Валентин Терлецький: «Книга – це як дитина, це ціле життя, велика боротьба»

Сьогодні, в останній день осені, письменник, журналіст, музикант, телеведучий Валентин Терлецький завітав до нашого університету з презентацією своєї нової книги «Кілька років зими».

За словами автора роману, «Кілька років зими» – своєрідна казка для дорослих, яку рецензенти і видавці відносять до жанру фентезі, або пригодницького екшену. Письменник трохи відкрив завісу таємниці, розповівши, що основою сюжету роману є пригоди дітей в суспільстві, в якому забороняється мріяти і фантазувати.

100_0978

«Півділа написати книгу, потрібно її ще видати» – жартує письменник. Валентин Терлецький працював над романом 20 років, адже перші притчі, які увійшли у книгу, були написані ще за студентських років. Проте, так звана «крапка» у кінці роману стала початком великої битви за право видати твір. Відмови, суперечки із видавцями, редагування – через це пройшов роман, перш ніж побачити світ: «Книга – це як дитина, це ціле життя, велика боротьба» – говорить Валентин Терлецький. Опублікувало книгу видавництво «Кальварія». Письменник зазначив, що він гордий від того, що саме це видавництво надрукувало «Кілька років зими», адже, за словами автора, воно публікує кращих літераторів: «Вони знайшли мене, а я – їх. Вони – мій формат, я – їх формат» – коментує Валентин Терлецький.

DSC_0545 DSC_0474

«Я сам люблю такі книги, що тримають і не відпускають до останнього абзацу» – ділиться автор і обіцяє, що читати роман буде не нудно, адже персонажів роману чекають пригоди, загадки і головоломки, а кінцівка твору – непередбачувана.

Окрім презентації книги, письменник порадував аудиторію власними оригінальними музичними композиціями, адже він є фронтменом групи «Декаданс»: «Мій рок-гурт «Декаданс» в лютому відсвяткує не багато, не мало – чверть століття» – розповідає Валентин Терлецький.

DSC_0498_cr DSC_0508 DSC_0547 DSC_0551

Упродовж усієї зустрічі з викладачами і студентами Валентин Терлецький активно спілкувався із публікою і з задоволенням відповідав на запитання. Студент-журналіст 3 курсу ФФСК Сергій Біленький поцікавився: «Кожна творча людина знаходить свій формат натхнення, хтось знаходить його біля вогню, хтось у подорожах. Де його знаходите Ви? Якщо є моменти, які Вас засмучують, вкажіть і їх».

– Мене надихають подорожі, іноді стукіт коліс потяга надихав на нові акорди. А в іншому допомагає краса нашої країни. Тож вибирайтеся з зони комфорту при першій нагоді!

DSC_0560

Ангеліна Кружкова, студентка-журналістка 1 курсу поцікавилась історією створення рок-гурту «Декаданс», на що Валентин Терлецький розповів захоплюючу історію, яка розпочалася в шкільні роки, коли гурт мав назву «Свята інквізиція».

Так непомітно та цікаво сплив час нашої зустрічі з письменником. Наостанок письменник благословив студентів на творчість і закликав не боятися писати і брати участь у різноманітних конкурсах: «Стукайте у двері, хто шукає той знаходить».

Студенти-журналісти 13-ї групи ФФСК
Світлини авторів

Студентська щедрість

Учора ми вже розповідали, що в рамках обласних благодійних патріотичних акцій «Прапор для бійця» та «Подарунок для Героя» одними з перших у нашому університеті студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти на чолі з заступником декана з виховної роботи Ольгою Щетиніною принесли відповідальній за виховну роботу в БДПУ, доценту Анетті Омельченко десятки найменувань ліків, миючих та засобів особистої гігієни.

DSCN2643 DSCN2644

А сьогодні Ольга Сергіївна привела ще одну групу студентів із подарунками для солдатів. Хлопці розповіли, що байдужих у студентському середовищі майже немає, бо кожний розуміє та усвідомлює, що одноліткам там, на фронті, набагато важче, не говорячи вже про небезпеку…

Пишаймося такими студентами!

«Університетське Слово»
Світлини редакції 

Зустріч-презентація

Сьогодні, 30 листопада, о 14 годині в Центральній бібліотеці  Централізованої бібліотечної системи Бердянська пройшла зустріч міських бібліотекарів та читачів із представниками різних бердянських волонтерських організацій: «Берегині Таврії» – Ольгою Коник, «Захист» – Віталієм Белтадзе, «Наші Атланти» – Степаном Герилівим та Наталією Фуклєвою-Іванченко.

картинка

Університетські волонтери розповіли присутнім про нелегкі шляхи-дороги кожного фронтового вантажу, подякували бердянцям за підтримку, запросили й далі продовжувати збір найнеобхіднішого солдатам на фронті…

Степан Герилів також презентував свою нову книгу «НАШІ АТЛАНТИ: незмірна чаша милосердя», подарувавши друзям-волонтерам і бібліотечним фондам кілька примірників видання із автографами автора.

НАШІ АТЛАНТИ

Інклюзія: від теорії до практики

29 листопада на базі Компетентнісного центру  в рамках Європейського освітнього проекту ТЕМПУС-ІV «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами та організаціями» викладачі та студенти факультету дошкільної, спеціальної, соціальної освіти взяли участь у міжнародній  онлайн-конференції з проблем інклюзії, що була організована факультетом перепідготовки та підвищення кваліфікації Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова за участю членів проектного консорціуму  (виші України, Білорусії, Молдови). З вітальним словом до учасників конференції звернулась перший проректор, координатор проекту ТЕМПУС-ІV в БДПУ, професор Ольга Гуренко.

DSC01521

Учасники конференції обговорювали питання впровадження інклюзивної освіти в різних країнах,  соціальних стратегій розвитку інклюзивного середовища в навчальних закладах, специфіки підготовки педагогічних кадрів для інклюзивної освіти. Зі змістовними доповідями виступили й представники нашого вишу. Так, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Ревуцька доповідала про організацію ефективного інклюзивного навчання, необхідність спеціальної підготовки педагогічних кадрів. Її метою є навчання педагогів масових шкіл і дошкільних закладів основам спеціальної психології та корекційної педагогіки, засвоєння ними спеціальних технологій навчання, ознайомлення педагогів масових шкіл з особливостями психофізичного розвитку дітей з особливими потребами, методиками і технологіями організації освітнього й корекційного процесу для таких дітей.

DSC01536 DSC01539 DSC01541

Кандидат психологічних наук, старший викладач Ганна Сизко висвітила у своєму виступі проблему психологічних бар’єрів, проаналізувала чинники, що провокують їх появу та розвиток, а також запропонувала шляхи їх подолання при взаємодії з дітьми з особливими потребами.

DSC03683 DSC01525

Про актуальність створення дейзі-бібліотек для дітей з вадами зору в інклюзивному дитячому садочку говорила магістрантка спеціальності «Соціальна робота» Тетяна Чумак.

Отже, корисним та дієвим видався обмін думками і досвідом впровадження та  розвитку інклюзивної освіти.

Наталя Захарова,
доцент кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти,
член проектної команди.

Будуть солдати з подарунками

Сьогодні, 30 листопада, університетським "нашоатлантівцям" Анетті Омельченко та Степану Гериліву вручили подарунки солдатам на фронт директор Андріївської СРШ Людмила Кріпак та представники учнівського колективу Бердянської ЗОШ №2.

DSCN2635

Завтра від їхнього імені воїнам на передову поїдуть медикаменти, продукти харчування, книги, малюнки, національна символіка тощо.

DSCN2639 DSCN2641

Дякуючи учням за таке справжнє піклування про захисників, пан Степан вручив обом учнівсько-педагогічним колективам примірники нової книги "НАШІ АТЛАНТИ:незмірна чаша милосердя" з автографом.

НАШІ АТЛАНТИ