І ожила, проснувшись, людська пам`ять…

 … Людська  пам`ять про Голодомор тривалий час каралась, і як не важко було мовчати – мовчали. Довго чекали, але дочекались, коли ожила, проснулась людська пам’ять вустами тисяч свідків і  митців, що згадують у своїх творах страшні жахіття,  віддалені  від нас десятиліттями.

   У 1932-1933 роках в Україні без війни чи посухи був великий голод. Була тільки зла воля одних людей проти інших. Невблаганний час ніби й мав би лікувати душевні рани, але її,  глибоку рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона нагадуватиме теперішньому і майбутнім поколінням про те, як сталінські посіпаки забирали в людей все, що тільки лиш могло підтримувати життя.
   Такі слова та ще багато інших фактів, спогадів, відео-матеріалів, сценічних постановок, музичних та вокальних творів пропонували сьогодні студентам та викладачам БДПУ університетські митці: хор і оркестр народних інструментів (керівник – Юрій Смаковський), Юлія Махотіна, Ірина Кисельова, Аліна Макаренко, студенти-хореографи…
   …Проректор з науково-педагогічної роботи БДПУ, доцент Вікторія Ліпич на завершення зворушливого концерту-реквієму, наголосивши, що ми вклоняємося тим, хто зумів вижити в періоди важкого голоду 30-х років і в післявоєнний голод, тим, хто пішов під час голоду за межу життя й забрав з собою на небеса тягар пережитого болю, подякувала університетським артистам за чудову можливість з допомогою його величності мистецтва зворушити серця глядачів…
   Присутні згадали тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору, наголосивши, що пам’ять про всіх невинно убієнних згуртовує нас, живих, і дає нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави в боротьбі за мир на рідній землі…

1 IMG_1030

9 7

6 5

4 3

2

 

Богдан Борисовський,
Іван Карпачев,
студенти-журналісти БДПУ,
практиканти «УС»

Світлини авторів
  

 

Дань пам’яті заморених

  Приєднуючись до вшанування пам’яті жертв Голодомору, 21 листопада ц. р. у конференц-залі БДПУ студентство гуманітарно-економічного факультету разом із представниками відділу обслуговування університетської бібліотеки І. М. Філон та Г. В. Потапенко підготували та провели захід, присвячений аналізу подій 1932-33-х років. Студенти різних спеціальностей провели ретроспективу цих подій з історичної, юридичної та економічної точки зору. Були презентовані документальні фільми, зняті на основні усних свідчень очевидців.

Особливу  увагу було приділено джерельно-літературній базі бібліотеки БДПУ: від сучасних зарубіжних та українських книжок до спогадів безпосередніх учасників тих страшних подій.

Доповіді студентів були дуже зворушливими та не залишили присутніх байдужими.

Голодомор – це українська трагедія, про яку мають знати всі. Особливо наше майбутнє – діти! Ми дуже вдячні нашим студентам за вміння зберігати ПАМ'ЯТЬ.

_DSC6086 _DSC6088

_DSC6096 _DSC6100

 

Ірина Нагай,
заступник декана ГЕФ

Світлини з архіву факультету

Що і як робити з шкільним булінгом?

Несподівано та неочікувано, але булінг став новою реальністю для значної частини українських шкіл. Від цькування страждає більше 67% учнів, інші – агресори та спостерігачі.

Ця проблема потребує вирішення і навіть маленькі кроки на шляху до її подолання сприятимуть зменшенню або взагалі зникненню явища булінгу. З цією метою студенти спеціальності «Соціальна робота» О. Теряник та А. Новікова у рамках проходження професійно-орієнтованої практики провели тренінг для педагогів шкіл Бердянського району та Берестівської ОТГ на тему «Булінг. Розробка алгоритму заходів з профілактики булінгу у школі».

Основною метою тренінгу було ознайомлення педагогів із проблемою булінгу та спільна розробка заходів протидії цьому явищу. Тренінг передбачав опрацювання та аналіз законів і  законопроектів, що стосуються булінгу, перегляд змістовної презентації «Сутність, структурні елементи, види булінгу», а також багато цікавих і корисних вправ, у ході яких учасники намагалися самостійно визначити тип та шляхи розв’язання цькування.

Під час тренінгу вчителі розробили алгоритми протидії, методи роботи з жертвами, агресорами, спостерігачами, педагогами та батьками, які стикалися з проблемами булінгу.

1 2

3 4

5

 

Олександра Теряник,

студентка 3-го курсу

спеціальності «Соціальна робота» ФДССО

Світлини з архіву автора