Наші – на чемпіонаті для малюків

Наймолодші жителі Бердянська мали змогу 2 квітня взяти участь у перегонах на чемпіонаті «Поповзом»  зі швидкісного повзання, ходьби та бігу.

Цей масовий та видовищний захід був організований командою «Корпорації Позитиву» під керівництвом Люсьєни Лук’янченко. Це –  унікальний  проект, який об’єднує, дарує радість спілкування та нових знайомств,  прищеплює любов до спорту з раннього дитинства.

IMG_2232 IMG_2254

У  заході брали участь маленькі діти віком від 7 місяців до 2-х років (понад 100 малюків), а їх люблячі батьки заздалегідь готувались до цього заходу, розробляючи оригінальні костюми, плакати, створювали цікаві фото з теми «Підготовка до змагань», були учасниками інтернет-конкурсів….

До організації та проведення чемпіонату активно долучились студенти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної роботи зі спеціальності соціальна робота БДПУ – активісти волонтерського загону «Палітра добра», під керівництвом викладачів Катерини Петровської та Анастасії Тургенєвої (див. світлини).

IMG_2263 IMG_2270 IMG_2277 IMG_2420

Для комфорту та гарного настрою дітей були створені цікаві фото-зони, куточок для ігор, проводились розвиваючі майстер-класи, працювали аніматори. Усі учасники були нагороджені різноманітними подарунками, ніхто не залишився без уваги.

IMG_2225

Загалом день видався дуже чудовим, наповненим яскравих барв, кожен зміг отримати заряд щастя, добра та позитивних емоцій, й отримати задоволення від чемпіонату.

Подібні заходи сприяють отриманню студентами досвіду спілкування з батьками, дітьми раннього віку, формують навики роботи в команді, планування виховних заходів, розвивають увагу, креативне мислення, відповідальність.

Анастасія Лебедєва,
студентка 303 групи спеціальності «Соціальна педагогіка»
Світлини з архіву кафедри

Визнаний спеціаліст Microsoft

Студент-магістрант факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Євген Коробов отримав сертифікат, який підтверджує, що він успішно виконав вимоги, які визнають його фахівцем Microsoft: програмування в HTML з JavaScript і CSS3.

1_2 2

Програма сертифікації Microsoft – одна з найвідоміших і популярних програм сертифікації IT-фахівців. Отримання сертифікату Microsoft є хорошим початком чи продовженням кар'єри, допомагає поглибити технічні знання, розвинути співробітництво з іншими ІТ-фахівцями і підвищити задоволеність від роботи. Після здачі сертифікаційного іспиту Microsoft спеціаліст стає членом спільноти Microsoft Certified Professional (MCP). Вітаємо Євгена з таким вагомим досягненням.

Ольга Щетиніна,
заступник декана з виховної роботи ФМКТО

Чарівний вплив на стан душі

Наприкінці березня ц. р. студенти-практиканти факультету філології та соціальних комунікацій під керівництвом старшого викладача кафедри української літератури та компаративістики Ольги Харіної та кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Івана Давиденка відвідали Бердянську спеціалізовану школу №16, де відбулося чергове засідання клубу шанувальників поезії «Біла лілея». Цього разу керівник клубу – заступник директора з НВР, учитель-методист вищої категорії Олена Нюкало  разом із учнями школи звернулися до життя й творчості видатної української письменниці-шестидесятниці – поетеси Ліни Костенко. Розпочався захід традиційно з гімну «Білої лілеї». Епіграфом до поетичного вечора послужили слова Ліни Костенко «Поезія – рідна сестра моя». Олена Володимирівна подала загальні відомості про мисткиню й довела, що Ліна Костенко – неперевершена, визначна постать в українській літературі. Гості мали змогу переглянути декілька цікавих відеофрагментів про Ліну Костенко й упевнилися, що вона, перш за все, – ЛЮДИНА, а вже потім талановита особистість.

IMG_0182 IMG_0214

Порадували зір і слух найменші учасники заходу – першокласники, які виразно й емоційно продекламували поетичні твори Л. Костенко. Яскраві костюми, акторська майстерність, щирість, жести й міміка учнів захопили серця всіх, подарували чудовий настрій. Не залишили байдужими слухачів і виступи учнів п’ятого класу.

IMG_0218 IMG_0219

Чимало поезій Ліни Костенко було покладено на музику, тож пролунали пісні «Небачене побачено», «В пустелі сизих вечорів» у майстерному виконанні старшокласників.

 У затишній та просторій аудиторії лунали вірші поетеси, присвячені долі, війні, коханню… Гості мали змогу почути вірші не тільки з уст учнів школи, а й у виконанні Б. Ступки, Л. Ребрик, П. Костіцина (під час перегляду відеороликів). Надзвичайно захопив танець у супровіді пісні «Моя любове, я перед тобою» Надії Глазової та її партнера. Зворушила й розчулила інсценізація Марією Богдановою та Іллею Чернегою уривка з роману у віршах Л. Костенко «Маруся Чурай».

Узяла участь у заході й випускниця школи, нашого факультету – Тетяна Аксиненко, яка нині є вчителем англійської мови. Декламування вірша стало справжнім емоційним вибухом, оскільки мало хто залишився без сльози. Сама Тетяна Сергіївна не змогла втримати почуттів і заплакала наприкінці виступу. Це вкотре доводить, що поезія має величезну силу над людськими серцями, впливає на стан їхньої душі.

Завершився захід традиційно гімном клубу. Від імені викладачів і студентів Бердянського державного педагогічного університету О. І. Харіна та І. О. Давиденко подякували за запрошення й цікавий позакласний захід.

Юлія Проценко,
студентка 41 групи ФФСК
Світлини автора

Активність наших у Школі сили і честі юного українця

Із 29 по 31 березня ц. р. РНМЦ «Освіта та громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та Обласним центром патріотичного виховання молоді було проведено ряд заходів для педагогічних працівників області з національно-патріотичного виховання. Одним із таких заходів був семінар «Школа сили і честі юного українця: національно-патріотичне виховання засобами Хортингу».

A1fXffyUFxo

У роботі семінару в складі організаторів брала участь старший викладач кафедри професійної освіти БДПУ, заступник голови науково-методичної колегії Української Національної федерації хортингу, кандидат педагогічних наук, майстер спорту України з хортингу Алла Хатько, яка розповіла учасникам семінару про хортинг в Україні як національний вид спорту і соціальне явище, про стан розвитку хортингу в Запорізькій області, а також про місце хортингу в сучасній особистісно орієнтованій моделі навчання і виховання.

DSC_0833 DSC_0873

У заході взяли участь понад 120 учасників Запоріжжя та області, серед яких – методисти методичних кабінетів, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники, вчителі фізичної культури, предметів «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни», керівники гуртків туристсько-спортивного спрямування загальноосвітніх, інтернатних, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів.

29 березня ц. р. у телевізійній передачі «Відкрита студія» обговорювалися питання національно-патріотичного виховання з учасниками семінару (дивитися передачу https://www.youtube.com/watch?v=V__xU1TbBeE).

«Університетське Слово»
(за матеріалами http://zoippopolosv.blogspot.com)

Приємно вітати лауреатів

Із 29 по 31 березня в місті Дніпрі проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс естрадної пісні "Імперія зірок". У нашому університеті існує багаторічна традиція участі талановитого студентства в міжнародних та всеукраїнських конференціях, семінарах, фестивалях, конкурсах… І це запрошення не пройшло повз увагу.

_DSC0873 _DSC0880 _DSC0884 _DSC0889

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музичного виховання Олена Бузова зуміла не тільки підготувати цікаву, професійно складну програму, а й особисто супроводжувати учасників фестивалю-конкурсу – студента гуманітарно-економічного факультету Миколу Булгаков та студента факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Кирила Азарова. Свою пісенну програму хлопці виконували українською, англійською та болгарською мовами.

image (1) image

Бурхливими оплесками зустрічали  виступи наших талановитих студентів не тільки на гала-концерті, а ще під час  відбіркового туру. І не дарма, бо поважне журі відзначило Миколу Булгакова Дипломом лауреата I ступеня, а Кирила Азарова –  лауреатом III ступеня.

img8 img11 (3) img14 (1)

Сьогодні, 4 квітня, на початку традиційної ректорської наради в університетській конференц-залі «дипломованих» переможців фестивалю-конкурсу та їх керівника щиро вітали перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич, учасники наради, дякуючи за таку чудову популяризацію нашого вишу на загальноукраїнському рівні, бажаючи нових успішних злетів у пісенній творчості…

Олена Бузова згодом зазначила, що пишається успіхами студентів й попросила висловити подякувати ректору БДПУ Ігорю Богданову, профкому БДПУ (голова – Віталій Лола), декану соціально-економічного факультету Тамарі Макаренко, декану факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв Людмилі Коваль, які допомагали в організації цієї поїздки.  

«Університетське Слово»
Світлини з архіву Олени Бузової та Павла Тєлькі

Починати треба з себе і сьогодні…

31 березня ц. р., напередодні Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму,  в БДПУ відбувся студентський флешмоб та науково-практичний семінар, підготовлений кафедрою прикладної психології та логопедії та ГО "Розвиток особистості плюс" (див. світлини). Гостями заходу стали освітяни міста, батьки дітей з аутизмом, лікарі-педіатри.

DSC01831 DSC01837

Учасників семінару привітала, а згодом ознайомила з діяльністю Компетентнісного ценру та кафедри прикладної психології та логопедії щодо проблем інклюзивної освіти заступник декана з наукової та міжнародної діяльності, кандидат педагогічних наук, доцент Ганна Лопатіна.

DSC01840 DSC01842

Лекцію «Аутизм – від теоретичного розуміння до взаємодії» виголосила кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри Ольга Сербова, акцентувавши увагу  на важливості залучення уваги суспільства до проблеми аутизму у дітей. Зауважила, що своєчасне, максимально раннє втручання, комплексна підтримка дитини з особливими потребами – реальна можливість допомогти дитині стати повноцінним членом суспільства.

52yr6BJuWrc

Прозвучало звернення матері дитини з аутизмом Олени Корж та директора ГО "Розвиток особистості плюс" із закликом активізувати суспільні зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають проблеми аутизму, стали в майбутньому повноправними членами суспільства. «Починати треба з себе і сьогодні, щоб завтра наше суспільство стало доступнішим таким дітям та відкрило для них широкі можливості» – зазначила пані Олена.

Доповідь асистента вихователя ДНЗ, практичного психолога, представника ГО " Розвиток особистості плюс" Олени Кидалової стосувалася параметрів діагностування та шляхів взаємодії з дитиною з аутизмом.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ольги Сербової)