«Випускник 2016» у Розівському районі

12  листопада наш університет було запрошено на традиційну інформаційно-профорієнтаційну  акцію «Випускник 2016», організовану Розівським районним центром зайнятості.

В урочисто вбраній залі майже 100 випускників  шкіл району радо зустрічали представників  навчальних закладів Запорізької області.  Кожен представник вишу намагався гідно представити свій навчальний заклад майбутнім студентам, а ті, в свою чергу,  з зацікавленістю слухали і вбирали в себе таку  потрібну  для них інформацію.

DSCI2076

Цогоріч наш університет представляли  завідувач підготовчого відділення Людмила Костенко, доцент Станіслав Кучер (ф-т економіки та управління), доцент Андрій Лазаренко (ф-т фізико-математичної та технологічної освіти),  доцент Марина Антощак (соціально-гуманітарний ф-т).

DSCI2074

Інформаційні та рекламні матеріали  БДПУ користувалися неабияким попитом серед випускників Розівського району, і вже зараз можно сподіватися на те, що майбутня студентська сім’я нашого універистету обов’язково поповниться студентами цього регіону.

Людмила Костенко,
завідувач підготовчого відділення  БДПУ
Фото автора

Виставка «Світ краси» до Міжнародного Дня студента

За ініціативи директора Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв, доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника освіти та науки Людмили Коваль уже традиційно 17 листопада до Міжнародного Дня студента проводити конкурс творчих проектів майбутніх фахівців спеціальностей «Початкова освіта», «хореографія», «Практична психологія», «Образотворче мистецтво» та «Музичне мистецтво».

 

Цьогоріч старший викладач кафедри початкової освіти, член Національної спілки художників України Тетяна Володько разом із студентами організували своєрідну театралізовану виставку «Світ краси», де намагалися передати його в масках та живописних полотнах. Вражає власне бачення й автентичність робіт, відтворення кольорової гами, надзвичайна майстерність кожного витвору мистецтва.

Сьогодні зранку в фойє головного корпусу виставку відкрив в. о. ректора університету, професор Ігор Богданов, запросивши студентів та викладачів переглянути та оцінити шедеври мистецької палітри.

3 IMG_8136 IMG_8141 IMG_8140 IMG_8139 IMG_8138 IMG_8137 

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами інституту)
Світлини Степана Гериліва

«День майбутнього студента» в Енергодарі

15 листопада в місті Енергодар відбулася традиційна щорічна профорієнтаційна акція «День майбутнього студента», організована Науково-методичним центром Енергодарського міського управління освіти і науки.  Її учасниками стали вищі навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації Південного та Східного регіонів України, а саме – виші Запоріжжя, Бердянська, Харкова, Одеси,  Дніпропетровська та Мелітополя.

Школярі міста Енергодар під керівництвом класних керівників організовано відвідували акцію. Старшокласники мали можливість оглянути виставкові майданчики різних навчальних закладів.

Наш університет на заході представляли  завідувач підготовчого відділення Людмила Костенко, доцент ф-ту комп’ютерних та енергозберігаючих технологій Ганна Алексєєва, асистент  інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Юлія Назарук, студентка 2-го курсу інституту філології та соціальних комунікцій Валентина Ектова.

DSCI2083 DSCI2080

Представники БДПУ під час проведення індивідуальних консультацій з абітурієнтами наголошували на тому, як зорієнтуватися серед розмаїття професій та великої кількості навчальних закладів, які пропонують свої освітні послуги; які факультети найбільш престижні та користуються попитом із урахуванням вимог сьогодення, відзначали переваги здобуття вищої освіти саме в нашому університеті, розповідали про матеріально-технічну базу та науково-педагогічний потенціал та гостинно запрошували їх стати студентами саме нашого університету.

Людмила Костенко,

завідувач підготовчого відділення  БДПУ

Фото автора

Студенти створюють!

rzrRfNea0Ik

З 9 по 15 листопада цього року студенти Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти денної форми навчання спеціальності «Соціальна педагогіка» Антон Сердюченко (203 гр.) та Тетяна Будник (503 гр.) взяли участь у шестиденному тренінгу «Основи тренерської майстерності» в с. Лісне (Київська область) в рамках проекту «Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя» (2014-2016) за підтримки Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» за фінансової підтримки Посольства Фінляндії в Україні та благодійників платформи GlobalGiving.

mu58BiZMNsk

У рамках проекту учасники здобували комплексну підготовку за тренінговою програмою «Як стати успішним» за для створення молодіжного клубу у нашому місті.

Також студенти провели власний тренінг за програмою «Як стати успішним» – тим самим поповнивши свою "тренерську валізу", набувши практичного досвіду організації діяльності свого клубу.

Image-0

Тепер в нашому університеті буде створено авторський "Молодіжний клуб", тренери якого запрошують всіх бажаючих до вступу!

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до 503 аудиторії (кафедра соціальної педагогіки) або за телефоном: 066-054-90-24  – Тетяна Будник.

 

Антон Сердюченко,

студент 203 групи ІСПКО

На фото: робочі моменти заходу

Співпраця для підтримки обдарованості

Практична робота з обдарованими дітьми та молоддю справа не проста. Запорукою реалізації потенціалу дитини є готовність педагога до цієї діяльності. Саме тому викладачі кафедри прикладної психології та логопедії Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти 11 листопада 2015 року в межах співпраці з Центром дитячо-юнацької творчості провели науково-практичний семінар «Психологічний супровід обдарованої дитини».

P1130403

Під час доповідей викладачі спинилися на низці важливих проблем, розв’язання яких є запорукою ефективної підтримки обдарованих дітей та молоді: сутність понять «задатки», «здібності», «обдарованість», «талант», «геніальність», ознаки і різноманітні види обдарованості, психологічні чинники, що впливають розвиток обдарованості (ас. О. Донченко); огляд проблем, з якими стикається обдарована дитина, дослідження схильності й готовності вчителя до роботи з обдарованими дітьми (ст. викл. Т. Сущинська); види обдарованості, їх ознаки, діагностика за допомогою спостереження, зміст розвивальної роботи з обдарованими дітьми (ас. Ю. Драганова).

Учасники семінару мали змогу не тільки розширити свої знання щодо психологічних аспектів зазначеної проблеми, а й перевірити власну готовність до роботи із обдарованими дітьми та визначити свій рівень творчих здібностей.

Крім того, модератори підготували для учасників семінару методичний матеріал для організації та здійснення супроводу обдарованої дитини.

 

Юлія Драганова,

асистент кафедри прикладної психології та логопедії

Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти

Фото з архіву кафедри

На вітрилах поезії

12 листопада 2015 року Інститут філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету у рамках міжнародного проекту «АРТПОЛЕ: Вхід на Схід» провели презентацію одинадцятого випуску студентського літературного альманаху «Вітрила». Захід проходив у стінах Бердянського художнього музею ім. І. І. Бродського.

Із привітальним словом виступили перший проректор Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Ігор Богданов, директор Інституту філології та соціальних комунікацій, кандидат філологічних наук, доцент Алла Сердюк.

Щоб розкрити красу і силу поезії, треба не тільки прочитати, але й відчути музику слова, тому в цей день вірші юних поетів альманаху звучали в авторському виконанні.

Поетичне слово – найкоротший шлях до людського серця. Одинадцятий випуск студентського літературного альманаху «Вітрила» презентував унікальну можливість познайомитися з творами студентів Бердянського державного педагогічного університету, учнів ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» (м. Приморськ Запорізької області), Бердянської спеціалізованої школи № 16, гімназії № 3 «Сузір'я», доторкнутися до їхнього світу.

За роки існування творчого об'єднання «Вітрила» свої художні доробки презентувало близько 300 авторів, серед яких не лише студенти БДПУ, а й викладачі, школярі, бердянські поети.

Сьогоднішні автори пишуть про кохання, дружбу, повноту буття, звертаються до історії, політики, моралі, шукають сенс людського існування. За античних часів оригінальність поета відзначалася не стільки новизною творчості, скільки вмінням відродити й удосконалити вже досягнуте попередниками. Саме в майстерному поєднанні традицій і новаторства вбачалася своєрідність того чи іншого автора. Наша обдарована молодь опановує класику й модерн, відчуває генетичний зв’язок із різними епохами та найновітнішими здобутками філософської думки.

На презентації виступили 12 молодих поетів. Їхні вірші супроводжувалися музикою та відеозамальовками. Усі присутні мали можливість насолодитися класичною музикою, зокрема, композиціями «Утіха» Ференца Листа та «Патетичний етюд» Олександра Скрябіна у виконанні викладача кафедри музичного виховання Інституту психолого-педагогічної освіти і мистецтв Максима Лук'янчикова.

Ми пишаємося нашими поетами. Багато з них вже давно закінчили університет і досягли значних успіхів. Так, Інна Баранова, Руслан Вербовий, Світлана Журавльова, Ольга Боговін і Марта Варикаша сьогодні – викладачі, кандидати наук.

У кожного з них своя життєва доля, творче покликання, але всі наділені поетичним хистом, бажанням виразити себе у слові, передати свої погляди на світ і людину.

Щороку в альманасі «Вітрила» з’являються нові імена. Юні творці звертаються до найрізноманітніших тем, оспівуючи любов до батьківщини і свого рідного міста, прагнучи знайти відповіді на вічні питання, розкриваючи найпотаємніші куточки своєї душі, малюючи словом неповторні картини природи. Вірші студентів вирізняються філософічністю мислення і твердою громадянською позицією.

Це свято поетичного слова відбулося завдяки спільним зусиллям Бердянського художнього музею ім. І. І. Бродського, проекту «АРТПОЛЕ: Вхід на Схід» і, звичайно, завдяки юним авторам і шанувальникам художнього слова.

«Університетське Слово»  (За матеріалами інституту),

На світлинах: студенти ІФСК Ольга Таран і Дмитро Шевченко

Світлини архіву інституту