Нероздільні «Розділові» у БДПУ

DSC_0247Сьогодні, 29 лютого, в головному корпусі БДПУ студенти та викладачі мали змогу поговорити з «Розділовими»: Ольгою Михайлюк, Сергієм Жаданом, Владом Креймером та Олексієм Ворсобою.  Присутні спілкувалися з гостями у формі конференції. На питання, що таке «Розділові», режисер проекту Оля Михайлюк відповіла так: «Це те, що задає інтонацію, те, що задає настрій, зона зупинки і відпочинку, це історія про любов».

Мультимедійний проект було розпочато ще в травні 2014 року. Неподалік від міста Алчевськ, в садибі Мсциховського (с. Селезнівка), де  Влад Крейммер, Олексій Ворсоба, Сергій Жадан, та Ольга Михайлюк почали працювати над музично-літературним твором «Розділові». «На сьогодні це є чимось середнім між літературним вечором та театром. Пояснювати, що це – рівноцінне тому, що намагатися пояснити прибульцю – що таке повітря. Треба самому це побачити, відчути», – пояснює Сергій Жадан.

DSC_0248 DSC_0238 DSC_0245

Влад Креймер розповів, що важлива можливість бути разом і бути усамітнено водночас, не перетинаючи кордонів один одного. Це одне зі сталих правил проекту. До таких можна віднести й відсутність плану. Олексій Ворсоба пояснив, що кожне місто надихає їх на щось нове. Сергій Жадан додав: «У виставі є моменти, які ми внесли вчора на репетиції. Можливо, їх побачить лише Бедянськ. У кожному місті ми щось змінюємо.» Студентів університету було запрошено на вечірню зустріч і до  музею ім. Бродського…

Аліна Голованова,
кореспондент
«Університетського Слова»
Світлини автора

 

Розвиваючи дослідження професора Стирова

21 лютого в Запоріжжі проходив третій тур ІІ-го (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук (МАН) в Запорізькій області 2015-2016 н. р. Захист робіт проходив на базі Запорізького національного університету.

На відділеннях фізико-технічного профілю (відділення математики, фізики і астрономії, технічних наук, комп’ютерних наук та ін.) в Запорізькій області було представлено понад 200 учнівських наукових робіт з даної тематики.

Серед переможців – робота з напрямку експериментальна фізика учениці 11 класу Бердянської ЗОШ №16 Валерії Кравченко “Отримання наноструктур типу діод Шотткі та їх використання для перетворення хімічної енергії в електричну”.

Робота виконана під науковим керівництвом асистента кафедри фізики БДПУ Сергія Сімченка й зайняла 2-ге місце серед поданих проектів по Запорізькій області.

Безымянный

У роботі досліджується найбільш актуальна проблема сучасної фізики, а саме: що відбувається з енергією, яка вивільняється при протіканні екзотермічних реакцій на поверхні твердих тіл. Ця проблема актуальна для розуміння таких фундаментальних процесів на поверхні твердого тіла, як адсорбція, епітаксія і ріст кристалів, а також відкриває фізичну суть каталітичних процесів на поверхні твердих тіл. Багато з цих процесів мають відношення до енергетики, зокрема до водневої енергетики, тобто до прямого перетворення хімічної енергії в електричну.

2

Подібні перспективні дослідження на нашій кафедрі почали проводитись ще під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора Владислава Стирова, а подальший розвиток досліджень в цьому напрямку продовжує молодий вчений Сергій Володимирович. Під його керівництвом студенти та учні старших класів неодноразово ставали переможцями наукових конкурсів та займали призові місця серед науково-дослідних проектів Малої академії наук.

Науковий керівник і автори роботи висловлюють подяку за критику та корисні дискусії проректору з науково-педагогічної роботи БДПУ Ігореві Рогозіну, вчителям Вікторії Шадріній та Володимиру Шадріну за допомогу з теоретичної підготовки учнів.

Колектив кафедри бажає Сергію Сімченку та його вихованцям подальших успіхів у царині наукових досягнень.

Валерій Кідалов,
доктор фізико-математичних наук, 
професор, завідувач кафедри фізики БДПУ 
Світлини з архіву факультету

Теорію в практику

Тісна багаторічна співпраця педагогів дошкільних навчальних закладів з кафедрою дошкільної освіти забезпечує ефективну та цілеспрямовану діяльність практиків у всіх напрямах їх професійної діяльності. Одним із напрямів такої співпраці є організація методичних об’єднань.

??????????????

На черговій зустрічі з вихователями-методистами розкривалися питання використання інтерактивних методів підвищення кваліфікації вихователів. Старший викладач Леся Мороз-Рекотова провела з присутніми тренінг з використання інтерактивних технологій у методичній роботі дошкільного навчального закладу. Учасники вправлялись у застосуванні інтерактивних технологій кооперативного та колективно-групового навчання, ситуативного моделювання, опрацювання дискусійних питань.

?????????????? ????????????????????????

Основною частиною тренінгу стала робота над освоєнням методу «Case study» (кейс-стаді), суть якого полягає у використанні конкретних випадків (ситуацій, історій, тексти яких називаються «кейсом») для спільного аналізу, обговорення або вироблення рішень з певного розділу навчання дисципліни. Учасники тренінгу одразу визначили цінність кейс-методу, яка полягає в тому, що він одночасно відображає не тільки практичну проблему, а й актуалізує певний комплекс знань, який необхідно засвоїти при вирішенні цієї проблеми, а також вдало поєднує навчальну, аналітичну і виховну діяльність, що безумовно є діяльним і ефективним в реалізації сучасних завдань системи освіти та підвищення кваліфікації педагогів-практиків.

Ще одне методичне об’єднання, яким керує старший викладач Леся Мороз-Рекотова нещодавно проходило в дошкільному навчальному закладі № 27 «Сонечко». Його учасниками стали вихователі дітей 5 року життя. Цього разу темою зустрічі стало «Використання засобів логіко-емоційної виразності під час читання художніх творів дітям дошкільного віку». Леся Мороз-Рекотова розкрила теоретико-методичні аспекти засобів логіко-емоційної виразності, організувала практичне вправляння в їх застосуванні.

Леся Мороз-Рекотова,
старший викладач кафедри дошкільної освіти
Світлини з архіву кафедри

Методичне об’єднання в ДНЗ

Учити помічати й сприймати прекрасне у навколишньому, формувати інтерес до образотворчої діяльності, розвивати творчі здібності дошкільників – це лише деякі з питань, які було розглянуто на методичному об’єднаннівихователів молодших груп дошкільних навчальних закладів м. Бердянська, яке відбулося в гостинному дошкільному навчальному закладі № 40 «Калинка». Методичне об’єднання«Використання нетрадиційних технік образотворчої діяльності як засіб творчого розвитку дошкільників» розпочалося з лекції доцента кафедри дошкільної освіти Тетяни Єськової,в якій було зазначено, що нетрадиційні техніки відкривають широкі можливості для розвитку уявидітей дошкільного віку як елементу їхніх творчих здібностей. Тетяна Леонідівна ознайомила вихователів з методикою навчання нетрадиційним образотворчим технікам дітей молодшого дошкільного віку та запропоновано цікаву презентацію з цієї проблеми. Про уміння створювати атмосферу творчості під час занять з образотворчої діяльності розповіла методист ДНЗ №40 О. О. Гончар.Слухачі також переглянули фрагмент заняття з малювання піском, яке провела вихователь О. В. Зубаш.

1 3 4 2

Учасники методоб’єднання мали змогу не тільки розширити свої знання щодо використання нетрадиційних технік образотворчої діяльності, а й брати участь у майстер-класі, який провели студенти 5 курсу Г. Гладущенко, О. Нестеренко, В. Лаврієнко, які проходили інспекторсько-методичну практику саме в цьому дошкільному навчальному закладі. Залучення студентів до таких заходів сприяє вдосконаленню їхньої педагогічної майстерності  та надає можливості перевірити власні теоретичні знання. Своєрідним підсумком досягнень з цієї проблеми стала виставка виробіввихователівіз використанням нетрадиційних технік. Така спільна діяльність науковців та практиків сприяє прояву креативності, ініціативності педагогів, що спрямована на розвиток творчої особистості.

Тетяна Єськова,
доцент кафедри дошкільної освіти
Фото студентки 5 курсу Ольги Нестеренко