Як першокурсники ФППОМ сьогодні дебютували…

  Дебют першокурсника – це традиційне свято, на якому новоприбулі студенти показують, що їх взяли до університету не за гарні очі. Участь у фестивалі надає шанс відчути смак справжнього та такого різноманітного студентського життя. Репетиції, написання сценарію, творчі хвилювання створюють цілісну картину яскравої професії актора. Під час репетицій першокурсники працюють пліч-о-пліч зі старшокурсниками, які передають їм свої вміння і навички. Багато хто з учасників дебюту згодом залишаються у родині Студентського клубу на довгі роки, виступають під час свят і заходів, які  регулярно проводяться на факультеті, в університеті, проявляючи надзвичайну майстерність і реалізовуючи свій творчій потенціал. Особливо це стосується саме студентів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, яким сам Бог велів тішити та розважати кожного з нас своїми талантами.

   Тому й не дивно, що під час щорічних дебютів першокурсників ми з нетерпінням очікуємо неповторного сценічного дійства студентів саме цього факультету. Хвилюючі очікування не підвели нас і цього разу. Бо вже з перших хвилин у цікавій формі «Бердянського режисерського фестивалю «КіноДебют»  факультетські новачки запросили нас пірнути в хороше, правдиве театральне, танцювально-співоче мистецтво…
   Дебютантів вітали проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич та декан факультету Людмила Коваль, вручаючи відзнаки та солодкі презенти від профкому БДПУ (голова – Віталій Лола).

1 2

 5 6 7

8 9

10 3

11 12

13 14 15

17

«Університетське Слово»

Світлини Степана Гериліва

Реабілітологи проти СНІДу

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції.

Ми, майбутні реабілітологи, взяли участь у тренінгу щодо профілактики поширення ВІЛ, який проводився 25 жовтня  на території Бердянського відділення товариства Червоного Хреста, організатором якого є представник «GIZ» Антолік Оксана. Під час тренінгу представники «GIZ» запропонували учасникам гру, яка складалась із 5-ти станцій, в кожній з яких описується тема СНІДу з різних боків. На тренінгу розвіяли міф, що ВІЛ-інфекція передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо. Та, як виявилось, найбільш уразливими є молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю. Основною причиною поширення епідемії є низька культура статевих відносин. Кожна людина має знати, що необхідно захищатися під час статевого акту та періодично проходити обстеження на ВІЛ. Першим кроком на шляху подолання епідемії  є тестування на ВІЛ. Консультуванням і тестуванням займається багато медичних установ. В першу чергу, це обласні та міські центри СНІДу, кабінети довіри.

Подача матеріалу в формі гри  з використанням інформативних плакатів, бюлетенів, карток,  на нашу думку, є  цікавою та ефективною, дозволяє тримати інтерес учасників та всіх залучити до процесу. Завдяки профілактичним програмам, які сьогодні проводяться, зменшилася кількість захворюваності на ВІЛ саме серед молодих людей у віці від 15 до 24 років. Тому ми маємо глибоку надію, що подібного роду акції позитивно впливатимуть на молодь та допоможуть країні знизити темпи поширення хвороби. Червона стрічка як символ боротьби зі СНІДом свідчить про те, що Україна – територія життя, і українська молодь – обирає життя!

ВІЛ СНІДkOttQCxxmB4 ВІЛ СНІДWZt0mHIUTWQ

ВІЛ СНІДZcGJOlCGsvA

Ілона  Неме, Еліна Юдіна,

студентки ФФВ БДПУ,

кафедра основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології

Світлини з архіву кафедри

У рамках професійного свята

У першу неділю листопада в Україні святкували День працівника соціальної сфери. Цього року професійне свято припало на 4 листопада. Соціальний працівник для України –  професія вже начебто не нова, але овіяна певними непорозуміннями, що стосуються ролі і функцій фахівця цього напряму.

Соціальний працівник – це кваліфікований фахівець з вищою освітою, який за допомогою своїх знань, умінь і навичок, а також ресурсів організації, де працює, допомагає долати складні життєві обставини різним категоріям населення, які мають певні проблеми і не в змозі самостійно їх вирішити.

Сьогодні соціальний працівник – це не тільки службовець, але й головний посередник між людиною державою і суспільством в цілому. Ця професія охопила усі сфери життя – освіту, культуру, охорону здоров’я і навіть бізнес. І ми, соціальні працівники з числа науковців, практиків і здобувачів вищої освіти маємо бажання бути кращими і неперевершеними у своїй справі!

А чи любите Ви так свою професію, як люблять її соціальні працівники з числа науковців, практиків і майбутніх фахівців?

У рамках професійного свята за спільною ініціативою викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, фахівців Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка» проведено цікавий захід у форматі брифінгу на тему «Соціальна робота з сім’ями, дітьми та молоддю у Бердянську: від А до Я» у Бердянському Інтегрованому центрі підтримки.

Нагадаємо, що Інтегрований центр підтримки – це заклад інноваційного типу, створення якого стало можливим завдяки грантовому контракту між Європейським Союзом в особі Європейської Комісії та виконавчим комітетом Бердянської міської ради на реалізацію проекту «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді міста Бердянськ» в рамках грантової програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Всього закладів подібного типу 10 по Україні, і Бердянськ у їхньому числі!

Метою заходу було ознайомлення здобувачів вищої освіти з практичними аспектами здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю в Бердянську у форматі «питання-відповідь» між фахівцями Центру і здобувачами вищої освіти спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка». Де кожен з учасників, з першого по п’ятий курси, міг поставити ті питання, які хвилюють його як майбутнього соціального працівника і професіонала своєї справи.

На зустріч із здобувачами вищої освіти із задоволенням погодились фахівці Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у складі директора Центру Тетяни Бутулінської, юриста Дмитра Погорілого, а також фахівців із соціальної роботи Вікторії Тищенко, Катерини Протоцької, Ілони Коваленко.

Організаторами і модераторами брифінгу були здобувачі вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» практиканти 3-го курсу – Наталя Рибнікова, Альона Харченко та Альона Руденко під керівництвом старшого викладача кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, к. п. н. Анастасії Попової.

Захід тривав протягом години і продовжувався б ще і ще (але правила регламенту ніхто не відміняв!), оскільки практичні аспекти діяльності фахівця із соціальної роботи є цікавими й інколи непередбачуваними.

Усього за захід було задано близько 30 питань працівникам Центру і фахівцям із соціальної роботи, але це невелика частина з того, чим вони можуть поділитися з майбутніми фахівцями з числа здобувачів вищої освіти.

Сподіваємося, що захід такого формату був проведений вперше, але не в останній раз, про що викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та здобувачів вищої освіти БДПУ запевнили працівники Центру. Оскільки працювати зі студентами спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» завжди приємно і продуктивно!

20181106_132956 20181106_133053

20181106_134410 20181106_134417

20181106_141956 20181106_143528

20181106_143916

 

Анастасія Попова,

старший викладач кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти, к. п. н.

Світлини з архіву кафедри