Всеукраїнський марафон любові до української мови

У День української мови та писемності,  який традиційно відзначають 9 листопада, студенти нашого університету залучилися до Всеукраїнського марафону, який проходив з ініціативи Глухівського національного педагогічного університету ім. Олександра Довженка.

Студенти Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента Марії Греб підготували виступи,  під час який демонстрували могутню силу слова та любов до рідної мови. Свою майстерність у декламуванні українських віршів проявили студенти Тетяна Мухіна, Ілона Чернишова, Анна Дресвяннікова, Олекісй Бойко. Майстерністю авторської поезії «Мові» поділилася з присутніми поділилася студентка Ірина Очигава.

Окрім нашого університету до марафону залучилися: Київський університет імені Бориса Грінченка, Луганський національний педагогічний університет, Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка та  Корсунь – Шевченківський педагогічний коледж.

Такі заходи дають можливість талановитій університетській молоді не лише реалізовувати творчі здібності, але зберігати та розвивати культуру та  українську мову.

Юлія Барно,
студентка-журналістка БДПУ

Світлини автора

Вшанували його величність – Вареник

У рамках традиційного свята – Дня кухаря – в економіко-гуманітарному коледжі БДПУ було реалізовано  ще один «смачненький» проект, до якого з великим захопленням долучились учні, які навчаються за професією «Кухар, кондитер». Так, 4 листопада в фойє коледжу була представлена виставка найулюбнішої української страви – вареників із різноманітною начинкою, приготовлених руками учнів. Окрім частування варениками, учням була запропонована гастрономічна вікторина й цікава презентація «10 цікавих фактів про вареники». Учнівська молодь із задоволенням презентувала свою «кухню» в національних традиціях від одягу та посуду до народної творчості (див. світлини).

Наслідуючи українські народні традиції, ми усвідомлюємо свою причетність до культурної спадщини нашої України.

 

 

Юлія Білова,

заступник директора БЕГК БДПУ з виховної роботи

Світлини з архіву коледжу

Сьогодні – День української писемності та мови

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем –  це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 “Про День української писемності та мови”. В Указі зазначено: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”.

У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам'ятника Нестору-літописцю; визначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти України і Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників –  понад 5 млн з 20 країн світу.

Сьогодні на Українському радіо традиційно на честь Дня української мови  відбудеться традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності. Написання радіодиктанту буде супроводжуватися двогодинним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда будуть розповідати про історію акції, нинішніх спонсорів, призи, а також разом з гостями студії міркувати про те, що таке радіодиктант – перевірка грамотності або громадянська позиція.