«Барвисті музики» БДПУ – переможці фестивалю «Зорепад – 2018»!

Уже 27-й рік поспіль управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації проводить молодіжний фестиваль-конкурс естрадного мистецтва «Зорепад», де в номінаціях – сучасна та авторська пісня, інструментальна музика, хореографія, циркове мистецтво, розмовний жанр. Фестиваль з багаторічною історією набув статусу престижного творчого змагання, ставши першою сходинкою до успіху багатьох сучасних українських естрадних виконавців, серед яких – Олександр Панайотов, Тетяна Недєльська, Олена Кучер (Alyosha) та ін.

9 листопада о 17:00 у Палаці культури «Дніпроспецсталь» м. Запоріжжя відбувся грандіозний гала-концерт фестивалю «Зорепад – 2018». До нього потрапили сольні виконавці та творчі колективи, що завдяки артистизму та майстерності під час зональних відбіркових та фінального турів здобули прихильність публіки і високу оцінку компетентного журі.

Пройшовши усі стадії творчого змагання студентський народний інструментальний ансамбль «Барвисті музики» був запрошений організаторами фестивалю до участі у гала-концерті. Музиканти Ігор Дем’янець, Ірина Петренко, Вероніка Подорожко, Єлизавета Кузьменко, Михайло Баранов, Олександр Танов та Павло Косенко, виконали інструментальну композицію «Рекрутська», прикрасивши концертну програму колоритом українських народних мелодій.

Інтрига у визначенні переможців конкурсу «Зорепад – 2018» зберігалась до останніх хвилин. Та напруга очікування була компенсована радістю перемоги – народний інструментальний ансамбль «Барвисті музики» нагороджено Дипломом за 1 місце у жанрі «Інструментальна музика» та сертифікатом на участь у міжнародному фестивалі в м. Кітен (Болгарія).

Участь студентів спеціальності «Музичне мистецтво» ФППОМ БДПУ у фінальній частині фестивалю-конкурсу стала можливою завдяки підтримці адміністрації університету та відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради.

kosenko_p00019  kosenko_p00017

kosenko_p00018

Павло Косенко,

художній керівник народного інструментального ансамблю «Барвисті музики», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін

Світлини автора

Літературний тиждень на факультеті філології та соціальних комунікацій

Із 5 по 9 листопада ц. р. на факультеті філології та соціальних комунікацій пройшов літературний тиждень, присвячений 200-річчю від дня народження всесвітньо відомого письменника Івана Тургенєва (1818–1883). Організатор заходів – кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства (завідувач – д. філол. н., професор Ольга Харлан). Упродовж тижня усі бажаючі  могли ознайомитися з  тематичними книжковими виставками в читальному залі та на абонементі І корпусу університету (зав. відділу обслуговування бібліотеки Ірина Філон), а також у методичному кабінеті 5 корпусу (зав. методичним кабінетом  Лариса Клименко).

Розпочала урочисті заходи доктор філологічних наук, професор Вікторія Зарва лекцією-презентацією на тему «Російський європеєць І. С. Тургенєв». Цього ж дня відповідальна за  Фонд рідкісної та цінної книги Валентина Кіосева провела презентацію унікальних видань творів письменника 1883 – 1930 років, які зберігаються в бібліотеці БДПУ.

45428229_2370749686328933_4784548053975564288_n 45441977_2370749436328958_3100169868847087616_n

6 листопада пройшли наукові читання на тему «Феномен І. С. Тургенєва: особистість і творчість», присвячені ювілею письменника. У читаннях узяли участь студенти факультету філології та соціальних комунікацій: Славська Анастасія (3РМЛ), Бомбіна Олександра, Бєланова Катерина (4РМЛ), Летюченко Галина (м1АМЛ), Пузанова Ганна (м1РМЛ),  Зайцева Валентина (м1УМЛ), а також  учениці 11 класу гімназії  №3 Сузір'я» Гетманенко Катерина та Кіслова Вероніка (керівник – учитель вищої категорії, учитель-методист Валентина Полященко).

На наукових читаннях виступила також завідувач відділу обслуговування бібліотеки БДПУ Ірина Філон, яка презентувала твори І. С. Тургенєва, біографічну літературу, літературознавчі розвідки та навчально-методичні видання, що зберігаються в бібліотеці університету. Важливим розділом виставки стали матеріали про рецепцію творчості письменника в українській літературі. Видання представлені на сайті бібліотеки БДПУ.

 IMG_1004 IMG_1007

7 листопада на засіданні читацького клубу «Каліопа» (керівник – Ганна  Александрова, доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства) пройшло жваве обговорення повісті І. С. Тургенєва «Ася», під час якого студенти та викладачі кафедри мали можливість поділилися враженнями від твору і зацікавити ним слухачів, почути альтернативну думку і поглянути на героїв І. С. Тургенєва з позиції читачів ХХI сторіччя. Наступного дня члени читацького клубу переглянули й обговорили художній фільм «Ася» (1977) режисера Йосипа Хейфіца.

Кульмінацією літературного тижня стало 9 листопада – день народження І. С. Тургенєва. Цього дня гостинно відчинила свої двері літературна вітальня «Натхненні словом І. С. Тургенєва» (організатор – Ірина Співак, доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства). Захід об’єднав шанувальників витонченого художнього слова митця. Пейзажна та інтимна лірика І. С. Тургенєва, вірші в прозі, уривки з повісті «Ася», а також листи письменника до співачки Поліни Віардо, кохання всього його життя, прозвучали у виконанні студентів-філологів: Леонової Лесі, Кальми Марії (4АМЛ), Бомбіної Олександри (4РМЛ), Молочко Аліни, Сластьонової Дар'ї, Москаленка Михайла, Татарина Володимира, Губарєвої Вікторії (3АМЛ), Єсипової Анастасії (4УМЛ), Коновал Вікторії, Гречко Наталії (м1УМЛ), Пузанової Ганни (м1РМЛ) та Куліди Дар'ї, студентки 2 курсу ФФМКТО. Натхненні словом І. С. Тургенєва, студенти читали його твори болгарською (Марія Кальма), англійською (Дар'я Сластьонова), німецькою (Вікторія Губарєва), французською (Дар'я Куліда) та українською (Вікторія Коновал, Ганна Пузанова) мовами. У заході  також взяли участь учні 10 класу гімназії № 3 «Сузір’я» Власенко Інесса та Тремаскіна Анастасія (учитель Валентина Полященко). Особливою прикрасою літературної вітальні стала музика П. Чайковського «Пори року. Осінь», Д. Шостаковича «Душа» та неповторний романс на вірші поета «Утро туманное, утро седое…», який прозвучав у виконанні Д. Хворостовського.

45596920_310303812906236_3515348483152281600_n 45684852_2209190392696612_6955515243120295936_n

Упродовж літературного тижня всі бажаючі могли ознайомитися з виставкою учнівських малюнків «Сторінками творів І. С. Тургенєва», організованою доцентом Іриною Співак та методистом Ларисою Клименко (5б208). До конкурсу долучилися гімназія №3 «Сузір’я», БСШ №16, ЗОШ №1, №3. Компетентне журі, до якого ввійшли викладачі кафедри та студенти групи 4 АМЛ, визначило авторів найкращих малюнків: Бранцев Денис (5-б клас ЗОШ №1), Журба Дарина (7-а клас БСШ №16), Тремаскіна Анастасія та Власенко Інесса (10 клас, гімназія №3 «Сузір’я»). Переможці отримали грамоти та солодкі призи.

Переможцями літературної вікторини за творами І. С. Тургенєва стали студентки факультету філології та соціальних комунікацій Чернишенко Альона та Памазан Тетяна  (1АГМЛ).

IMG_1026 IMG_1031

Організатори літературного тижня висловлюють слова подяки вчителям Давиденко Альоні (ЗОШ №3), Масній Аліні (ЗОШ №1), Заєнчковській Валентині (БСШ №16) за підготовку учнів до участі в конкурсі малюнків,  Полященко Валентині (гімназія №3 «Сузір’я») за підготовку учнів до участі як в цьому конкурсі, так і в наукових читаннях й літературній вітальні.

Особлива подяка викладачам іноземних мов ФФСК – доцентам Сердюк Аллі, Корнієно Світлані, Дубровій Оксані та методисту ФФСК Мусенко Юлії.

IMG_1032 IMG_1059 Turgenev_side_1 (1)

За допомогу в організації літературного тижня дякуємо кандидату філологічних наук, доценту кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Давиденку Івану (підготовка буклетів, постера) та старшому лаборанту кафедри Свіці Тетяні (підготовка презентації та музичного оформлення літературної вітальні).

 

 

Вікторія Зарва,

професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

Світлини з архіву кафедри

 

І помічники, і друзі

   Уже не вперше відгукуються на прохання університетських «нашоатлантівців»  допомогти у плетінні маскувальних сіток члени організації «Національний корпус», які вже встигли стати не тільки вмілими помічниками, а й хорошими друзями.
   Учора, 11 листопада, хлопці та дівчата знову завітали: вміло і вправно вплітали смужку за смужкою, різали тканину і любо було спостерігати за ними.
   Хороша у нас молодь!  Відрадно, що є серед них і студенти нашого університету (див. світлини).

 2 3

АНЯ1 1

«Університетське Слово»

Світлини Анетти Омельченко