Вивчаючи творчість Олександра Довженка,

студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ вкотре замислилися над долею жінки в умовах окупації, насильства, важкої праці.

Молодь намагалася знайти відповідь на питання: «А яка доля жінки після війни?». Це питання чекало своєї відповіді аж до кінця ХХ століття. Олександр Довженко в кіноповісті «Україна в огні» чи не один із перших показав трагічну долю жінки під час Другої світової війни та її вплив на долю Олесі Запорожець та Христі Хутірної.

Студенти Ганна Ющук, Антон Скакун, Дмитро Мироненко та Ганна Панченко  за  допомогою викладачів кафедр української і зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства і соціальних комунікацій спробували подати свою інтерпретацію твору автора, відтворивши травматичний період життя жінки, коли вона змушена була страждати, виживати, пристосовуватися і протидіяти руйнівному впливові військового часу.

 

Марина Богданова,
доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства
Світлини Юлії Барно

Друге місце муза нашептала…

Гостинна зала преси газети «Південна зоря» вкотре стала місцем урочистих подій. Саме тут Бердянська міська організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ) відзначила недавно переможців обласного поетичного конкурсу «Ліричні мелодії» серед журналістів-поетів.

Поетичний конкурс «Ліричні мелодії» Запорізької обласної організації спілки проходив у Запоріжжі вдруге і цього разу був присвячений 60-річчю НСЖУ. У конкурсі брали участь представники ЗМІ регіону, які не є професійними поетами.

Серед 25-ти учасників конкурсу від Бердянська взяли участь чотири: це відомі всім читачам «Південної зорі» імена Ірини Аннінської, Юлії Лінцової, Степана Гериліва (редактора газети БДПУ «Університетське Слово») і Тетяни Катрич-Сугалової – всі члени міської організації НСЖУ.
Учасники надіслали на конкурс вірші, які раніше не були опубліковані чи представлені на поетичних конкурсах, переважно ліричного жанру.

Вірші Юлії Лінцової, подані на конкурс до Запоріжжя, журі визнало кращими серед всіх 25-ти учасників. Друге місце присудили Ірині Аннінській та Степану Гериліву. Усі автори –  учасники поетичного конкурсу отримали скромні подарунки від організаторів конкурсу – ЗОО НСЖУ. Фіналісти також будуть запрошені на творчий фестиваль Запорізької обласної організації спілки журналістів «Запорізькі журналісти мають талант», присвячений 60-річчю НСЖУ.

 

«Університетське Слово»
(за інформацяєю сайту: http://pivdenka.berdyansk.net/zhurnalisti-%E2%80%93-poeti-amatori.html)
Світлини редакції та з сайту