Краса дев`ятого «Азовського зорепаду»

Вже стало справжньою доброю традицією щорічне проведення кафедрою теорії і методики навчання мистецьких дисциплін факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв регіонального конкурсу обдарованої молоді в галузі вокального та інструментального мистецтва «Азовський зорепад», який вже дев’ять років поспіль об’єднує на сцені «музичного корпусу» талановитих виконавців. Цьогоріч на нас завітали близько 30 учнів 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл Бердянська та району, інших населених пунктів Запорізької області. З кожним роком географія конкурсантів розширюється: у нинішньому конкурсі взяли участь талановиті юні співаки із Марганця Дніпровської області, смт. Мангуша Донецької області, із Волновахи, Приморська тощо.  Серед учасників були й студенти Бердянського медичного та машинобудівного коледжів, які прагнуть по закінченню  навчання вступити на спеціальність «Музичне мистецтво» нашого  університету.

Мета конкурсу – виявлення обдарованої молоді в галузі вокального та інструментального мистецтва, розкриття творчої індивідуальності та виконавської майстерності учасників й подальша їх підтримка; встановлення творчих контактів та дружніх стосунків між студентами-музикантами та майбутніми абітурієнтами; орієнтація  молоді щодо майбутньої професії педагога-музиканта. Програма конкурсантів складалась із вокального або інструментального твору, в яких учасник зміг би розкритися на сцені якнайкраще. Цього разу серед музичних інструментів звучали гітара, баян, скрипка, що говорить про неодмінну популярність цих інструментів наряду з фортепіано у сучасному руслі виконавської підготовки.

Всі учасники «Азовського зорепаду» мріють стати професійними педагогами-музикантами та вступити наступного року до нашого вишу на спеціальність «Музичне мистецтво», адже формат цього конкурсу має професійно-орієнтаційну спрямованість, ставлячи собі за мету – залучити випускників загальноосвітніх шкіл до майбутньої професії вчителя музичного мистецтва.  Серед учасників конкурсу були й вокалісти-початківці і вже досвідчені музиканти – дипломанти та лауреати багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. Але поєднує усіх конкурсантів любов до музики та велике бажання перемогти і у недалекому майбутньому стати студентами нашого університету. Адже переможцям конкурсу, які нагороджуються дипломами лауреатів I, II та ІІІ ступенів участь у цьому масштабному мистецькому заході враховується під час складання творчого заліку, що передбачений умовами вступу. Вражаючими стали й результати у вокальній номінації – дев’ять дипломів лауреата 1-го ступеня отримали найталановитіші виконавці – Бубнова Віра, Кобець Іван, Кас’янова Мішель, Заєць Анатолій, Бузико Поліна, Єсипова Ксенія, Плотникова Ірина, Гасанова Олександра та шоу-група «OneWay».

«Азовський зорепад» знову довів свою значимість та ефективність як творча форма профорієнтаційної роботи. Ставши масовим заходом, конкурс одночасно збирає велику кількість учнів, які вирішили пов’язати своє життя з музичним мистецтвом та професією педагога-музиканта. А викладачі мають можливість заздалегідь познайомитися з майбутніми абітурієнтами, оцінити рівень їх музичних здібностей та допомогти професійними консультаціями. Щиру подяку висловлюємо декану факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професору, Людмилі  Коваль та завідувачу кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, доценту, Олені Мартиненко за активні підтримку цього мистецького заходу та допомогу у його проведенні.

Ми бажаємо нашим майбутнім абітурієнтам творчої наснаги та успішного складання зовнішнього незалежного тестування, а двері факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ завжди відкриті для тих, кому не байдужі мистецтво та творчість.

1 2

3 4

Вікторія Григор'єва,
доцент кафедри,
кандидат педагогічних наук

Світлини Анетти Омельченко

 

Генеральне консульство ФРН організувало презентацію в БДПУ книги “Німецькі консули в Північному Приазов’ї”

В рамках "Тижнів Німеччини в Україні" пройшла презентація монографії професорів БДПУ Ігоря Лимана та Вікторії Константінової "Німецькі консули в Північному Приазов'ї", видання якої здійснено в рамках проекту, фінансованого Генеральним консульством Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку / офіс у м. Дніпро.

Захід відбувся 2 листопада 2018 р. в конференц-залі головного корпусу БДПУ.

У презентованій книзі висвітлюється історія німецьких консулів, які діяли в Північному Приазов’ї в період від заснування в регіоні представництв Пруссії та великого герцогства Мекленбург-Шверін після Східної (Кримської) війни і до закриття представництв Німецької імперії на початку Першої світової війни. Біографії і аналіз діяльності консулів подаються в контексті взаємин приазовського регіону та його портових міст із німецькими землями і ролі німців у розвитку цього регіону. У різні часи під юрисдикцією німецьких консульських установ у Бердянську і Маріуполі знаходились землі на території нинішніх Запорізької, Дніпропетровської, Донецької  і Луганської областей України. 

Організатори та партнери заходу:

Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку / офіс у м. Дніпро

Бердянський державний педагогічний університет

Науково-дослідний інститут Історичної урбаністики

Громадська організація “Урбаністичні ініціативи”.

Генеральне консульство ФРН на презентації представляв заступник Генерального консула Петер Шмаль.

Після презентації її учасники були запрошені на фуршет, організований Генеральним консульством Федеративної Республіки Німеччина силами викладачів і студентів економіко-гуманітарного коледжу БДПУ.

1 2

3 4

5 6

7 8

9 10

За інформацією НДІ Історичної урбаністики

Світлини Катерини Козакевич

Ювілей шанованого професора

   У Запорізькому національному університеті 18-19 жовтня ц. р. відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Східнословʼянські мови в їх історичному розвитку», приурочена до 70-річчя від дня народження П. І. Білоусенка, доктора філологічних наук, професора, який 20 років свого життя і наукової діяльності присвятив Запоріжжю. Конференція була надзвичайно представницькою – привітати ювіляра приїхали науковці зі всієї України. Учасників конференції радо вітали проректор з наукової роботи ЗНУ, доктор історичних наук, професор Г. М. Васильчук, декан філологічного факультету, доктор філологічних наук, професор Т. Я. Хомʼяк.

Хвилюючим і неповторним було привітання учнів Петра Івановича – колишніх і теперішніх студентів, аспірантів і докторантів. Вони подарували йому збірник статей, присвячених цій знаменній для самого професора і для них події.

Наш університет представляли доценти кафедри української мови та славістики В. М. Ліпич та С. І. Корнієнко. Як проректор з науково-педагогічної роботи і як колишня аспірантка П. І. Білоусенка, Вікторія Миколаївна висловила від ректорату БДПУ та від себе особисто щирі побажання успіху і наснаги у науковій діяльності, талановитих учнів, міцного здоровʼя  і  незабутніх цікавих подорожей у світі науки. Саме їй, одній з найкращих аспіранток, як зазначив сам професор, було довірено місію вручити ювіляру присвячений йому збірник.  

                  DSC_0313 DSC_0326

DSC_0232

 

Svetlana Ivanovna З

 

Світлана Корнієнко,
доцент кафедри української мови та славістики
факультету філології та соціальних комунікацій
БДПУ
Світлини з архіву кафедри