У майстерні добрих справ

   На факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти почала працювати «майстерня добрих справ» із виготовлення новорічних іграшок до благодійного зимового балу та Дня Святого Миколая. Особливістю цього заходу було навчити майбутніх вихователів виготовляти м’які  іграшки з фетру та новорічних прикрас для ялинки. Кожний такий, створений власноруч виріб, несе в собі тепло серця, побажання здоров’я, щастя, злагоди і миру.

   У процесі роботи учасники намагалися вкласти частинку своєї душі, тепло рук і найкращі побажання в кожну іграшку. Участь у таких акціях сприяє підвищенню професійної майстерності майбутніх вихователів, формуванню небайдужості юного покоління до долі інших. Організувала цей захід та поділилася секретами майстерності доцент кафедри дошкільної освіти Т. Л. Єськова.

іграшка

 

Кафедра дошкільної освіти
Світлина з архіву кафедри

Розширене засідання Ради молодих учених БДПУ

Публікування результатів досліджень українськими вченими в міжнародних наукових журналах на сьогодні є одним із шляхів інтегрування української науки у систему світової комунікації. Прийняття статті до публікації в міжнародному виданні передує правильне її оформлення із використанням того стилю цитування, який вимагається конкретним виданням

Сьогодні, 28 листопада, Рада молодих учених БДПУ провела розширене засідання, на якому одним із питань був розгляд міжнародних стилів цитувань. Інформативну доповідь представила докторант, кандидат філологічних наук, доцент української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Боговін, яка докладно розповіла про різницю основних вимог у оформленні різних стилів міжнародних цитувань.

У червні 2016 року Міністерство освіти та науки України представило на обговорення проект Наказу від 30.06.2016 «Вимоги до оформлення дисертації», в якому сказано, що список використаних джерел у дисертації «може оформлятися здобувачем наукового ступеня за його вибором одним із стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій». До цього рекомендованого переліку включено 9 міжнародних стилів, які відображають всі галузі наукових досліджень: MLA (Modern Language Association) style, APA (American Psychological Association) style, Chicago/Turabianstyle, Harvard style, ACS (American Chemical Society) style, AIP (American Institute of Physics) style, IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style, Vancouver style, OSCOLA.

Ознайомитись з презентацією доповіді можна за посиланням https://bdpu.org.ua/rmu/young-scientist/

 

unnamed (1)

unnamed (2) unnamed

Тетяна Нікішина,
голови Ради молодих учених БДПУ

Світлини з архіву Ради

 

Наші – на осінньому балу

Учора, 27 листопада, учні та студенти Бердянського економіко-гуманітарного  коледжу БДПУ із задоволенням взяли участь у загальноміському заході «Осінній бал», який проводився в художньому музеї ім. І. І. Бродського, де посіли друге місце.

Мета заходу – розвиток інтелектуальних, творчих та логічних здібностей, формування культури спілкування та поведінки.

У заході брали участь студенти навчальних закладів міста, кожна пара учасників представляла свій навчальний заклад.

Наш коледж представили: студентка групи ФВ-2 Єлизавета Пшенична та учень групи КО-20 Ігор Лідовський.

Студентська молодь коледжу з задоволенням бере участь у загальноміських заходах міста.

46802682_204645990466750_4639629423547514880_n 46908901_204692220462127_196457799893385216_n

№ 9

Галина Іванченко,

заступник директора з ВР

Світлини з архіву коледжу

Навчаємося не тільки на парах!

23-24 листопада ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Наталя Рибнікова брала участь у Національному форумі зайнятості молоді «Створюй колір свого майбутнього», що відбувся у м. Вінниця. Захід відбувся у рамках ініціативи «Пакт заради молоді-2020» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Центру «Розвиток КСВ», Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації.

Програма форму була дуже насичена, але не менш цікава. У перший день учасники заходу спілкувались у форматі вечірнього ток-шоу «Україна мрії: що потрібно для молодих людей». Експерти обговорювали різноманітні питання і дізналися «У що інвестувати в першу чергу заради щасливого майбутнього молоді в Україні?». На другий, урочисто підписували «Пакт заради молоді-2020» у Вінницькій філармонії, а також  відвідали презентації кращих практик програм розвитку освіти, працевлаштування та підприємництва, майстер-класи з дизайн-мислення, ведення переговорів, фінансової грамотності, SMM і SEO, соціального підприємництва, ведення блогів, а також обговорювали платформи для реалізації та моніторингу Національного плану дій.

Отож, навчання і розвиток можуть бути цікавими не тільки на парах, а і у форматі неформальної освіти!

1  2

3 4

 

Наталія Рибнікова,
студентка 3-го курсу
спеціальності «соціальна робота» ФДССО
(світлини з архіву автора)

Вчені БДПУ – учасники столичного форуму

22-24 листопада ц. р. в столичному Києві відбувся Міжнародний форум з нагоди 85-тих роковин Голодомору – геноциду Українського народу «Україна пам’ятає! Світ визнає!». На відкритті форуму виступили: Перший віце-прем‘єр-міністр України Степан Кубів, Віце-прем‘єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, міністр культури України Євген Нищук, поет, видавець Іван Малкович, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У рамках форуму відбулася низка сесій, присвячених  осмисленню трагедії Рафаїлом Лемкіним та її міжнародно-правовій  кваліфікації, інституалізації досліджень, поступу у науковому осмисленні та  розширенні джерельної бази досліджень, політиці пам’яті у проекції майбуття, міжнародному і українському  досвіду застосування освітніх технологій при вивченні  теми Голодомору, перспективам меморалізації трагедії в музейному просторі, а також творча зустріч з авторами і режисерами фільмів  про Голодомор, Всеукраїнський методичний семінар для освітян «Нова українська школа: навчання / знання про Голодомор та інші геноциди» з презентацією навчального посібника В. Курилів (Канада), презентація учнівських і студентських робіт з теми «Голодомор. Родинні історії» та нагородження переможців 3-го Міжнародного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко, мистецька  акція «Ми пам’ятаємо. Ми сильні!» у Національній опері України.
 

Учасники форуму, серед яких були запрошені й викладачі гуманітарно-економічного факультету БДПУ професор Костянтин Баханов та доцент Світлана Баханова, і взяли участь у Державних заходах на вшанування пам’яті жертв Голодомору.

12а 13а

«Університетське Слово»
(за матеріалами ГЕФ)

Світлини з сайту: https://www.facebook.com/oleg.kudrin.5