Правда про шквали «братньої» навали

Сьогодні, 16 лютого, у 145-й аудиторії головного корпусу БДПУ відбулась презентація патріотичної книги «”Братня” навала», підготованої українськими істориками Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського.

світлина (5)

Розпочинаючи захід, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України БДПУ Ігор Лиман познайомив аудиторію з Віктором Брехуненком – одним із авторів книги – доктором історичних наук, професором.  Віктор Анатолійович  одразу відмітив, що «”Братня” навала» – це науково-популярна книга, тому розрахована не лише на студентів-істориків (котрі складали більшу частину аудиторії), а й на загальну публіку.  Він також повідомив, що вже 400 екземплярів книги було передано на фронт, ще 500 –  роздадуть тим, хто має повернутися додому під час наступної хвилі демобілізації. Згодом столичний гість перейшов до безпосередньої презентації книги.

світлина (2) світлина (4)

Віктор Анатолійович розповів, що книга поділяється на декілька розділів, кожен з яких висвітлює різні етапи протистояння українського світу російській експансії: від XII ст. і до наших днів. Зауважимо, що автор не став зачитувати моменти з книги, щоб зберегти інтригу для читача, тому лише частково розповів про зміст кожного з розділів. Також, Віктор Брехуненко повідомив, що на написання книги пішов майже рік (з весни минулого до січня цього року).

Віктор Анатолійович також розповів, що зараз йде робота над книгою «Проект «Новоросія».

світлина (1) світлина (3)

Під час презентації кожен мав змогу задати питання автору. Тут активність проявили представники цивільного корпусу полку «Азов», котрі також були запрошені на презентацію. Віктор Брехуненко охоче розмовляв з аудиторією, цікаво відповідав на кожне із запитань.   

Викладачі, студенти та гості було запропоновано придбати книгу.

Едуард Карнаух,
Кристина Лисенко,
студенти-журналісти БДПУ,
практиканти
«Університетського Слова»

Мовленнєва практика для студентів-філологів

Сьогодні, 16 лютого в п’ятому корпусі БДПУ відбулася зустріч представників мережі агенцій «Соната» зі студентами-філологами. Керівник сектору маркетингу зі студентських програм Тетяна Дурнєва розповідала аудиторії про послуги, які надає їхня агенція. Тепер студенти БДПУ мають чудову можливість побувати у таких країнах, як Америка, Німеччина та Польща. 

Изображение 007

Літня програма обміну для студентів передбачає перебування на території однієї з вищезазначених країн терміном від двох до чотирьох місяців. Для молоді це чудова можливість побувати за кордоном, отримати досвід спілкування з новими людьми, підвищити рівень знання іноземної мови, а також заробити престижну, як для студента, суму грошей.

Изображение 006 Изображение 005 Изображение 009

Під час виступу лектор детально розповіла про умови реєстрації у програмі. Головне, на що студенти мають звернути увагу – вікові рамки: від 18 до 23 років, володіння іноземною мовою на базовому рівні та бажання працювати і навчатися новому. Детальну інформацію шукайте на сайті www.sonata-ua.com

Аліна Голованова,
кореспондент
газети «Університетське слово»
Світлини Тетяни Нікішиної

…І потрапили до молодіжної збірної України

У Коломиї (Івано-Франківська обл.) пройшли відразу чотири змагання з пауерліфтингу.

DSC_1681

Із 6 по 10 лютого пройшов чемпіонат України серед юніорів (до 23 років). Чемпіоном у ваговій категорії до 120 кг став студент 3 курсу БДПУ, майстер спорту Олександр Титаренко. Його результат – 900кг в сумі триборства склалися з 370 кг в присіданні зі штангою, 235 кг в жимі штанги лежачи і 295кг в тязі.  Майстер спорту Владислав Чорний – студент 2-го курсу БДПУ, виступаючи у ваговій категорії до 74 кг, завоював срібло. Його результат: присідання –275 кг, жим лежачи – 150 кг і тяга-250 кг. Сума – 675 кг.

DSC_1641 DSC_1675

Ще один спортсмен з Бердянська – студент 2-го курсу БДПУ, майстер спорту міжнародного класу Олександр Рубець хоч і юніорського віку, але виступав у змаганнях серед дорослих у ваговій категорії до 105 кг. Не зовсім вдалий підхід в присіданні з вагою 405 кг не дав йому можливості піднятися на найвищу сходинку п'єдесталу. Проте у нього бронза в жимі 250 кг і золото в тязі 327,5 кг.

Потрібно сказати, що практично всі спортсмени виконали найголовніше завдання: потрапити до молодіжної збірної України для участі в чемпіонатах Європи та світу 2016 року. А це – 14-17 квітня – Малага (Іспанія) і 29. 08-03. 09 – Щирк (Польща).

Усі – вихованці Заслуженого тренера України Леоніда Котенджи.

IMG_8978 IMG_8980

Сьогодні, 16 лютого, в конференц-залі БДПУ ректор університету, професор Вікторія Зарва вітала одного із переможців разом із тренером, які разом із поздоровленнями отримали й солодкі подарунки від профкому БДПУ (голова – Віталій Лола).

Дар`я Теленкова,
практикантка «УС»
(за матеріалами Л. Котенджи)
Світлини Л. Котенджи та автора

Вітаємо колегу!

Ділимося приємною новиною:  журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика» (№ 2, 2015 р.) розмістив на своїх сторінках публікацію нашої колеги – Ірини Філон, завідувача сектором читальних залів. Це – есе «Заради життя», яке стало переможцем всеукраїнського конкурсу літературних творів бібліотечних працівників 2015 року.

Биобл.форум

Бажаємо автору подальших творчих злетів, а бібліотеці БДПУ і надалі тримати високий рівень своєї роботи.

Тетяна Шилова,
редактор бібліотеки БДПУ 

 

Логопункт запрошує!

Результати проведеної восени минулого року діагностики мовленнєвого розвитку вихованців дошкільних навчальних закладів Бердянська засвідчили зростання кількості дітей із мовленнєвими порушеннями в місті в порівнянні з минулими роками. Причинами того є складна екологічна ситуація, низький рівень матеріального добробуту населення, неукомплектованість освітніх закладів учителями-логопедами, дефектологами тощо. У зв'язку з цим постало питання розширення сфери надання логопедичних послуг у місті.  

Изображение 489

З ініціативи студентів-логопедів та викладачів кафедри прикладної психології та логопедії на базі Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти БДПУ з лютого 2016 р. розпочав свою роботу консультативний логопедичний пункт за такими напрямами роботи: діагностування порушень мовлення та надання рекомендацій щодо їх усунення; проведення індивідуальних занять з корекції звуковимови; проведення практичних семінарів для батьків щодо питань організації логопедичної допомоги вдома.

Важливо пам’ятати, що саме в дошкільному вiцi мовлення дитини розвивається найбільш інтенсивно, і тому цей вік є сприятливим для корекції порушень звуковимови. Коли мовленнєві дефекти виправляються вже в школі, логопедична робота може бути більш складною та довготривалою.

Шановні батьки, якщо Ви помітили у мовленні Вашої дитини певні порушення, запрошуємо на консультації до нашого логопункту.

Попередній запис за телефоном: (061-53) 7-22-88, Марина Юріївна (старший лаборант кафедри прикладної психології та логопедії).

Адреса: вул. Горького, 19, аудиторія 507.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри прикладної
психології та логопедії на базі ІСПКО БДПУ)