Талановиті першокурсники СГФ та ФКЕТ

Сміхом, акторською майстерністю та бурхливими оплесками залу сьогодні, 20 листопада, поповнилися новачками дві університетські родини-факультети, а першокурсники показали на що вони здатні.

_DSC2705 _DSC2515

Студенти соціально-гуманітарного факультету дивували публіку своїм баченням навчального процесу. Вони співали, танцювали та розважали глядачів сценками.

2  2_3

 

А студенти факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій показали справжнє театралізоване дійство, яке сподобалося студентам старших курсів та викладачам, що були присутні.

1 _DSC2609

Також першокурсники не залишилися без хвалебних слів та привітань, які їм дарували кандидат технічних наук, професор Віталій Хоменко, декан соціально-гуманітарного факультету кандидат історичних наук, доцент Тамара Макаренко та звичайно, за доброю традицією голова профкому Вталій Лола нагородив студентів «солодким» призами.

_DSC2546 _DSC2695 _DSC2553

Юлія Барно,
студентка-журналістка БДПУ
Світлини Студентського Клубу

Ми – на території гідності та свободи!

Сьогодні, 20 листопада, співробітники бібліотеки разом із виховним відділом університету в конференц-залі провели захід «Україна – це територія гідності та свободи». Свято, яке вперше відзначається в нашій альма-матер, було приурочене Дню Гідності і Свободи, подіям Помаранчевої революції та Революції Гідності, спрямоване на виховання патріотизму в студентської молоді БДПУ. Під час цього заходу також проходило нагородження кращих читачів року серед студентів. Доскіпливе журі визначило переможців у номінаціях: «За обізнаність і любов до української літератури», «Самий наполегливий та активний читач», «Поціновувач електронної книги», «За вірність та прихильність до бібліотеки БДПУ», «Найкращий знавець художньої літератури», «Поціновувач історичної та правової літератури», «Найкращий читач у галузі технічних та економічних наук».

DSC03525девочка

Присутні дивилися відео про  революцію, пригадали Небесну сотню, вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання.

Увага присутніх була також спрямована на тематичну виставку книг та газет.

DSC03532книги

Кульмінацією стало  нагородження кращих читачів-студентів БДПУ: Влада Зайцева, Ілону Колоскову, Вікторію Ключик, Оксану Кулибку, Ольгу Ляшенко, Олексія Савчука, Анатолія Іванова, Тетяну Булах, Дарину Пархоменко, Юлію Білу, Аліну Гречишкіну, Ольгу Гарбуз, Вікторію Старікову та Олену Кузовкову.

DSC03528все

Приємно, що в нашому університеті й такими заходами знову й знову живляться в нас віра, натхнення, патріотизм, щироа любов до рідної України, впевненість, що кожен із нас живе, вчиться, трудиться – на території гідності та свободи!

Валентина Тичініна,
студентка ІФСК БДПУ,
практикантка «Університетського Слова»
Світлини автора

Участь викладачів університету в реалізації грантових програм

18 листопада 2015 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбулося четверте засідання у форматі семінару педагогічної майстерності для молодих викладачів «Цілісний науково-педагогічний процес у вищій школі».  Воно було присвячене вивченню досвіду організації методичної роботи вишів країн Західної Європи та Сполучених Штатів Америки. Лейтмотивом заняття став вислів Юлія Цезаря, «досвід усьому вчитель», що з часів римського полководця не втратив актуальності. 

collage2

Починаючи роботу семінару, голова методичної ради університету професор Наталя Сосницька наголосила на важливості участі викладачів університету в реалізації грантових програм. Вона зазначила, що на сьогодні, завдяки ініціативі професора Ольги Гуренко, в університеті активно втілюється проект Темпус-IV «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями». В межах цього проекту професори Вікторія Зарва, Наталя Сосницька, Софія Філоненко, Лариса Казанцева пройшли стажування в Університеті міста Гільдесгайм (Федеративна Республіка Німеччина), впродовж якого вивчали досвід підготовки і перепідготовки вчителів, психологів, соціальних працівників до роботи в гетерогенному середовищі – етнічному, мовному, релігійному.

Професор Ірина Глазкова пройшла 6-ти тижневе стажування в університеті штату Каліфорнія, метою якого було поглиблення знань учасників програми про гетерогенність американського суспільства та його вплив на систему освіту. Програма навчання включала  цикли лекцій, семінарських занять, круглих столів, диспутів, присвячених історичним аспектам становлення і розвитку системи освіти в США;  сучасним інноваціям у системі освіти; проблемам імміграції  та її впливу на культуру, освіту і громадянське суспільство США; питанням гендерної рівності в освіті; молодіжним освітнім організаціям та їх ролі у забезпеченні рівного доступу в системі освіти; білінгвізму як вимозі сучасного громадянського американського суспільства.  Учасники програми мали змогу відвідати шість різних шкіл (для обдарованих дітей; для дітей із фізичними вадами; школу, що розташована у мікрорайоні, де мешкають сім'ї з низьким рівнем доходу; типову публічну школу; школу на зразок нашої вечірньої) та два університети, один з яких приватний.

То ж проблеми, запропоновані для обговорення, була вибрані не випадково, оскільки є певний досвід, яким Наталя Сосницька та Ірина Глазкова поділилися з молодими науковцями. Наталя Сосницька висвітлила  теоретичні засади інклюзивної освіти в гетерогенному середовищі, а також особливу увагу приділила системі підготовки майбутнього вчителя до роботи у такому середовищі. У своїй доповіді Ірина Глазкова особливу увагу сконцентрувала на  висвітленні методів  громадянського виховання і методів навчання через служіння суспільству (civic engagement, service learning).

«Університетське Слово»
(за матеріалами методичної  ради БДПУ)