Наш Віталій Лола – на Пленумі

Наприкінці січня ц. р. голова профкому БДПУ, член Центрального Комітету Профспілки працівників освіти і науки України Віталій Лола брав участь у роботі першого пленуму ЦК, головним питанням якого було – діяльність виборних органів організаційних ланок профспілки в умовах фінансової та адміністративної децентралізації. 

1453914734_4plemun-074-of-194

«Актуальність цього питання продиктована змінами в суспільно-політичному житті та змінами у законодавчій базі держави», – наголосив голова ЦК  Георгій Труханов, розпочинаючи роботу заходу, звернувши увагу учасників на те, що ґрунтовні обговорення та вивчення питання перерозподілу повноважень та розуміння ролі й місця об’єднаних громад має відбутися у кожній первинній організації, адже зміни розпочнуться саме з них. 

1453914119_plemun-103-of-194

Заслухавши виступи колег з Хмельницького, Львова, Тернополя, Дніпропетровська, Черкас, Кіровограда, Запоріжжя, Івано-Франківська, пленум прийняв постанову, в основу якої лягли пропозиції щодо подальшої діяльності організаційних ланок Профспілки у зв’язку з децентралізацією влади.

Загалом учасники пленуму ґрунтовно обговорили всі питання й прийняли відповідні документи. Цього ж дня відбулися установчі засідання Рад ЦК Профспілки.

Юлія Хаматгороєва,
заступник голови комітету профспілки БДПУ
по роботі зі студентами
Світлини з архіву профкому БДПУ 

А ми – ще й красиві!

…Під час Різдвяних свят ми повідомляли, що наш університет увійшов у десятку кращих педагогічних навчальних закладів України (https://us.bdpu.org.ua/pyshajmosya-bo-my-tsoho-varti.html). Учора в соціальних мережах появилася нова цікава для нас інформація:

12 найкрасивіших вищих навчальних закладів України

Навчатися у стінах, які просто дихають історією. В Україні найстарішим закладам освіти – кілька століть. Засновані у давнину, ці виші розвивалися не тільки в освітній сфері. Адже часто ВНЗ з роками ставали й архітектурними пам’ятками. І завданням керівників було і є – вберегти не тільки освітню репутацію, а й неоціненну історичну спадщину. Навчатися у таких закладах – одне задоволення. Особливо для тих, хто вивчає історію мистецтв чи готується стати архітектором. Адже архітектурні пам'ятки надихають на створення справжніх витворів мистецтва!

IGotoWorld.com зробив добірку українських вишів, які вражають своєю красою, серед яких – Бердянський державний педагогічний університет

Ф1

ВНЗ заснований на початку 1870-х років, з моменту отримання у 1872 році дозволу на його будівництво. Тоді в закладі діяла чоловіча гімназія. У ній, зокрема, навчалися Петро Шмідт – військовий моряк, учасник Севастопольського повстання, Іван Єфремов – письменник-фантаст. Заклад реформували спочатку у технікум, а далі – в інститут і, зрештою, університет.

Джерело фото: studyranger.com.

Нині будівля педагогічного університету є національною пам’яткою. Вона внесена до відповідного реєстру, тому офіційно охороняється державою. Цінують споруду за стилістику, в якій вона виконана – нормандську. Зараз це єдина будівля-пам’ятка у місті. У Бердянському університеті діє музей, у якому можна дізнатися про всі віхи розвитку освітнього закладу.

Ф2

Джерело фото: museum.bdpu.org.

Де знаходиться: Запорізька область, місто Бердянськ, вулиця Шмідта, 4.

…Про інші красиві виші України можна дізнатися тут: http://ua.igotoworld.com/ua/article/656_12-naikrasivishih-vuziv-ukrajini.htm