Герої – не вмирають!

Сьогодні, 19 лютого, в головній актовій залі БДПУ було вшановано пам’ять учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Під Державний Гімн України розпочався один із найсумніших заходів, що проводилися у стінах нашого вишу. Серед присутніх слово брали: головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики міськвиконкому, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська Ігор Зубрицький, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Ігор Лиман, завідувач кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики викладання суспільствознавчих дисциплін, професор, безпосередній учаснику Євромайдану, автор зворушливих «майданних світлин», із якими мали нагоду ознайомитися учасники зборів,  Василь Крижко та інші. Впівголоса, з нотами суму та жалю, виступаючі ділилися спогадами про Майдан, побажаннями на майбутнє та головне, запалом і войовничим настроєм. «Якщо ви хочете мати майбутнє, візьміть і зробіть його самі, власними руками!»,  – саме з такими словами звернувся до студенства бердянський підприємець, учасник столичних подій дворічної давності Леонід Подколзін.

ф1 ф2 ф3

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок.  Бердянці також їздили на Майдан, щоб підтримати свій  народ. Це – Ігор Харлан, Сергій Ігнатенко, Олексій Лисков, Костянтин Баханов, Андрій Баханов,  Василь Крижко, Роман Синиця, Антон Сичков, Леонід Подколзін, Олег Зінченко, Віктор Ільїн, Михайло Рудаков…

ф5 ф4

Ми маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за нас. Головний редактор «Університетського Слова», журналіст Степан Герилів  читав власні чудові вірші, написані в ті буремні часи, один з яких – такий:

Майдан – то не мода,
Це – нації ода,
Це – велич і врода
Козацького роду,
Сердець це погода,
З небес – нагорода…
Майдан – то нагода
Всім хором сказати:
«Шануймося, брате!»…

…Працівники університетської бібліотеки підготували тематичні виставки літератури та періодики.

ф7 ф6

…Уривком з фільму ««Небесна Сотня (Герої не вмирають)» було завершено цей захід. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо Герої – не вмирають!

Аліна Голованова,
кореспондент
«Університетського Слова»
Світлини автора

Поїздка добра

Діти – це наше майбутнє. Тому любов та ласка є важливим фактором під час їх виховання.   Дитячі будинки, школи-інтернати та притулки зазвичай відвідують тільки під час свят, але це випадає не так вже й часто… Тому Студентська рада Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ (голова – Дар’я Калюжна) вирішила просто так, без «святкової» причини  подарувати дітям свято (див. світлини).

DSC_0034 DSC_0037

Перед поїздкою волонтерський сектор оголосив благодійну акцію, під час якої було зібрано два величезних пакети м’яких іграшок. Сьогодні, 19 лютого, студенти завітали до Бердянської загальноосвітньої школи-інтернату (директор – Галина Мечова) та подарували дітлахам не тільки «м’якеньких друзів», а й гарний настрій.  Малеча разом із нами грала, співала, танцювала та гарно проводила час.

DSC_0068 DSC_0048 DSC_0050 DSC_0061

Члени Студради ІФСК висловлюють  велику вдячність всім, хто не залишився байдужим, взявши участь у нашій благодійній акції. Окрему подяку хочеться висловити директорату інституту,  кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури, студентам-філологам!

Ваші іграшки чудовий подарували настрій всім! Не залишайтесь байдужими! Даруйте вашу любов дітям не тільки під час свят, а й щодня, щогодини – завжди…

Дар’я Калюжна,
студентка-журналістка БДПУ
Світлини автора

 

Новий крок у реалізації Темпус-проекту

17 лютого ц. р. на базі Компетентнісного центру інклюзивної освіти БДПУ відбулося засідання методичної ради університеті, на якому слухалося питання про впровадження навчальних модулів, розроблених у межах спільного європейського проекту Темпус-4 «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями», в навчальний процес Бердянського державного педагогічного університету. В обговоренні питання взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Ігор Рогозін, директори інститутів, декани факультетів, їхні заступники з навчальної роботи, завідувачі кафедр університету. Голова методичної ради, професор Наталя Сосницька вказала на значущість і перспективність упровадження навчальних дисциплін, розроблених міжнародним консорціумом, для підвищення якості підготовки фахівців освітньої сфери.

_DSC6414 _DSC6401

У доповіді директор Компетентнісного центру інклюзивної освіти професор Лариса Казанцева зазначила, що виконуючи зобов’язання перед Європейською Комісією (грантодавцем) та університетами-партнерами щодо імплементації Грантової Угоди, Бердянський державний педагогічний університет має широкі можливості використовувати навчально-методичні надбання міжнародного консорціуму. Крім того, вона звернула увагу присутніх на сучасне обладнання Компетентнісного центру інклюзивної освіти й закликала спільно використовувати ресурси центру щодо методичного супроводу інклюзивної освіти і педагогічної діяльності в умовах гетерогенного середовища різних типів навчальних закладів, організовувати на його базі онлайн-конференції, вебінари, круглі столи, психологічні й педагогічні майстерні для спільного розв’язання проблем гетерогенності, інклюзивної освіти тощо.

_DSC6394 _DSC6412

Координатор проекту в БДПУ професор Ольга Гуренко в своїй доповіді виклала логіку розробки навчальних модулів: каталог компетенцій – деталізовані карти компетенцій для порогового, базового й просунутого рівнів – навчальні модулі. Вона розкрила сутність тематичних кластерів для бакалаврату, магістратури, аспірантури; дала детальну характеристику навчальних модулів та окремих модульних елементів; ознайомила присутніх з електронним навчально-методичним ресурсом, розміщеним на загальному сайті Темпус-проекту.

Одностайним рішенням методична рада БДПУ затвердила навчальні модулі проекту Темпус-4 «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями», й ухвалила: відповідно до Грантової Угоди проекту та двосторонньої Угоди між Фондовим Університетом Хільдесхайм (бенефіціар) і БДПУ (співбенефіціар) факультетам та інститутам розглянути пропозиції Компетентнісного центру інклюзивної освіти БДПУ щодо упровадження навчальних модулів тематичного кластеру для бакалаврату, магістратури й аспірантури в навчальний процес БДПУ та внести корективи до варіативної частини робочих навчальних планів на 2016-17 н. р.

 «Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
Компетентнісного центру інклюзивної освіти БДПУ)