Щорічна презентація міжнародної діяльності університету та відзначення Дня Європи в БДПУ

15 травня 2019 року в БДПУ відбулася щорічна презентація міжнародної діяльності університету та відзначення Дня Європи в БДПУ.

Після вітального слова ректора, професора Ігоря Богданова, координатор міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман коротко доповів про здобутки та перспективи міжнародної діяльності університету.

Сьогодні БДПУ має вже 128 договорів про співробітництво із зарубіжними навчальними закладами.

У 2018 році отримано 21 грант, представниками університету здійснено 110 візитів до 14 країн світу.

Як ці дані, так і багато іншої інформації увійшли до опублікованого щорічника “Міжнародна діяльність Бердянського державного педагогічного університету. Щорічний бюлетень. 2018 рік”.

З привітальним словом виступила суддя Елізабет Мунісоглу (м. Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США).

Були презентовані найбільш яскраві моменти міжнародної співпраці БДПУ за 2018 рік:

  • БДПУ в міжнародних проектах QUAERE (Еразмус+),
    «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти»,
    «Інноваційний університет і лідерство»  (Ігор Лиман);
  • Візити до БДПУ високопосадовців ЄС (Вікторія Ліпич);
  • Відрядження до США для викладання права (школа права Стетсонського університету, м. Галфпорт, штат Флорида, березень-квітень 2019 р.) (Дмитро Каменський);
  • Міжнародний проект «Прогресивне управління університетом» (Чехія-Україна): участь у науковому форумі «Відкритий університет. Процеси інклюзії в університетському середовищі» (Ольга Гуренко);
  • Грант від Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні «Навчальна телестудія медіацентру БДПУ» (Анастасія Носко);
  • Творчі здобутки на міжнародному рівні в галузі музичного мистецтва та хореографії (Павло Косенко);
  • Спортивні досягнення БДПУ на міжнародній арені (Кирило Пономаренко).

За активну участь в міжнародній діяльності БДПУ були нагороджені викладачі та студенти БДПУ.

В рамках презентації студенти-хореографи виконали мексиканський народний танець, а випускниця ФППОМ Олександра Отрішко – пісню «One Day».

 

Освітні та здоров’язбережувальні технології

14 травня в рамках Всеукраїнського фестивалю науки в Бердянському державному педагогічному університеті на факультеті фізичного виховання за участю викладачів кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології відбулося засідання круглого столу «Освітні та здоров’язбережувальні технології».

Під час проведення круглого столу були обговорені актуальні проблеми формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації засобами здоров’язбережувальних технологій. На засіданні було презентовано такі доповіді:

«Проблема формування у майбутніх фахівців з фізичної реабілітації готовності до самовдосконалення» (док. пед. н., доц. С. М. Хатунцева); «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації як важлива умова їх професійної підготовки» (к. пед. н., доц. С. І. Кара); «Екологічний стан м. Бердянська та шляхи вирішення проблем формами і засобами екологічного виховання» (к. біол. н., доц. В. В. Гнатюк); «Базовий алгоритм діагностичних і терапевтичних заходів у практиці масажиста при міофасціальній дисфункції» (к. н. з фіз. вих. та спорту, доц. В. М. Осіпов); «Роуп-скіппінг як один з видів оздоровчого фітнесу» (ст. викл. І. С. Расторгуєва); «Професійна підготовка фахівця з фізичної реабілітації до роботи з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку» (к. мед. н., доц. Л. М. Томіч); «Основні компоненти професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичної реабілітації до роботи зі спортсменами» (к. пед. н., доц. С. І. Книш); «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації в процесі вивчення природничих дисциплін» (ст. викл. Н. С. Пшенична).

Висвітлені у доповідях учасників проблеми є надзвичайно актуальними та важливими. За результатами круглого столу було окреслено стратегії удосконалення підготовки майбутніх фахівців з фізичної реабілітації.

День науки – це свято вшанування наукових традицій, наукових досягнень викладачів та студентів, якими ми пишаємося і на яких покладаємо великі сподівання.

 

Світлана Хатунцева,
доктор педагогічних наук, доцент
Світлана Кара,
кандидат педагогічних наук, доцент
Світлини з архіву кафедри
основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології

 

Спільно радість «вишивали»…

Завтра, 16 травня, традиційно вже в Україні та й в усьому світі відзначатимемо Міжнародний  День вишиванки. Впродовж останніх років і в Бердянську стало вже доброю традицією до яскравого українського свята організовувати різноманітні розважальні заходи. Одне з них – “Будьмо разом, українці” відкрило учора чергу загальноміських святкувань.

У міському парку ім. Шмідта відділ сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому зібрав студентів та викладачів Бердянського державного педагогічного університету та економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, Бердянського коледжу Таврійського агротехнологічного університету,  , Бердянського центру професійно-технічної освіти та медичного коледжу, щоби молодь отримала можливість змагатись в спортивних квестах, хореографії, майстерності виконання пісень…

Окрім того, в парку розмістилось декілька локацій: розпис пряників, хенд-мейд виробів-обереги для військових та зона плетіння маскувальних сіток, яку організувала університетська волонтерська організація «Наші Атланти».

Солодощі, обереги та маскувальна сітка будуть передані на фронт для українських військовослужбовців.

«Університетське Слово»
(за матеріалами сайту: https://www.brd24.com/news/a-72100.html )
Світлини з сайту та редакції

До нас – із півстолітнім досвідом

Учора, 14 травня,  в стінах головного університетського корпусу в рамках Всеукраїнського фестивалю науки-2019 відбулась довгоочікувана відкрита лекція з кримінального права та процесу,  яку провела суддя з 50-ти річним досвідом приктичної роботи –  Елізабет Монісоглу (м. Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, США), яка розпочала свій курс лекцій 13 травня цього року.

Організатором заходу й синхронним перекладачем лекції був завідувач кафедри правознавства гуманітарно-економічного факультету БДПУ Дмитро Каменський. Малося на меті не тільки провести у вільному доступі заняття, а й організувати певну профорієнтаційну роботу серед майбутніх абітурієнтів, тому особливо приємно було бачити серед слухачів учнів Бердянської спеціалізованої школи № 16 разом із вчителем історії Катериною Доценко. Також серед присутніх були практики й фахівці із галузі кримінального права та процесу. Занятя американського фахівця  є цікавими, змістовними, що ґрунтуються не лише на теоретичних положеннях, а й на величезному практичному досвіді закордонного юриста.

Приємно відзначити що студенти нашого гуманітарно-економічного факультету демонстрували глибокі знання відповідних галузей українського права, практичні навички з порівняльного правознавства, а також достатній рівень володіння англійською мовою.

Керівництво університету, викладачі та студентство продемонстрували іноземному гостю справжню українську гостинність, наукову зацікавленість та щире бажання розвивати двосторонні академічні зв’язки в майбутньому.
Запрошуємо усіх бажаючих на подальші заняття, які відбуватимуться в період цього тижня!

Аліна Шостак,
лаборант кафедри правознавства ГЕФ
Світлини автора

 

Актуальні проблеми спеціальної освіти та прикладної психології

Довгоочікуваною подією цього року стало засідання наукової секції «Спеціальна освіта та прикладна психологія» для здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, що проходило в рамках університетського Фестивалю науки.

Із привітальними словами до учасників заходу звернулася декан факультету, доктор педагогічних наук, професор Лариса Іванівна Казанцева. Вона зазначила, що проведення такого заходу – добра університетська традиція, яка дозволяє підвести певні підсумки наукової діяльності викладачів і студентів за навчальний рік, а також окреслити орієнтири для подальшої наукової роботи. Приємно, що наукові досягнення здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти цього року були відзначені численними перемогами у Всеукраїнських олімпіадах і конкурсах студентських наукових робіт. Такі здобутки є результатом кропіткої, наполегливої та старанної роботи як здобувачів вищої освіти, так і їхніх наукових керівників.

Під керівництвом викладачів кафедри прикладної психології та логопедії здобувачі вищої освіти презентували власне бачення актуальних проблем спеціальної освіти та прикладної психології, ділилися враженнями про науковий досвід. Їх доповіді були цікавими та змістовними, кожна відрізнялася своєю родзинкою. Студенти, які були присутні на засіданні, активно долучилися до обговорення актуальних питань спеціальної освіти та практичної психології.  Особливо вразила робота здобувача вищої освіти 4 курсу Ольги Бородовки на тему «Мультиплікаційні засоби як чинник емоційного розвитку дітей з логопатологією» (науковий керівник – к. пед. н., доц. О. В. Ревуцька). Ця доповідь одноголосно була визнана найкращою на засіданні секції. Подяками ректора за активну участь у науковій діяльності були нагороджені Ольга Бородовка та Ольга Свинаренко (науковий керівник – к. пед. н., доц. О. В. Ревуцька), Анна Редька (науковий керівник – к. пед. н., доц. Г. О. Лопатіна), Тетяна Качар, Вікторія Шамлі (науковий керівник – к. пед. н., доц. Є. Ю. Линдіна), Анастасія Панова (науковий керівник – к. психол. н., доц. О. В. Сербова), Мар’яна Тихонюк, Вікторія Коваленко (науковий керівник – к. психол. н., доц. Н. Ю. Цибуляк). Грамотами декана факультету були нагороджені Анастасія Жмайло за ґрунтовний аналіз наукової проблеми (науковий керівник – к. психол. н., ст. викл.  Г. І. Сизко), Олександра Теряник за науковий студентський дебют (науковий керівник – к. психол. н., ст. викл. – Т. С. Сущинська), Зінаїда Коваленко за креативний підхід (науковий керівник – ст. викл. Н. М. Анастасова), Діана Пічул за старанність та наполегливість (науковий керівник – ас. І. О. Самойленко). Приємною несподіванкою став науковий дебют здобувача вищої освіти І курсу Альони Луценко (науковий керівник – к. психол. н., ст. викл. О. С. Донченко).

Засідання секції «Спеціальна освіта та прикладна психологія» завершилося урочистим зверненням завідувача кафедри прикладної психології та логопедії доцента Олени Володимирівни Ревуцької. Вона висловила вдячність учасникам заходу за активну і змістову  наукову дискусію, а також побажала здобувачам вищої освіти нових наукових здобутків та успішної реалізації усіх професійних задумів.

Кафедра прикладної психології та логопедії пишається науковими досягненнями наших здобувачів вищої освіти! Вітаємо з перемогами та нагородами, а також зичимо подальших успіхів на науковій ниві!

За матеріалами кафедри прикладної психології та логопедії
Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії

 

Наукові маршрути викладачів кафедри прикладної психології та логопедії

Прогулюючись коридорами 5-го корпусу БДПУ, біля кафедри прикладної психології та логопедії, що на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, відучора можна переглянути фотосушку з дипломами, сертифікатами з різних країн світу, в яких ми, викладачі кафедри, стажувались або публікувалися. Також тут є виставка збірників закордонних наукових публікацій викладачів нашої кафедри та карта світу з навігаційними позначками, де ж ми-таки «засвітилися».

Фестиваль науки на факультеті триває. В нас ще багато цікавого!

Кілька слів про переможців

14 травня у рамках Днів науки, під час презентації збірки творів студентів «Живі перлини» (організатор – кафедра української мови та славістики), було нагороджено переможців конкурсу поезії до Міжнародного дня рідної мови, проведеного за ініціативи студради факультету філології та соціальних комунікацій. Участь взяли 8 студентів нашого факультету (1–2 курси)  та 1 студентка  факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Переможців визначали в двох номінаціях («Вірші українською мовою» та «Вірші російською мовою») викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, а також за результатами голосування в інстаграмі студради ФФСК. Деякі поціновувачі поетичного слова взяли участь одразу в двох номінаціях.

У номінації «Вірші українською мовою» перемогли такі студенти:

І місце – Пономарь Ольга Андріївна (2УМЛ група, ФФСК);

ІІ місце – Рева Оксана Олександрівна  (1АМЛ група,  ФФСК);

ІІІ місце – Стариченко Лілія Володимирівна (2УМЛ група, ФФСК).

Переможцями в номінації «Вірші російською мовою» стали:

І місце – Пужаєнко Яна Олександрівна (1АМЛ група, ФФСК);

ІІ місце –  Рева Оксана Олександрівна  (1АМЛ група,  ФФСК);

ІІІ місце  – Клішко Юлія Вадимівна (22П група, ФППОМ).

Вітаємо переможців та бажаємо нових творчих успіхів, натхнення!

 

Деканат факультету філології а соціальних комунікацій