Незмірна чаша милосердя бердянців

За майбутньою перемогою України у війні за рідну землю стоять не лише військові та дипломати, але й ті, хто за межами фронту ладні віддати все на благо Неньки.

Саме такі люди стали героями другої книги головного редактора газети БДПУ «Університетське Слово» Степана Гериліва під назвою «Наші Атланти: незмірна чаша милосердя». На сторінках видання – діяльність університетської волонтерської організації «Наші Атланти», з’єднана з сотні постів у соціальних мережах, світлин і спогадів. Презентація цієї книги проходила сьогодні в конференц-залі БДПУ.

DSC_0525 DSC_0492

Вітальними словами до автора та присутніх звернулись: ректор БДПУ, професор Ігор Богданов та заступник міського голови Юлія Дойнова. Спільною думкою у виступах була подяка волонтерам і побажання скорішого завершення війни, що стала болем для кожного українця.Плавно презентація книги перейшла у бесіду між людьми, що знають чимало про війну і мають що сказати про її обличчя. У кожній промові переплітались пекучий біль втрат, теплі зустрічі та щасливі миті, думки про ціну волонтерської допомоги, що рятує життя. Висловлювались викладачі та громадські діячі, військові та небайдужі люди, що зробили свій внесок для наближення бажаної перемоги. Єдиним ритмом у виступах звучала віра у майбутнє без вистрілів та під мирним небом.

DSC_0577 DSC_0464 DSC_0483 DSC_0499

Кожен із присутніх отримав з рук Степана Гериліва примірник видання. Також автор подякував всім у залі за підтримку у спільній справі – допомозі армії.

DSC_0667 DSC_0581

Тож надіємося на третю книгу – про життя після війни, закінчення якої ми так чекаємо!

Сергій Біленький, 
студент-журналіст БДПУ 
Світлини автора

Вперед до професії соціального педагога

Протягом 2015-2016 навчального року студенти 403 групи спеціальності «Соціальна педагогіка» мали можливість поповнити та вдосконалити набуті знання, закріпити алгоритми професійної діяльності, сформувати навички вирішення конкретних проблем клієнтів у максимально наближених до реальних умов ситуаціях,  впевнитися у правильному виборі професії моделюючи різноманітні проблемні ситуації під час вивчення курсу «Технології соціально-педагогічної роботи».

фото2

Моделювання професійної діяльності соціального педагога в конфліктних та проблемних ситуаціях – один із важливих кроків у здобутті необхідного багажу знань та досвіду практичної роботи. Уже в стінах університету студент вчиться аналізувати, робити прогноз, підбирати ефективні способи професійного реагування та роботи задля допомоги клієнту. Тематика моделювання охоплювала всі актуальні соціально-педагогічні проблеми: тактики управління вирішенням конфліктів в учнівському середовищі, подолання різних видів залежностей (алко-нарко-інтернет залежності), організація профілактики девіантної поведінки, захист прав неповнолітніх, робота «Дамського клубу» за різним спрямуванням, діяльність консультпунктів з різноманітних питань.

фото4

Така форма навчальної роботи дозволила нам по-новому подивитися на тяжку, але соціально важливу діяльність соціального педагога. Цікава та навчальна форма проведення, позитивні емоції, вільний вибір сюжету, способів та методів реалізації, можливість апробувати себе в ролі соціального педагога, практичного психолога, захисника прав неповнолітніх,  проявити акторський та професіональний хист сприяли тому, що моделювання завжди проходило в діловій та сприятливій атмосфері. Модератор занять – кандидат педагогічних наук, доцент Наталя Миколаївна Захарова аналізувала найменші дрібниці нашої роботи задля мінімізації подальших професійних ризиків та помилок, надавала рекомендації для правильної організації, ділилася досвідом.

Ми хочемо працювати соціальними педагогами!

Студенти 403 групи
факультету дошкільної, 
спеціальної та соціальної освіти.