Витинанки майстрині Тетянки

   Сьогодні, 14 листопада, на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти відбулося відкриття персональної виставки студентки другого курсу Тетяни Мельник.   Осіння краса надихнула творчу особистість на створення чарівної колекції портретів  «Жіночі чари» у техніці  «Витинанка» (ажурне вирізання).

   Витинанка (від українського слова «витинати», тобто «вирізувати», «вивертати») – це вид давньослов'янського, зокрема, українського народного декоративного мистецтва, що включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла – ажурні, силуетні тощо. Витинанці властива лаконічність й вишуканість зображальних засобів. Витинанки виготовляються з допомогою ножиць, спеціальних дрібних пристосувань майстрів, що передаються з покоління в покоління, а також ножа, сокирки, інших знарядь. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий).
   У таємниці цієї технології Тетяну посвятили викладачі-наставники кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій к. п. н., доцент Юлія Бєлова та асистент Олена Савицька. На відкритті виставки були присутні професорсько-викладацький склад кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, студенти факультету та гості. У кожного відвідувача є можливість надихнутися на творчість, насолодитися прекрасним та дізнатися про особливості старовинного виду ужитково-декоративного мистецтва в сучасному дизайнерському стилі.
   Запрошуємо всіх небайдужих до творчості та мистецтва відвідати персональну виставку Тетяни Мельник у другому корпусі БДПУ (другий поверх) та залишити свій відгук про роботи молодої майстрині.

 

т т1

т2 т4

т5 т6

Юлія Бєлова,
доцент кафедри професійної освіти,

 трудового навчання та технологій

 Світлини автора

 

Наша Альона Дядинчук – серед переможців обласного конкурсу

   За підсумками обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2018 році відбулося урочисте нагородження його переможців. Привітав та нагородив переможців конкурсу дипломами, почесними грамотами та грошовими преміями голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

   Як повідомила начальник Управління молоді, фізичної культури і спорту облдержадміністрації Наталія Власова, цього року на конкурс було подано 89 наукових робіт, із яких 66 – роботи студентів, 23 –  молодих науковців та молодих спеціалістів.   Традиційно найактивнішими учасниками конкурсу залишаються молоді науковці Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету та Бердянського державного педагогічного університету.
    Цього року визначено 21 переможця обласного конкурсу обдарованої молоді у різних галузях науки.
  Приємно, звичайно, що такого визнання добилася й старший викладач кафедри фізики та методики навчання фізики факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти БДПУ Альона Дяденчук, представивши на конкурс наукову роботу "Гетероструктури на основі поруватих напівпровідників у приладах оптоелектроніки" (науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор Валерій Кідалов).
Вітаємо!

foto Дядинчук
     

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами сайту: http://www.zoda.gov.ua/news/43235/peremozhtsi-oblasnogo-konkursu-sered-molodih-naukovtsiv-otrimali-nagorodi.html?fbclid=IwAR2ODSXMv3iIrk3yazMM4LYSnvt-GuxTA03YmjK9lD_dpkMCZlGQ37fhGt4#.W-r-TmjvoAU.facebook)

 

 

Красивішаємо!

   На початку нинішнього року ми розповідали про зворушливий новорічно-різдвяний подарунок – оновлену частину фасаду 5-го університетського корпусу! І що до цього активно долучилися депутат Запорізької обласної ради Микола Ільїн, міський голова Володимир Чепурний та депутати Бердянської міської ради Віталій Лола, Тетяна Фурманова та Катерина Марченко… «Опоряджувальні фасадні роботи проводилися за рахунок коштів університету, а паспорт на їх проведення видало ТОВ «Бердянскгражданпроект» (головний архітектор проекту – А. В. Корольова). Ректорат та колектив університету щиро вдячні усім, хто ініціював та втілював у життя весь процес оновлення корпусного фасаду! Приємно, що університетські корпуси оновлюються, стають набагато красивішими та привабливішими. Надіємося, що такі ж роботи продовжуватимуться і в цьому році завдяки підтримці міської влади та активності депутатів обласної та міської рад» – йшлося тоді в публікації.
   І ось (див. порівняльні світлини) – роботи по оновленню фасаду 5-го корпусу завершено!
Красивішаємо!!!

1

2

«Університетське Слово»
Світлини Дмитра Бакарджиєва та зі сторінки:

httpswww.facebook.comprimorkabrdphotosa.162586327926160294682094716582type=3&theater)

 

Спартакіада для розумників

Із 1 по 8 листопада ц. р. у стінах БДПУ  проходили змагання з шахів. Впродовж тижня студенти всіх факультетів університету змагалися у розумових баталіях за звання переможців.

Спартакіада проводилась у двох підгрупах: перша – шахісти ФФВ, а друга – інших п`яти факультетів.

Серед розумників факультету фізичного виховання першість вибороли третьокурсники, другими стали першокурсники, а на третьому опинилися другокурсники. У другій підгрупі перше місце посіли шахісти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, друге – факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, третє – гуманітарно-економічний факультету.

Переможців нагородили Грамотами від  деканату факультету фізичного виховання (декан – професор Сергій Кушнірюк) та

«солодкими призами» від профкому університету (голова – Віталій Лола).

Удачі та нових перемог вам, шановні наші університетські розумники!

Шахи

 

Антон Скакун,
студент-журналіст ФФСК