Така непроста тема

21-22 березня ц. р.  в Навчально-практичному психологічному центрі "Крок за КРОКом" Університету "КРОК" пройшов І модуль  навчально-практичного курсу" Розлади аутистичного спектру (РАС) у дітей: проблеми та шляхи взаємодії". Ведуча курсу – кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету Ольга Сербова.

ф1

Говорили про клініко-психологічні особливості дітей з аутизмом, класифікацію розладів аутистичного спектру; про особливості діагностики та психічного розвитку при РАС; організацію та проведення психокорекційних занять з дітьми з РАС – зусиллями психологів та батьків.

ф2

Дуже насичені два дні. Небайдужі до проблеми слухачі порадували щирим бажанням  зрозуміти таку непросту тему.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами О. Сербової)

Щоби не хворіти…

Сьогодні, 24 березня, в Україні,  як і в усьому світі, відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Традиційно й наш університет долучився до його відзначення.

DSC_0037 DSC_0016

Зранку в фойє головного корпусу університету студенти влаштували виставку тематичних плакатів, а згодом разом із  представниками Бердянської міської організації Червоного Хреста на вулицях міста роздавали листівки перехожим, які містили інформацію про дотримання здорового способу життя, а також – паперові білі ромашки, як символ чистого повітря (див. світлини).

_DSC0235 _DSC0238 _DSC0243 _DSC0249 (1)

Згодом із цієї нагоди відбувся захід на тему: «Дихай вільно», в якому взяли участь студенти всіх факультетів та учні економіко-гуманітарного коледжу БДПУ.

Захід провели голова Бердянської міської організації Червоного Хреста України Інна Тихомирова та волонтер цієї організації Тетяна Коренєва (див. світлини). Учасники заходу отримали символи Дня боротьби з туберкульозом – паперові білі ромашки.

DSC_0042 DSCN3485 DSCN3486 DSCN3487

Студенти прослухали лекцію та переглянули документальний фільм «Туберкульоз» про історію важкої хвороби, її причини, наслідки та лікування.

Після лекції студентів очікував цікавий конкурс, який передбачав розгадування кросворду, відповіді на питання стосовно туберкульозу та можливі способи боротьби із захворюванням. Студенти розподілилися на команди. Дуже активними були команди факультетів психолого-педагогічної освіти та мистецтв, фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти та команда Бердянського економіко-гуманітарного коледжу. По завершенню конкурсу саме ці команди розділили перемогу. Кожна команда отримала подарунки від Бердянської міської організації Червоного Хреста України.

Володимир Крутіков,
студент 23 групи ФФСК,
практикант «Університетського Слова»
Світлини автора та Павла Тєлькі

Бути готовим вчитись все життя

Відмінною особливістю сучасного світу є високий динамізм змін у зовнішньому середовищі. Відбувається стрімке зростання знань в усіх сферах науки, техніки, культури. Об’єктивна ситуація загострила необхідність постійно оновлювати, збагачувати або змінювати отриману раніше підготовку. У сучасному мінливому світі не можливо отримати освіту назавжди, важливо бути готовим учитися все життя.

17457285_404487183257790_7711991340487874945_n

Освіта сучасного українця відбувається як у межах формальної освіти (університети, технікуми, професійно-технічні училища тощо), так і поза ними, тобто в неформальних закладах (центри освіти, різноманітні курси та просвітницькі організації) та загалом протягом життя (інформальна освіта).

 Із метою популяризації неформальної освіти та її взаємодії з формальною 21 березня ц. р. на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проходив ворк-шоп на тему «Неформальна освіта в Україні: доступність і добровільність». Організаторами заходу виступили Міжнародний Центр Неформальної Освіти в партнерстві з Українською асоціацією міст, що навчаються, за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International).

Під час проведення заходу учасників ознайомили з перевагами роботи онлайн платформи неформальної освіти http://learnlifelong.net; надали інформацію щодо практичних інструментів у роботі з цільовою аудиторією –споживачами послуг у сфері неформальної освіти на місцевому рівні; охарактеризували виклики, з якими зустрічаються регіональні провайдери неформальної освіти; обговорили особливості взаємодії формального і неформального секторів освіти.

Бердянський державний педагогічний університет на заході представляв кандидат педагогічних наук, доцент кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти Павло  Буянов (див. світлину).

«Університетське Слово»
(за матеріалами П. Буянова)