Благодійна діяльність кафедри

Сьогодні, 30 березня, викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерина Петровська та Анастасія Тургенєва разом із студенткою-старшокурсницею, активісткою волонтерського загону «Палітра добра» спеціальності «Соціальна педагогіка» завітали до Центру соціальної допомоги та реабілітації інвалідів «Турбота».

PzIFQ6j9AaU

Приводом для цього стало передача подарунків (методичні матеріали, книжки, розвиваючі іграшки тощо), які були придбані на кошти, зібрані під час Всесвітньої акції «LOTS OF SOCKS» в рамках заходу «Трохи сонця в холодній воді», що присвячений Дню людини з Синдромом Дауна.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри)

Наші – на святі еллінів

Учора, 29 березня, Бердянське міське грецьке товариство приєдналося до низки заходів, присвячених найбільш шанованому святу еллінів – Дню незалежності Греції. Традиційно свято зібрало в Бердянському художньому музеї ім. І. І. Бродського всіх еллінофілів міста. Привітати греків Бердянська прийшли поважні гості – керуюча справами міськвиконкому Олена Фойт, начальник відділу організаційної роботи виконкому Олексій Юрченко, декан гуманітарно-економічного факультету БДПУ Тамара Макаренко, професор кафедри історії та філософії БДПУ Ігор Лиман, доцент кафедри історії та філософії БДПУ Олена Авдєєва, представники національно-культурних товариств міста, викладачі та студенти БДПУ, мешканці міста.

Кирьякос

Анонсована тематика заходу викликала зацікавлення у населення, тому музею була переповнена. Професор І. І. Лиман, який приклав чимало зусиль для підтримки ідеї греків Бердянська щодо перейменування однієї з центральних вулиць міста в Грецьку, дуже переконливо довів, що вклад греків у розвиток міста був вагомим і греки дійсно заслуговують на вшанування історичної пам’яті своєї громади. Члени Бердянського міського грецького товариства підготували презентації, в яких розповіли про історії своїх великих грецьких родин. Архівні документи, стародавні фото та емоційні розповіді нікого не залишили байдужими.

ID presentation Leonid +Nagay Prof Lyman VD2

Прикрасою свята стали виступи хореографічного ансамблю «Меотида» грецького відділення клубу спортивного танцю «Вікторі Данс» (керівник – магістр хореографії В. В. Берест), народного ансамблю народної пісні «Золотий гомін» (керівник – доцент кафедри музичного виховання БДПУ О. Д. Бузова), народний інструментальний ансамбль «Барвисті музики» (керівник – доцент кафедри музичного виховання БДПУ П. Б. Косенко).

Барвисті музики Золотий гомін Кирикия Яна стих

Меценат пан Кирьякос підготував несподіваний подарунок: «Грецька оливочка» щедро частувала грецькими «смаколиками» всіх присутніх. Різноманітні оливки, грецькі сири та ковбаси прийшлися до смаку гостям свята.

Чудова домашня атмосфера, емоційні виступи учасників свята, феєричне виконання грецьких танців та пісень, смачний подарунок від п. Кирьякоса – все це зробило свято Бердянського грецького товариства незабутнім.

Ірина Нагай,
голова Бердянського грецького товариства «Елада»,
заступник декана з виховної роботи
гуманітарно-економічного факультету БДПУ
Світлини автора 

Як доносити правду про Голодомор?

25 березня ц. р. черкаські вчителі обговорили концепцію варіативного курсу із історії Голодомору для учнів 10 класу. Захід був організований Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC в Україні).

69780037-e1490613324334

До складу робочої групи, яка розробляє програму варіативного курсу, входять директор HREC в Україні, професор Людмила Гриневич, український історик і методист історичної освіти, профессор БДПУ Костянтин Баханов, спеціаліст Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, фахівець Національного музею історії України  Ярослава Музиченко та співробітник Українського інституту національної пам’яті Віталій Огієнко.

«Університетське Слово
Світлина з сайту: http://memory.gov.ua

Стартував підсумковий етап конкурсу

У нинішньому навчальному році наш університет утретє став базовим закладом для проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Гендерні дослідження».

Сьогодні, 30 березня, в конференц-залі головного корпусу БДПУ стартував підсумковий етап конкурсу у формі студентської науково-практичної конференції «Гендерні студії в сучасній Україні».

    Ф5

 В університеті з 2012 року активно працює Центр гендерних досліджень (https://bdpu.org.ua/cgs.html). Реалізовано низку міжнародних проектів спільно з ученими Мексики, Канади, іншими українськими науковими закладами. Проводилися всеукраїнські та міжнародні конкурси творчих робіт і наукових статей із гендерної проблематики: «Ця сильна / слабка стать: фрагмент із життя жінки», «Чоловік і маскулінність у площині тексти», видано тематичний альманах, збірники статей.

Ф3 Ф4

У 2016-2017 році на конкурс, що проводиться Міністерством освіти і науки України, надіслано 78 студентських наукових робіт із університетів Києва, Харкова, Львова, Вінниці, Житомира, Запоріжжя, Кривого Рогу, Кременчука, Кам`янця-Подільського, Луцька, Мелітополя, Миколаєва, Маріуполя, Ніжина, Одеси, Херсона, Переяслава-Хмельницького, Сум, Тернополя, Чернігова, у конкурсі беруть участь і бердянські студенти. Після зовнішнього незалежного рецензування до другого туру запрошено 22 студентів з різних міст. Під час конференції вони виголосять доповіді за результатами досліджень і візьмуть участь у дискусії. Тематика робіт є широкою: літературознавство, мовознавство, соціальні комунікації, психологія, соціальна педагогіка, політологія, соціологія, економіка й менеджмент, історія тощо.

Ф1 Ф2 Ф6

Серед членів журі конкурсу – знані українські вчені, авторитетні фахівці у царині гендерних студій:

Злобіна Тамара Вікторівна – гендерна експертка, редакторка Інтернет-ресурсу «Гендер у деталях» (м. Кам’янець-Подільський),

Марценюк Тамара Олегівна – кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська Академія» (м. Київ),

Дороніна Тетяна Олегівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки Криворізького педагогічного університету (м. Кривий Ріг),

Світайло Ніна Дмитрівна – кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету, керівник Координаційного центру гуманітарної політики, директор гендерного ресурсного центру (м. Суми).

Також членами журі є бердянські науковці, доктори і кандидати наук: Ольга Новик, Ольга Харлан, Ірина Співак, Ольга Боговін, Анастасія Носко, Лілія Ярощук, Наталія Захарова, Ольга Фролова, Юлія Королевська. Очолює конкурсну комісію професор БДПУ Софія Філоненко, яка  відкрила й веде засідання конкурсної комісії.

Організаторів та учасників конкурсу cmjujlys вітали: проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич, заступник міського голови Юлія Дойнова, заступник декана факультету філології та соціальних комунікацій з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності Тетяна Нікішина, голова Ради молодих учених БДПУ, доцент кафедри професійної освіти Яна Сичікова…

 …Завтра у конференц-залі головного корпусу БДПУ пройде публічна лекція Тамари Злобіної «Як жіноча участь змінює спільноти» (за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля), а з 11.15 до 12.15 – зустріч із доценткою Києво-Могилянської Академії Тамарою Марценюк на тему: «Міжнародні стипендійні програми: знайдіть своє місце у світі» та презентація її книги – популярного посібника «По світу по освіту» (Київ, 2015).

«Університетське Слово»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб)

Вітаємо!

24 березня 2017 року студентка 35 групи (спеціальність «Музичне мистецтво») факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Юлія Каширіна (керівник – доцент кафедри музичного виховання Світлана Сергієнко) взяла участь у XIX Відкритому Міжнародному фестивалі-конкурсі народної творчості «Барвистий віночок», який проходив у місті Дніпрі. За виконання двох творів українських композиторів Юля посіла перше місце в номінації «Інструментальний жанр (фортепіано)». 

Бажаємо нових творчих здобутків і вагомих перемог!

Віночок Каширіна 2017_1

 

 

Наші – на Всеукраїнській студентській олімпіаді з програмування

1Минулої суботи,  25 березня, відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM ICPC 2017.  До участі в І етапі запрошувалися всі бажаючі команди кожного ВНЗ III-IV рівнів акредитації, без будь-якого попереднього відбору, як учасники своїх університетських олімпіад. Кращі команди Запорізької області отримують право для участі у ІІ етапі Олімпіади (1/4 фіналу першості світу).

У цьому році в конкурсі взяли участь 135 команд із 25 університетів і академій п'яти південноукраїнських регіонів: АР Крим, Херсону, Миколаєва, Одеси, Запоріжжя.

У 2016/2017 навчальному році І (університетський) етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування проводився синхронно по всій Україні на одному наборі задач, як 1/8 фіналу студентської першості світу з програмування. Для створення рівних умов і забезпечення контролю за дотриманням правил світової першості, команди всіх університетів кожної області зібралися на змагання в базових ВНЗ І етапу. В Запорізькій області базовим ВНЗ І етапу призначено Запорізький національний університет.

Бердянський державний педагогічний в цьому році представляли дві команди: «BSPU_Code_junkies» – Євген Заволока, 3 курс (капітан команди), Олександр Панченко, 6 курс, Євген Коробов 6 курс та

«BSPU_RuntimeException2» – Дмитро Венецкий, 3 курс (капітан команди), Руслан Тронин, 3 курс, Марк Буркут, 1 курс. Тренер команд – асистент кафедри КТУНІ Володимир Лаврик.

Команда «BSPU_Code_junkies», як і очікувалося, успішно пройшла перший тур змагань (в минулому році ця команда дійшла до півфіналу у Вінниці). Хоча з поважних причин не зміг поїхати на змагання Євген Коробов, команда все-таки зайняла 8 місце серед усіх команд, які виступали в Запоріжжі, і 20 місце в південному регіоні України. Цього цілком достатньо для того, щоб потрапити у наступний тур змагань.

«BSPU_RuntimeException2» виступила гірше і, на жаль, вибуває з подальшої боротьби за місце в півфіналі, але хлопці тільки починають свою творчу діяльність у напрямку командного програмування і всі перемоги у них ще попереду. Тим більше, в квітні пройде другий етап змагань з програмування – першість України, де вони й представлятимуть наш ВНЗ.

Успіхів у подальших змаганнях, хлопці!

Тренер Володимир Лаврик та учасники команд висловлюють вдячність ректору БДПУ, професору Ігорю Богданову та голові профспілкового комітету БДПУ, доценту Віталію Лолі за надання всебічної допомоги для поїздки на турнір.

«Університетське Слово»
(за матеріалами Володимира Лаврика)