Школа Баби Марти

   Першого березня в Болгарії відзначається свято Баби Марти – день початку весни. Із Бабою Мартою повʼязаний найвідоміший звичай – виготовлення мартиниць – оберегів з білих та червоних ниток, які 1-го березня дарують одне одному з побажаннями здоровʼя, щастя та успіху. Прикрашають ними домашніх тварин, щоб були здорові, а також дерева, щоб плодоносили.

_Dj4qQUUHLc 1YZVbj_McHs aiW99O9lnUs AxUm11T9Wm4

   У цьому році до свята Баби Марти студенти факультету філології і соціальних комунікацій започаткували нову традицію. Напередодні свята, 28 лютого, було проведено майстер-клас, організований викладачами Оксаною Червенко та Світланою Корнієнко, а також студентами 2 курсу Марією  Кальмою та Ілоною Поповою з виготовлення символічних мартиниць і ляльок-мотанок. Студенти розповідали про обряди та звичаї святкування Баби Марти. Мартиниці, зроблені власноруч, подарували гарний настрій усім студентам і бажання кожного року відзначати це свято.

zuTzVyoewzg JM6tvewe3Uw L2QOlWipLd0 wpqQjy4l66o

   А вже наступного дня, 1 березня, студенти 2 курсу мали змогу відзначити свято Баби Марти разом із болгарським товариством «Родолюбіє» і прикрасити мартиницями дерева біля міськвиконкому. Оскільки у Бердянську третя частина населення – болгари, то цілком природно, що саме з цієї символічної події починається весна для багатьох бердянців кожного року.

Марія Кальма,
студентка 22-ї групи факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ
Світлини автора

Благодійний жест «ДоброДія»

Недавно університетська Благодійна Скриня «ДоброДій» знову отримала від парафіян церкви св. Івана Хрестителя американського міста Нюарку (організатор – завідувачка церковної канцелярії пані Ксеня Гапій) чергову партію ходунків для потребуючих бердянських пенсіонерів.

ф2 ф3

Сьогодні до комунальної установи „Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Бердянської міської ради завітали: редактор газети БДПУ «Університетське Слово», організатор університетської Благодійної Скрині Степан Герилів, голова міської ради ветеранів Семен Самохвалов та заступник міського голови Юлія Дойнова. Степан Миколайович вручив начальнику КУ „Терцентр” Володимиру Браїлку чотири ходунки, які потребуючі бердянці можуть узяти напрокат, при чому не на обмежений термін, аж до зникнення потреби у користуванні таким засобом.

Юлія Дойнова подякувала усім небайдужим за їхню безкорисливу допомогу людям з особливими потребами.  

«Університетське Слово»
Світлини прес-служби міської ради

Стосується кожного

Щорічні звіти Всесвітньої організації охорони здоров’я підкреслюють особливу значимість зв’язку між здоров’ям та економікою, як на індивідуальному, так і на громадському рівні. Економічні умови в Україні, що створюють підґрунтя для існування вразливих груп, здатні значно впливати на розвиток соціопатій: наркоманії та ВІЛ/СНІДу.

IMG_4549

Більшість людей згадує про цю серйозну проблему лише 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Однак щоденна, комплексна й систематична профілактика на даний момент є найбільш важливим засобом боротьби з нею. 

Із цією метою Благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» (голова правління – Ігор Литвин) розробила й реалізовує проект «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В одному із компонентів цього проекту в якості соціального працівника-консультанта бере участь завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент БДПУ Катерина  Петровська.

У рамках проекту Катерина Володимирівна розробила та провела інформаційне інтерактивне заняття для співробітників Бердянської виправної колонії № 77 щодо зменшення стигми, стигматизації й дискримінації ВІЛ-позитивних засуджених. Реалізація цього заходу відбулася за сприяння керівництва БВК №77 та в результаті плідної співпраці з заступником начальника з СВПР, майором внутрішньої служби Сергієм Чуваковим й старшим інспектором з підготовки до звільнення, майором внутрішньої служби Ірини Нікуліної. 

Заняття було спрямоване на подолання бар’єрів у спілкуванні співробітників Бердянської виправної колонії з ВІЛ-інфікованими засудженими. Під час його реалізації учасники мали змогу розширити свої знання щодо проблеми ВІЛ\СНІДу.

Ми впевнені в тому, що ефективне застосування технології впровадження порядку взаємодії суб’єктів, задіяних в процес підготовки ВІЛ-позитивного засудженого до звільнення з установи виконання покарань призведе до зменшення масштабів поширення ВІЛ-інфекції в Україні.

«Університетське Слово»
(за матеріалами Катерини Петровської)

Безцінний досвід, стимул та жага

Минулими вихідними в Енергодарі проходив традиційний турнір з волейболу. Протягом двох днів у спортивному комплексі «ЗАЕС» 6 чоловічих команд із різних областей України виборювали першість.

DSC_7801 DSC_7806

Серед команд-учасниць були й представники Бердянська: збірна команда нашого університету під керівництвом тренера Кирила  Пономаренка з гордістю відстоювала честь рідного міста.

DSC_7808 DSC_7810 DSC_7818 DSC_7827

Перша гра представників БДПУ була із командою Енергодара, де  наша збірна напружено виборола перемогу у господарів, але у другій грі із командою Мелітополя вихованці БДПУ поступились.

DSC_7838 DSC_7846 DSC_7847 DSC_7855

Наступного дня змагань наша команда змагалась за призове місце, але вихованці спортивної школи-інтернат міста Дніпра не поступились перемогою, тому студенти Бердянська зайняла почесне 4 місце серед інших команд-учасниць зі всієї України.

Виступаючи на змаганнях Всеукраїнського рівня, студенти отримують не тільки безцінний досвід, стимул та жагу до майбутніх перемог, але й з гордістю відстоюють честь міста та університету.

Бажаємо їм успіху у майбутніх змаганнях!

Настя Черезова,
кор. «УС»
Світлини Дениса Величка