Для донечки солдата

Сьогодні, 18 лютого, до засновників та хранителів університетської Благодійної Скрині «ДоброДій» Анетти Омельченко та Степана Гериліва завітала дружина воїна АТО Артема Долгих – Надія разом із восьмимісячною донечкою Софійкою. У пачці від парафіян церкви св. Івана Хрестителя, що в американському місті Нюарку (парох – Тарас Свірчук) виявилося чимало дитячого одягу, частину з якого й було вирішено вручити дружині солдата-захисника.

IMG_8993 IMG_8994 IMG_8995

Пані Надія просила передати Велике «СПАСИБІ!» небайдужим українським американцям, які так щиро й щедро піклуються про воїнів АТО та про їхні родини…

«Університетське Слово»
Світлини редакції

Зима, що змінила кожного з нас

Сьогодні, 18 лютого, у ЦППК БДПУ студенти-журналісти вшанували пам’ять загиблих під час Євромайдану та воїнів Небесної Сотні.

DSC_0089

Хлопці та дівчата разом із викладачами кафедри соціальних комунікацій переглянули фільм про лютневі події на Євромайдані «Зима, що нас змінила». Це – документальний фільм, який яскраво й скорботно демонструє основні віхи протистояння мирних демонстрацій і протестів із озброєним спецназом. Кадри з фільму вражають правдивістю, оголеністю почуттів, нервів та величчю духу нашого народу.

DSC_0100 DSC_0096 DSC_0093 DSC_0092

Наприкінці виступив редактор газети «Університетське Слово», журналіст Степан Герилів, який продекламував власні вірші, присвячені цим трагічним подіям.

Такі події назавжди закарбуються у пам’яті кожного з нас.

Кафедра соціальних комунікацій
ІФСК БДПУ

Щоб не бути напівукраїнцями

і в душі, і в серці, і в помислах, і в діях… Про це та й про багато чого іншого (друга річниця Майдану, волонтерська робота, героїзм воїнів АТО тощо) говорив сьогодні з 8-ї години ранку з учнями Бердянської ЗОШ №13 «нашоатлантівець», редактор газети БДПУ «Університетське Слово» Степан Герилів.

IMG_8987 IMG_8981 IMG_8985

Презентуючи свою книгу «НАШІ АТЛАНТИ: жертовність во ім`я спасіння», Степан Миколайович розповів шкільній молоді про нелегкі будні бердянських волонтерів, воїнів АТО на передовій, читав власні поезії дворічної давності, написані в буремні дні Євромайдану, вручав примірники книги з автографами шкільній бібліотеці, вчительському колективу та учневі школи Максиму Пелехатому, батько та брат якого захищають нашу Вітчизну в зоні АТО…

IMG_8990 IMG_8984 IMG_8991 IMG_8992

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
«НАШИХ АТЛАНТІВ»)

Для найбільш вразливих категорій…

З ініціативи кафедри психології та в рамках співпраці з Бердянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 15 лютого 2016 року на базі Бердянського державного педагогічного університету пройшов тренінг-семінар «Надання першої психологічної допомоги жертвам насилля».

роздатковий матеріал0002 роздатковий матеріал0003

До студентів-психологів Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв завітала мобільна бригада по наданню швидкої допомоги жертвам насилля, яка працює  в рамках Проекту Фонду Народонаселення ООН «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження та подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я». Проект реалізується в 5 східних регіонах України: Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Луганська області. В зазначених регіонах діють мобільні бригади (на зразок мобільних консультаційних пунктів), до складу яких входять соціальний працівник та 2 психологи, які надають соціально-психологічні послуги особам, які опинились у складних життєвих обставинах через насильство, особливо з числа внутрішньо-переміщених осіб.

SAM_3694 роздатковий матеріал0001

Одна з таких мобільних бригад працює на базі Бердянського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді на чолі з керівником центру, психологом Світланою Пейчевою. Фахівці мобільної групи (випускники нашого університету) практичний психолог Ольга Малихіна та соціальний працівник Наталя Михайленко надали студентам інформацію про актуальність проблеми, види насилля, особливості домашнього насилля, ознаки насильства та його форми (див. світлини). В підгрупах студенти обговорювали та презентували портрети потенційного кривдника та жертви. Жваве обговорення викликав перегляд соціальних роликів з означеної тематики. Майбутні психологи разом з фахівцями ознайомилися з особливостями побудови процесу взаємодії та спілкування із жінками жертвами насильства, враховуючи їх психологічні особливості, та з специфікою екстреної психологічної допомоги особі, яка постраждала від насильства в сім’ї. Всі учасники тренінгу-семінару отримали інформаційні буклети від наших гостей: «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому», «Молодим людям для власного захисту», «Допомога людині, яка перебуває  в стані шоку, стресу чи травми».

Ми щиро вдячні фахівцям мобільної бригади за їх практичний досвід та отримані знання.

Ольга Фролова,
доцент кафедри психології
Інституту психолого-педагогічної
 освіти та мистецтв
Світлини з архіву кафедри