Випусковою кафедрою теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету здійснюється підготовка бакалаврів за спеціальностями 014 Середня освіта (Фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт, а також магістрів за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт. З метою підвищення якості освітнього процесу викладачі активно залучають до аудиторних занять професіоналів-практиків.
Так, у квітні 2024 року відбулася низка зустрічей здобувачів вищої освіти з фахівцями сфери фізичної культури та спорту в межах вивчення освітніх компонент.
До практичного заняття з ОК «Професійна майстерність» (викладач: доцентка Наталя Самсутіна, IV курс, ОПП «Фізична культура») долучився випускник БДПУ, учитель фізичної культури Бердянського ЗЗСО№1, інструктор тренажерного залу Микола Станчевський, який ознайомив здобувачів вищої освіти з особливостями проведення уроків фізичної культури в умовах Нової української школи.
Під час вивчення ОК «Організація спортивно-масової роботи в ЗЗСО» (викладач: доцентка Людмила Коновальська, IV курс, ОПП «Фізична культура») до практичного заняття долучилась випускниця БДПУ, учителька фізичної культури Дружківської ЗОШ І-ІІІ ст. №7, фітнес-тренер Ірина Темербек. Заняття було присвячено темі «Фіт-урок: синергія вчителя та тренера».
У межах вивчення ОК «Професійна майстерність тренера-викладача» (викладач: доцентка Людмила Коновальська, IV курс, ОПП «Фізична культура і спорт») до освітнього процесу долучилась випускниця БДПУ, тренерка академії баскетболу
(м. Шопрон, Угорщина) Олександра Радулович. Практичне заняття було присвячено тематиці професійного зростання тренера-викладача.
Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня за ОПП «Фізична культура і спорт» під час практичних занять з ОК «Системи спортивного тренування» (викладач: доцентка Людмила Коновальська) мали зустріч з тренеркою з баскетболу приватної школи (м. Фрімонт, США) Hoop Sphere Мариною Гуріненко. У ході заняття було обговорено питання особливостей професійної діяльності з організації та управління навчально-тренувальним процесом.
Залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу дає можливість студентам поглибити теоретичні знання, обговорити методичні питання, вивчити найкращий досвід фахівців сфери фізичної культури та спорту, що безперечно сприяє підвищенню якості освіти. Такий підхід до навчання може значно підвищити мотивацію студентів, адже вони бачать, як теорія перетворюється на практику та як вона може бути застосована у реальній професійній діяльності.
За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання