Польща та Словаччина відкривають нові наукові можливості

Дуже плідною виявилося перебування представників нашого університету у Польщі та Словаччині.

23 жовтня в місті Катовіце (Польща) на базі Вищої технічної школи відбувся науково-методичний семінар "Інтеграція науки і практики в системі освіти країн ЄС", в якому брали участь 26 викладачів і студентів із більш як 20 закладів освіти України, Польщі, Словаччини.  Представниками від нашого університету були:  к. е. н., доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів Несторенко Т. П., к. пед .н., доценти кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Алєксєєва Г. М., Горбатюк Л. В., к. ф-м .н., доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Кравченко Н. В.

Учасникам семінару вручив сертифікати декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Вищої технічної школи Олександр Остенда.

Цікавими та багато інформаційними виступами відзначилися наші колеги та студенти і 24-25 жовтня на Міжнародній конференції «Економічні та соціально-орієнтовані питання сучасного світу» у Вищій школі економіки і менеджменту суспільного управління в Братиславі (Словаччина), яка була організована спільно з Бердянським державним педагогічним університетом, Донбаським державним педагогічним університетом, Інститутом дослідження просторового розвитку, Вищою технічною школою в Катовіце, Національним університетом цивільного захисту України та Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. Володимира Винниченка. Працювали такі секції: «Сучасні проблеми економічного розвитку країни, регіону, міста, підприємства»;. «Регіональні та локальні проблеми соціального розвитку суспільства»; «Гуманітарні питання розвитку сучасного суспільства».

   Результати досліджень будуть опубліковані у рецензованому збірнику матеріалів конференції (електронна версія на сайті Вищої школи економіки і менеджменту суспільного управління в Братиславі.). Збірнику матеріалів конференції буде присвоєно ISBN словацького видавництва. 

Учасники конференції (науковці, викладачі, студенти, фахівці з економічних, освітніх та гуманітарних питань розвитку суспільства) мали можливість представити результати своїх досліджень та свого досвіду на пленарному засіданні та в секціях, а також брали участь в дискусіях та майстер-класах.

Учасники конференції висловлюють велику подяку організаторам цих міжнародних наукових заходів, які відкривають нові можливості для наших викладачів та студентів щодо євроінтеграції України до ЕС!

konf_1 konf_2

konf_3 семинар_1  

семинар_3

семинар_2семинар_4

 

«Університетське Слово» (за матеріалами Ганни Алєксєєвої)

Світлини учасників науково-методичного семінару та конференції

Наші – на Фестивалі соціального відео

  У Бердянському художньому музеї ім. І. І. Бродського 31 жовтня ц. р. пройшов «Фестиваль соціального відео» у рамках проекту «Комунікація, як інструмент єднання громади».

Фестиваль відбувся за підтримки IREX, ГУРТ та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На заході були присутні представники багатьох громадських організацій міста, міської влади, студенти та викладачі Бердянського державного педагогічного університету та Бердянського коледжу менеджменту та бізнесу.

Під час фестивалю було переглянуто велику кількість соціальних відео. Відео-роботи були вражаючими та різноманітними. Автори  привернули увагу до різних тем: від дітей з особливими потребами до проблем громадськості в Бердянську.

Варто відзначити, що студенти нашого університету також не залишились байдужими та брали активну участь у створенні деяких відеороликів.

1 2

3

4 5

Антон Скакун,

Ковальов Артем,

студенти-журналісти БДПУ

Світлини авторів

 

Що дійсно надихає

Інтерв`ю  

Студентка-магістрантка БДПУ Анастасія  Дехтяр, яка проходила виробничу практику з української мови та літератури з дисципліни «Українській фольклор», поділилася враженнями від праці зі студентами, відповівши на кілька запитань нашого кореспондента:

Скажіть, як ви почували себе в ролі викладача, будучи одночасно на місці студента?

 Насамперед, я почувала себе досить впевнено і вільно,  приходячи на заняття до студентів, відчувала їх прихильність та повагу до себе. Виникає таке відчуття, що ми дуже хороші друзі, які давно не бачилися, і нам потрібно так багато одне одному розповісти. А час спливає так швидко… Але найкраще – це бачити зацікавленість студентів, їх підготовку до практичних занять. Це дійсно надихає! Перебуваючи в ролі викладача, я переконалася в тому, що я не помилилася у виборі свого життєвого шляху.

Багатьом студентам магістратура здається не обов`язковим  етапом у здобутті вищої освіти, що ви скажете з цього приводу?

Я вважаю, що якісна вища освіта необхідна людині, яка прагне більшого, котра знаходиться у пошуках свого шляху та призначення у цьому житті. Магістратура дає можливість отримати хорошу роботу, робить нас соціально та інтелектуально  розвиненими. Переймаючи досвід викладачів, ми вчимося бути справжніми професіоналами. Адже на нас лягає дуже велика відповідальність – передати майбутнім поколінням все найкраще, що ми маємо.

Чи збираєтесь ви пов`язати своє життя з викладацькою діяльністю?

Я не можу однозначно відповісти «так» чи «ні», тому що зараз я працюю у сфері дошкільної освіти, і ця робота мені дуже подобається. Тому – життя покаже.

Що вам запам’яталося з ваших студентських років, та що б ви могли побажати сучасним студентам?

Найбільше запам’яталися безсонні ночі за підручниками та багато годин спілкування. Найбільше мене вразила любов викладачів до українських письменників, до нашої рідної  мови. Вони завжди готові прийти на поміч студентам, коли це потрібно. А студентам я хочу побажати, щоб обраний вами шлях став справою вашого життя! Досягайте більшого, прагніть зробити кожен свій день кращим, ніж попередній, але при цьому залишайтеся хорошими людьми.

…Незважаючи на невеликий досвід викладача, студенти, у яких викладала Анастасія, відмічали її якісний рівень професійної підготовки, а також гарне знання української мови й бездоганне  володіння нею.

1 2

3 4

5 6

 

Із Анастасією  Дехтяр спілкувався Антон Скакун,
студент-журналіст, кор. «УС»

                                                                                                            Світлини автора