Наш Олександр Мягченко «протоптав стежину» до ООН

У Штаб-квартирі Організації Об`єднаних Націй (США, Нью-Йорк) 13 квітня ц. р. проходила 26-я Міжнародна конференція з охорони здоров'я і навколишнього середовища «Глобальні партнери для глобальних рішень "Здоров'я і довкілля…», яку проводила  організація “Ворлд інформейшн трансфер (ВІТ)”. Це – некомерційна, неурядова організація, що має загальний консультативний статус при ООН і займається питаннями охорони навколишнього середовища та поширенням екологічної освіти, а заснувала її в 1997 році американка українського походження д-р Христина Ковшевич-Дурбак (засновниця фонду ім. К. Ковшевич, який 6-й рік представляє в нашому університеті редактор газети БДПУ «Університетське Слово»  Степан Герилів).

6  1

У роботі конференції презентувалися й наукові дослідження доцента кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання БДПУ Олександра Мягченка «Соціально-екологічні проблеми Азово-Чорноморського басейну та шляхи подолання його екологічної кризи». Науковий доробок бердянського вченого був зацікавлено та схвально сприйнятий учасниками конференції.

 Варто зазначити, що учасниками конференції був і постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

2 3

«Університетське Слово»
(за матеріалами випускниці БДПУ(інституту) 2002 року,
учасниці конференції Інни Герилів)
На світлинах: моменти міжнародної конференції

У світі античних образів

Доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури факультету філології та соціальних комунікацій Ганна Александрова 18 квітня ц. р. провела відкрите практичне заняття «У світі античних образів».   

6 8

Для проведення заняття викладач використала сучасну технологію – інтелектуальну гру – брейн-ринг, яка здатна по-справжньому зацікавити, заінтригувати, захопити студентів літературним матеріалом, побачити в ньому, без перебільшення, дорогоцінний скарб. Брейн-ринг – це гра не лише на демонстрацію ерудиції або відмінної пам’яті. Це гра, яка вимагає майже миттєвої концентрації думок, уміння логічно мислити, працювати в команді та знаходити обґрунтовану відповідь на питання. Така форма проведення заняття сприяє реалізації виховних та творчих компонентів діяльності студентів у процесі отримання знань.

У брейн-рингу брали участь дві команди: «Афродіти» та «Андромеда», до складу яких увійшли студенти-філологи 11 та 12 груп. Ганна Олександрівна підготувала для них 10 завдань різних рівнів складності: представлення команд, розминка, завдання «Зрозумій мене» (один представник із команди має жестами показати своїм товаришам афоризм, а вони – відгадати), завдання на відповідність «твір – автор», завдання «Кому належить афоризм?», опитування щодо античних жанрів, завдання «Кмітливий» (на екрані – зображення різних предметів, а команди повинні сказати, якого давньогрецького або давньоримського бога чи героя вони символізують або кому належать), завдання «Приховане ім’я», завдання на відповідність «герой – твір», останнє, найцікавіше, творче завдання – складання панегірика, який є пародією на риторичне мистецтво (на зразок пародійних панегіриків Лукіана). За результатами змагання перемогла команда «Андромеда».

1 

Позитивним моментом відкритого заняття було те, що участь у змаганні брали не тільки учасники команд, але й глядачі. Компетентні члени журі теж задавали запитання, за які команди отримували додаткові бали.

Для всіх присутніх гра подарувала незабутні враження, шквал позитивних емоцій та гарний настрій від спілкування. Студенти-учасники були дуже задоволені, адже брейн-ринг – це можливість проявити й випробувати власний інтелект, увагу, зосередженість і витримку. Залишаючи аудиторію, викладачі і студенти обговорювали найбільш гострі моменти змагання, найцікавіші питання, аналізували помилки команд.

2

Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури бажає всім студентам бути наполегливими в навчанні, оскільки саме розвинений інтелект і широкий світогляд є запорукою успішності в майбутній професії.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

День відкритих дверей в БЕГК БДПУ

За вікном – весна… Це означає, що через короткий проміжок часу кожен із випускників загальноосвітніх навчальних закладів прийматиме важливе рішення щодо свого майбутнього. Як відомо, одним із найкращих та перевірених способів здобути вичерпну інформацію про навчальний заклад  та всі нюанси вступної кампанії у ньому – відвідати День відкритих дверей.  Учора, 19 квітня, Бердянський економіко-гуманітарний коледж БДПУ гостинно запросив усіх тих, хто зацікавлений у виборі професії.

Під час проведення Дня відкритих дверей присутні мали можливість: поспілкуватися з адміністрацією навчального закладу, викладачами, учнями, студентами різних курсів та професій; ознайомитись з інформаційними тематичними стендами, отримати рекламні буклети, брошури та інші друковані матеріали профорієнтаційного характеру, уточнити умови вступу; переглянути відеоролики, презентації, виставки професійної творчості учнів коледжу; дізнатися про особливості дозвілля студентів (спортивні секції, гуртки, клуби за інтересами, художню самодіяльність); взяти участь в екскурсії по навчальному закладу, його аудиторіях, лабораторіях, бібліотеці, спортивних залах, гуртожитках, їдальні…

_MG_8865

Особливістю Дня відкритих дверей стала демонстрація учнями коледжу своєї професійної майстерності в актовій залі коледжу. Гості цього заходу не тільки із захопленням могли спостерігати власними очима як створюються кулінарні композиції.

Перлиною заходу став урочистий концерт, підготовлений учнями та студентами коледжу.

Колектив Бердянського економіко-гуманітарного коледжу висловлює щиру подяку всім абітурієнтам, їхнім батькам та усім гостям, які завітали до нас із різних населених пунктів, виявили щире зацікавлення та взяли участь у Дні відкритих дверей.

_MG_8892 _MG_8897

_MG_8952 _MG_8959

Бажаємо, щоб вибір навчального закладу був правильним і навчання у нашому коледжі було не тільки цікавим і якісним, а й приносило успіх у навчанні та задоволення від студентського життя, міцні фундаментальні знання, практичні навики і духовний розвиток. Усім цим вимогам відповідає Бердянський економіко-гуманітарний коледж, який гостинно відчиняє двері перед вами – абітурієнтами, які поповнять ряди учнів і студентів, готових вчитись, отримувати професію та працювати в ім’я майбутнього добробуту рідної  України.

 

Галина Іванченко,
заступник директора з виховної роботи
Світлини з архіву коледжу

4-й рік роботи сайту науково-дослідного інституту історичної урбаністики

Сайту Науково-дослідного інституту історичної урбаністики БДПУ виповнилося 4 роки.

Сайт продовжує працювати в трьох версіях – україномовній, англомовній та російськомовній.

За  рік роботи з матеріалами сайту ознайомились представники 68 країн, мешканці 313 міст.

країни 5 (1)

 

Ігор Лиман,
професор БДПУ

 

Велике майбутнє та теперішнє Embedded Systems

Продовжується стажування  кандидата педагогічних наук, доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні  та навчанні й інформатики БДПУ Ганни Алєксєєвої  на базі лабораторії  «Дослідження цифрових систем і оновлювання джерел  енергії» (LISDER) під керівництвом завідуючого лабораторією професора Хосе Итало Кортес  Факультету комп'ютерних наук Заслуженого Автономного Університету Пуебла  (BUAP), деканом якого є професор, доктор комп'ютерних наук  Маркос  Гонсалес Флоріс. Загальні напрямки: цифрові технології і вбудовані системи (Embedded Systems).

У своєму черговому листі до редакції Ганна Миколаївна розповідає:

«Над проектами в області цифрових технологій та вбудованих систем працюють доктор Тріидат Гарсія Грегоріо, доктор Aмєкa Хосе Луіс, доктор Карлос Армандо Ріос, доктор Гарсіа Хуарес Педро, доктор Уртадо  Мадрід Хосе Мігель, аспірант Центру Інноваційної Електроніки  (Університет Іспінії) Motion Control and industrial Applications Эрнест Кортес та студенти-магістранти: Монсерат Чекійо, студент-магістранти Мануель Родрігес, Цезар Родрігес.

DSC_0023

Розробляються протопити для промислової галузі. За кошти грантів виплачуються стипендії студентам, які працюють цілодобово, купується необхідне обладнання для проектування та розробки Embedded Systems. Розробки унікальні та мають велике наукове значення. По закінченню кожного проекту пишеться стаття, яка публікується в журналах з великим Імпакт-фактором та індексується  у Thomson Reuters (Web of Science), EBSCO, Scopus, Сopernicus.

Як це працює: купується первинний матеріал, досліджується поставлене ​​завдання, моделюються предметні області і проектується об'єкт.

DSC_0013

Вбудовані системи присутні в усіх аспектах нашого повсякденного життя: засоби автоматичного регулювання та керування техпроцесами, наприклад, авіоніка, контроль доступу; верстати з ЧПУ; банкомати, платіжні термінали; телекомунікаційне обладнання та взагалі все!

У рамках своєї наукової діяльності університетська спільнота в співпраці з дослідної лабораторії представили програму для підготовки магістрів в галузі інженерії вбудованих систем в Раді Facultad De Ciencias de la Computación, (FCC BUAP). Нова програма в академічній сфері або промисловості: автомобільна, аерокосмічна, енергетика тощо.

Це є дуже важливим кроком до співпраці наших навчальних закладів, які використовують передові технології для розвитку високоякісних проектів. Пропоную вашій увазі ще кілька світлин, зроблених у ці чудові дні мого стажування».

фото_3

«Університетське Слово»
(за матеріалами  Ганни Алєксєєвої)