Стажування у Верховній раді? Реально!

СТАЖУВАННЯ

Саме так. У цьому два роки тому переконалася випускниця БДПУ, колишня наша відома студентка-журналістка Вікторія Лутчак, яка зараз проходить навчання в США. Сьогодні Вікторія прислала нам отакого листа, якого попросили її розповсюдити друзі із організації «Ліга Інтернів». Вчитуйтеся, вдумуйтеся, дерзайте! Воно того варте!!!

Ф1

Дорогі інтерни-випускники всіх років! 

Нагадуємо вам, що до 27 листопада триває І тур конкурсного відбору (заповнення аплікаційної форми) на участь у Програмі стажування у Верховній Раді України у 2017 році. 

http://interns.org.ua/uk/content/ogolosheno-konkurs-na-uchast-u-programi-stazhuvannya-u-verhovniy-radi-ukrayiny-u-2017roci

Звертаємося до вас з проханням допомогти нам у поширенні інформації про конкурс, щоб найкраща молодь з усієї України отримала шанс узяти участь у Програмі стажування, яка свого часу змінила життя кожного з нас. 

МАТЕРІАЛИ для поширення: 

1. Інформація на нашому сайті: 

http://interns.org.ua/uk/content/ogolosheno-konkurs-na-uchast-u-programi-stazhuvannya-u-verhovniy-radi-ukrayiny-u-2017roci

2. Обкладинка для Фб та інформаційна картинка (у додатку). Поширюючи інформацію у соціальних мережах, будь ласка, розкажіть вашу історію участі у Програмі 🙂 

3. Відео з прес-брифінгу про Програму стажування та конкурсний відбір: 
http://uacrisis.org/ua/49616-zayavku-na-prohodzhennya-stazhuvannya-u-vr-mozhna-podati-27-listopada-vikonavchij-direktor-go-liga-interniv#prettyPhoto/0/

4. Публікація нашої випускниці Олександри Бичковської: 
http://www.segodnya.ua/life/stories/kak-popast-v-politiku-luchshe-vsego-nachat-so-stazhirovki-v-verhovnoy-rade-ili-porabotat-pomoshchnikom-deputata-767252.html

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Цього року Програма має кілька нововведень: 

1. Аплікаційну форму конкурсанти заповнюють в онлайні: http://www.interns.org.ua/uk/content/aplikaciyna-forma

2. Тривалість Програми – 6 місяців, кінець січня – середина липня 2017 року

3. Дві форми стажування: повний та неповний день. 

Заздалегідь вам вдячні! 

Цілуємо та обіймаємо! 

З повагою 
команда ГО "Ліга інтернів"

http://interns.org.ua/ 
http://www.facebook.com/internsleague

«Університетське Слово»

Крок назустріч новим проектам

На базі Компетентнісного центру інклюзивної освіти 18-19 листопада ц. р.  з ініціативи завідуючої кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерини Петровської та Молодіжної організації «Нова Генерація» (м. Херсон) відбувся тренінг по написанню соціальних проектів. Зустріч відбулася у рамках реалізації проекту «Посилення громадянського суспільства в місцевих громадах» за фінансової підтримки Національного Фонду в підтримку демократії (США).

20161118_102922 20161118_105839

Учасниками тренінгу стали активісти волонтерських загонів «Палітра добра» і «Крок назустріч», а також викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

20161118_120503 20161118_120509 20161118_120515 20161118_120537

У рамках тренінгу Ольга Жукова (голова правління МО «Нова Генерація») та Оксана Глєбушкіна (виконавчий директор МО «Нова Генерація») ознайомили з правилами написання проекту, його структурою, складовими компонентами, логіко-структурним підходом в плануванні. Весь механізм реалізації проекту, починаючи з планування, пошуку донорів та закінчуючи реалізованим проектом тренери надали зі свого власного 23-річного досвіду розробки дійсно актуальних ідей, реалізація яких відповідає Цілям розвитку тисячоліття ООН і України.

20161118_124756

У процесі активної роботи учасники тренінгу змогли на практиці відпрацювати та закріпити набуті знання, починаючи від формулювання ідеї, закінчуючи плануванням результатів та їх індикаторів.

Учасники тренінгу і організатори заходу сподіваються, що ця зустріч була першим кроком на шляху до подальшої співпраці. А натхненні професійними і досвідченими тренерами МО «Нова Генерація», новими знаннями і результатами дводенної роботи студенти-волонтери, викладачі готові до активної проектної роботи.

Анастасія Попова,
асистент кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти,
Євгеній Шалупня,
студент 3-го курсу
спеціальності «Соціальна педагогіка»
факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Хто є хто?

17-18 листопада ц.р. в коворкінг центрі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки (м. Запоріжжя) Ресурсним центром допомоги вимушеним переселенцям було організовано тренінг-семінар «Права людини та гендерна рівність». Захід відбувся в рамках програми «Посилення спроможності регіональних організацій та ініціатив у сфері захисту прав та допомоги ВПО» за підтримки Міністерства закордонних справ Данії і Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

IMG_3809_1

У тренінгу-семінарі взяли участь представники громадських організацій та активісти Запорізької області, які працюють з переселенцями. В навчальну групу увійшли й представники Бердянського державного педагогічного університету, к.пед.н., доцент, завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерина Петровська та к.пед.н., старший викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасія Тургенєва.

69dblyBHiYw NWsXjpkd6K8

Тренерами заходу виступили спеціалістка з розвитку Проекту «Без кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія» Олександра Назарова, правовий аналітик БФ «Право на захист» Олена Виноградова. Вони розповіли учасникам про фундаментальні засади прав людини на міжнародній арені та в українських реаліях, стандарти ООН та Ради Європи, поняття гендерної рівності в правозахисній роботі, протидію дискримінації в Україні, право на захист персональних даних, а також основи національного законодавства щодо захисту прав вимушених переселенців. Крім того, учасники тренінгу отримали інформацію про діяльність Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Протягом цього заходу учасники не тільки обговорювали теорію, стандарти, до яких повинні прагнути у своїй роботі, але й одразу ж оцінювали практичне використання з огляду на те, які проблеми є в регіоні; отримали корисні методичні матеріали по вдосконаленню національного законодавства України стосовно захисту прав людини.

Risunok_jpg Сертифікат

Ознайомчу сесію для учасників тренінгу-семінару також провела керівник Відділу з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Наталія Тімоніна. Вона розповіла про основні напрями діяльності роботи Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та можливості співпраці з громадськістю в регіонах. Також всі мали можливість познайомитись з досвідом роботи регіонального представника Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Володимир Павленко.

Подібні заходи з практичною складовою корисні для багатьох громадських активістів, волонтерів, які працюють безпосередньо з людьми, самостійно надають первинну правову допомогу.

Катерина Петровська,
Анастасія Тургенєва,
викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти
На фото: робочі моменти семінару-тренінгу

Незабутня подорож до Німеччини

Інтерв`ю

Цього року  студенці 5 курсу  факультету філології та соціальних комунікацій Мирославі Луценко випала унікальна можливість  відвідати Німеччину за програмою ZAV (аналог W&T у Німеччині). Як цікаво провести літні канікули за кордоном ми вже з вами дізнавалися. А ось як зустріти осінь у Німеччині та ще й заробити гроші – про все це нам розповіла Мирослава.

gVWrWZYlxj8 -GxiZXz1Pcg

– Як ви дізналися про програму ZAV?

– Про програму я дізналася ще на початку року, коли до нашого університету приїздив головний директор фірми «MitOst» Сергій Сердюк із презентацією студентської програми ZAV (аналог W&T у Німеччині). З додатковою інформацією можна також ознайомитися на сайті ferienjobzav або ж зателефонувати помічнику-консультанту, який завжди терпляче відповість на всі запитання стосовно програми. Така собі хвилинка реклами.   

– Розкажіть в якому місті ви були?

–  Місце роботи знаходилось недалеко від містечка Біспінген, що між Ганновером та Гамбургом. До речі, карту Німеччини та диски з допоміжною літературою я отримала у подарунок від фірми MitOst, і це був лише початок приємних бонусів.  

– Де ви працювали? Які були ваші обов'язки?Яка була ваша заробітна плата? 

– Працювала я в Раштетте, це такий здоровецький комплекс мотель-ресторан-заправка. Тож доводилось робити буквально все: мити посуд, прибирати кімнати, працювати на касі, допомагати шеф-кухарю, працювати на «ресепшн» в мотелі, готувати бутерброди та сосиски, прати речі, заповнювати вітрини товаром, робити каву та багато чого іншого. Майже все те, що ми робимо вдома, але за гроші. До речі, цікаво, що для шефа звичайна справа протерти підлогу чи помити холодильник. Неймовірно, але факт. Оплата була почасова, робоча зміна тривала 8-10 годин. 

Чи надали вам житло, ви самі його шукали? Як ви харчувалися? 

– Житло шукати не довелося, адже про це заздалегідь потурбувалася команда MitOst та наш роботодавець. Нам надали просто дивовижні кімнати в мотелі Брунауталь і платили ми  дуже символічну суму – лише 9 євро в день (для гостей така послуга коштує від 80 євро за добу). Харчувалися ми здебільшого у цьому ж ресторані, оскільки для робітників діяла знижка у 50%. Приємним сюрпризом були безкоштовні напої – кава, соки, фанта, лимонад. Тут вже прокидалася наша щедра українська душа і жоден день не проходив без коли, молочного шоколаду чи какао. Тож якщо ви кавоман – вперед до Німеччини.

–  Найяскравіше враження за період вашої подорожі? Друзів знайомих багато знайшли? 

– І не лише друзів та знайомих. Зі мною працювали тато Као, мама Лін та мама Хан (так, дві мами, я не помилилась, в Німеччині можливо все), бабуся Хан-старша, дядько Дітер, дід Екі. І це лише родичі у першому коліні! 

Найяскравіше враження за період вашої подорожі?

– Одне враження? Ви серйозно? Я ж не Брюс Всемогутній, тут вражень вистачить на сім сезонів бразильського серіалу. Чи навіть на вісім.

Чи важко вам було спілкуватися з німцями?

– Чесно кажучи, на час реєстрації у програмі мої знання німецької мови (завдяки Сердючці та Rammstein) обмежувалися словами айн, цвай, драй, поліцай та ду хаст. Тож кілька місяців мені довелося трішки попотіти, оскільки для отримання робочого контракту рівень німецької має бути щонайменше de-5 (щоб ви не гуглили, це рівень 5 з 10 у володінні мовою). І дійсно, спочатку було дещо важко зрозуміти німців, інколи приносила яйця замість морозива, ну, принаймні, повеселила колег. Але вже за кілька тижнів мені доручали писати оголошення для робітників. Непогано, чи не так?

Так, це дуже добре. Де ви подорожували під час  програми?

– Маючи два вихідні на тиждень, ми користалися ними сповна. Я відвідала Берлін, Бремен, Гамбург, Ганновер, Зольтау, Готтінген та найбільше мене вразив Кассель. До речі, якщо ви будете підійматися до статуї Геркулеса у Вільгельмсхохе, порахуйте сходинки, а то я після 500-ї заплуталась і перестала рахувати.

–  Яку роль програма ZAV зіграла у вашому житті?

– Німеччина не просто змінила моє життя. Вона стерла і заново переписала деякі сторінки, створила бестселер, гідний Букерівської премії. 

Що ви побажаєте майбутнім учасникам цієї програми? 

– Бажаю залишити свій слід на бездоганній німецькій дорозі, створити на робочому столі папку з назвою «Deutschland» та засмітити всю пам'ять айфона фотками з ФРН.  

Розмову вела студентка-журналістка БДПУ
Валентина Ектова
Світлини з архіву Мирослави Луценко