.

П. Г. Буянов та Ю. О. Єфименко розкрили школярам цікавий світ такого надважливого нині напрямку як енергетика.

Такі акції є запорукою того, що майбутні абітурієнти правильно визначаться, до яких вишів подавати документи; успішно пройти підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання, і, нарешті, стати студентом омріяного вищого навчального закладу.

viber image 2019-03-15 , 19.15.54 viber image 2019-03-15 , 19.15.55

viber image 2019-03-15 , 19.15.56 viber image 2019-03-15 , 19.15.58

viber image 2019-03-15 , 19.15.59 viber image 2019-03-15 , 19.45.57

viber image 2019-03-15 , 19.45.59 viber image 2019-03-15 , 19.46.01

viber image 2019-03-15 , 19.46.03 viber image 2019-03-15 , 19.46.04 viber image 2019-03-15 , 19.46.05

 

Ганна Алєксєєва,
кандидат педагогічних наук, доцент        

Світлини з архіву кафедри КТУНІ

 

Тиждень сучасної хореографії

Із 11 по 15 березня ц. р. на кафедрі теорії і методики навчання мистецьких дисциплін проходив «Тиждень сучасної хореографії». Організаторами виступили кандидат педагогічних наук, старший викладач Ю. П. Тараненко та студенти 1 курсу ІІ рівня вищої освіти спеціальності «Хореографія». Упродовж тижня проходили такі навчально-виховні заходи: «Релакс танцівників», який передбачав перегляд фільму про сучасний танець з обговоренням під час брейк-кави у дружній студентській атмосфері; конференція з сучасної хореографії «Жива бібліотека»,  перед проведенням якої студенти оформили тематичні фотозони»; майстер-класи з різних напрямків сучасної хореографії, які проводилися студентами-магістрантами разом із студентами-бакалаврами.

Підбиваючи підсумки «Тижня сучасної хореографії», студенти усіх курсів продемонстрували хореографічні постановки у різних стилях сучасного танцю, балетмейстерами яких були Фоменко Є., Береговська К., Шалімова К. Студенти спеціальності «Хореографія» були нагороджені подяками від кафедри.

DSCF0575 DSCF0607

IMG-3adad5212155c248a7557b327a62aa6e-V IMG-13b5d3f8d07ba349c893f55af7b8a732-V

IMG-54a358eaf050990122c808406813b7de-V  IMG-56701c8e07b0841384afffea523bd503-V

IMG-b3732d933625a68850c76ad380452fbe-V IMG-939a14020857868b7a8dce2b7e8a45c0-V

IMG-d49fb269f881363698e09d0e66de9dc6-V IMG-fdb6422674ba0bf2c33473c5c1783827-V

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

Звітували університетські археологи

15 березня в актовій залі БДПУ відбувся традиційний звіт щодо підсумків археологічної практики та розкопок археологічної експедиції БДПУ.

Минулий рік видався плідним для бердянських археологів. Студенти 2, 3 курсів гуманітарно-економічного факультету проходили практику в історико-археологічному заповіднику «Ольвія», під керівництвом завідувача навчальної археологічної лабораторії, кандидата історичних наук, доцента Валентини Папанової. А археологічна експедиція БДПУ побувала у Пологах, де проходили розкопки двох курганів. Бердянській експедиції вдалося віднайти унікальні знахідки з бронзи.

Студенти презентували аудиторії нелегкі археологічні будні. Веселі сценки, засновані на реальних подіях, з гумором та легкістю показували, як майбутнім археологам давалися екстремальні умови. Додатково поринути у атмосферу археологічних пошуків допомогли фото і відеоматеріали з розкопок.

Перший проректор, доктор педагогічних наук, професор Ольга Гуренко та заступник декана гуманітарно-економічного факультету з навчально-методичної роботи, кандидат історичних наук, доцент Олена Авдєєва вручили грамоти та подяки студентам, а також волонтерам (випускникам БДПУ), які вже не перший рік підтримують експедицію.

_DSC0076 _DSC0102

_DSC0138 _DSC0149

_DSC0153 _DSC0162

_DSC0204 _DSC0341

_DSC0397

Юлія Барно,

кореспондент «Університетського слова»

Світлини автора

Шевченківські дні на кафедрі

                 В Україні березень часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні до нас приходить Великий Кобзар і щоразу новим, неповторним.

                 До дня народження митця студенти 1 курсу спеціальності «Хореографії» під керівництвом куратора, старшого викладача Ємельянової О. Ю. підготували виховний захід «Мотиви творчості Т. Г. Шевченка в сучасній хореографії», до якого були залучені студенти усіх курсів спеціальностей «Хореографія», «Психологія», «Музичне мистецтво». Мета заходу – розглянути творчість митця з різних аспектів: живопису, поезії, музики тощо.

                 Розпочався виховний захід просмотром відеофільму, у якому надзвичайні та повноважні посли 13 країн декламують уривки з поезій Шевченка. Студенти також читані вірші великого Кобзаря. Глядачам було запропоновано до перегляду фотопрезентацію «Шевченко – художник», яка ознайомила присутніх з його мистецькою спадщиною. У рамках практичної спрямованості заходу студенти отримали творче завдання – виконати й успішно продемонстрували перформанс на вірші Т. Г. Шевченка, покладені на сучасну музику…

DSCF0494 DSCF0524

 

«Університетське Слово»

(за матеріалами та світлинами
кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін)